Vôbec som sa nesnažila prekonať tento výhľad. Je fascinujúci, je to skoro ako sledovať najkrajší film o New Yorku, aký ste kedy videlipovedala K. Behunová.

/data/MediaLibrary/articles/11083/432-3.jpgZdroj: kelly behun | STUDIO

Trvalo jej nakoniec sedem mesiacov, kým zariadila 40-miliónový apartmán do jeho terajšej podoby.

Normálne sa totiž venuje lifestylovým bytom, ale keď vstúpila do apartmánu v najvyššej rezidenčnej budove na západnej pologuli, ostala šokovaná. Priestor, aký poskytovala, bol neuveriteľný.

„Dlhé roky som žila v New Yorku, ale takto som ho nikdy nepoznala. Bolo to epické,“ dodala dizajnérka.

/data/MediaLibrary/articles/11083/432-4.jpgZdroj: kelly behun | STUDIO

HRA SO SVETLAMI

Budova 432 Park Ave na Manhattane je sídlom jedných z najluxusnejších a najdrahších rezidencií v meste.

Nedávno sme priniesli článok o tom, ako aj tieto priestory majú strop vo svojich cenách, a v súčasnosti sa byty predávajú so zľavami aj v desiatkach percent.

Celkovo na 91 podlažiach ponúka mrakodrap 104 bytov so spoločnou terasou na streche a s reštauráciami, kúpeľmi či dokonca s vínnymi pivnicami vo vnútri budovy.

/data/MediaLibrary/articles/11083/432-6.jpgZdroj: kelly behun | STUDIO

Apartmán s tromi spálňami a s tromi kúpeľňami má síce jednoduchý, takmer štvorcový pôdorys, ale vďaka tomu poskytuje panorámu na väčšinu New Yorku.

Každé okno poskytuje jedinečnú scenériu, je to akoby ste v každej izbe videli z New Yorku niečo iné, popisuje dizajnérka.

Nanajvýš vďaka svojej hĺbke pôsobia okná skoro ako rámy obrazu. „Poznám ľudí, ktorí majú strach z výšok, ale keď vstúpia do týchto apartmánov, sú v poriadku, lebo priestory pôsobia upokojujúco.“

/data/MediaLibrary/articles/11083/432-5.jpgZdroj: kelly behun | STUDIO

V PENTHOUSOVEJ LIGE

Cieľom dizajnérky bolo stotožniť sa najmä so svetlom, ktoré sa v apartmáne neustále mení buď vplyvom počasia, orientáciou danej izby, alebo postupom dňa. Zvoliť farby, ktoré by najviac vyhovovali tomuto účelu, nie je jednoduché. Nesmeli byť nijako prehnané, ale zároveň museli dávať bytu viac, nielen bielobu stien.

Aj preto si dala záležať na detailoch, ktoré podľa nej dávajú apartmánu jeho dušu. Či už ide o jedinečnú pohovku, alebo o šachové stoličky od návrhárky Anny Karlinovej v kuchyni, alebo o napodobeninu kozuba od umelca Yolanda Betteaua.

/data/MediaLibrary/articles/11083/1x-1.jpgZdroj: kelly behun | STUDIO

Ako dodáva K. Behunová, technicky je tento apartmán penthousom, hoci sa nachádza štyri podlažia pod najvyššie položenou rezidenciou. Rozdiel v cene oproti najdrahšiemu apartmánu je takmer polovičný, ale to len kvôli priestoru. Na štvorcovú stopu je len o zhruba 600 dolárov lacnejší, ako najdrahší apartmán v budove.

„Do projektu som sa úplne vložila a verím, že z toho vzišiel ten najlepší dizajn. Dúfam, že apartmán bude patriť niekomu milému. A verím, že ma pozvú na jeho kolaudáciu,“ uzavrela s úsmevom K. Behunová.

/data/MediaLibrary/articles/11083/1x-1-1-.jpgZdroj: kelly behun | STUDIO

AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?