Luxusný príbytok Ivanky Trump v New Yorku, kde žije s manželom Jaredom Kushnerom a s tromi deťmi, je plný nábytku na mieru a kúskov moderného umenia. Štýlové bývanie s plochou 390 štvorcových metroch je situované na vychýrenej adrese na Manhattane.

Napriek tomu, že rodina sa aktuálne presťahovala do honosného domu v prominentnej štvrti Kalorama vo Washingtone, ich newyorský apartmán vyráža dych aj naďalej. Má hodnotu 16 miliónov dolárov.

Ivanka Trump, dcéra amerického prezidenta, dostala prednedávnom vlastnú kanceláriu v západnom krídle Bieleho domu a sprevádza otca, prezidenta Donalda Trumpa na prestížne obchodné a politické rokovania.

Jej muž Jared Kushner radí prezidentnovi napríklad v otázkach Blízkeho východu. Doma ich čakajú tri malé deti, ktoré sú obklopené luxusom a umením. Pýtate sa, aký je vkus prvej americkej dcéry a jej muža?

Za zariadením apartmánu v New Yorku stojí interiérová dizajnérka Kelly Behun, ktorá je v Amerike skutočnou celebritou a zariaďuje domácnosti pre horných desaťtisíc.

Na rozlohe 390 štvorcových metrov vytvorila moderný, štýlový priestor pre mladú rodinu, v ktorom dominuje na mieru vyrábaný nábytok, grandiózny klavír v obývacej izbe, mramorom dekorovaná kuchynská doska, industriálne doplnky, ktoré sú v súhre s moderným umením. Toho je po stenách apartmánu Trumpovej a Kushnera požehnane.

/data/MediaLibrary/articles/11624/profimedia-0310036040.jpg

Na stenách visia obrazy z dielní umelcov ako Cy Twombly, Wade Guyton, Joe Bradley. Sama Ivanka sa vyjadrila, že umelecké diela kupujú s manželom len vtedy, keď sa páčia obom, a chcú sa nimi obklopovať vo svojom životnom priestore.

Vlastnia obraz Dana Colena vytvorený zo žuvačiek, ktorý bol na aukcii Phillips v New Yorku v roku 2012 ocenený na 578-tisíc dolárov. Nad jedálenským stolom mladých „Trumpovcov“ visí dielo Alexa Israela z Los Angeles, osvetlenie v jedálni pochádza z dielne Lindsey Adelman.

V obývacej časti kraľuje na stene maľba Davida Ostrowskeho. Podľa časopisu Vogue chodby Trumpovej apartmánu lemujú fotografie Garryho Winogranda, ktorý zachytával predovšetkým ženy na každodenných uliciach.

Dielo Christophera Woola, ktoré sa tiež hrdo vyníma na stene Trumpovej bytu, ju dokonca inšpirovalo vytvoriť kabelku Mara z línie Ivanka Trump.

/data/MediaLibrary/articles/11624/profimedia-0310036034.jpg

V priestoroch honosného sídla prebývajú tiež fotografie Mariah Robertson, séria od Johna Baldessariho, abstraktná maľba mladého umelca Alexa Da Corte.

Kým jedni sú poctení, iní vyjadrujú nevôľu, že ich diela visia v apartmáme klanu Trumpovcov. Abstraktný umelec Alex Da Corte sa vyslovil, že sa cíti zahanbený, keď vidí svoje diela v dome so zvončekom Trump.

Novou adresou prominentnej dvojice Trumpová-Kushner je štvrť Kalorama, kde voľakedy bývali aj predchádzajúci americkí prezidenti Woodrow Wilson, Franklin D. Roosevelt či Herbert Hoover.

Washingtonské sídlo rodiny má 7 000 štvorcových stôp a poskytuje veľkorysý priestor na bývanie. O tom však niekedy nabudúce…

AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?