Viac

  McLaren predstavil svoje najnovšie športové auto za 2,1 milióna libier

  Je to najrýchlejšie auto do bežnej premávky, aké táto britská automobilka vyrobila. Dosahuje až 400 km/h. Na 300 km/h zrýchli za 12,6 sekundy.

  Postaral sa o to benzínový osemvalec s objemom 4 litre a s dvojitým turbo. Spaľovací motor je skombinovaný s elektrickými motormi a celý systém má výkon 1035 koní.

  Hybridný pohon nie je určený na úsporu paliva, auto dokonca ani nemá možnosť jazdy len na elektrinu. Jediným cieľom tohto riešenia je zvýšenie výkonu.

  TRI SEDADLÁ

  Speedtail je výnimočný rozmermi, tvarmi, ale aj usporiadaním interiéru. Auto je trojmiestne, vodič sedí vpredu v strede ako v stíhačke. Sedadlá pre dvoch pasažierov má po každom boku, posunuté mierne dozadu.

  Vozidlo nemá spätné zrkadlá, namiesto nich sú na každom boku za predným kolesom malé výsuvné kamery nasmerované dozadu. Obraz z nich sa prenáša na dva veľké displeje na palubnej doske. Predné kolesá majú veľké pevné kryty.

  Tie majú udržať vzduch prúdiaci karosériou cez predné nasávacie otvory čo najčistejší. Zadné kolesá sú bez krytov – väčšinou to býva naopak. Ak sa to však majiteľovi nepáči, môže zložiť aj predné kryty.

  MÁ DVA KUFRE

  Speedtail je dlhý 5,2 m, čo je porovnateľné s veľkými limuzínami. Dĺžka prevyšuje bežné parkovacie miesto, ale s týmto autom sa asi na nákupy jazdiť nebude. Najviac sa na tom podieľa predĺžená zadná časť, ktorá je aj najvýraznejším prvkom karosérie.

  Nemá však len estetickú či aerodynamickú funkciu, ale aj praktické využitie. Nachádza sa v nej zadný batožinový priestor. Menší úložný priestor je aj vpredu. K nemu dostane majiteľ súpravu značkových tašiek Speedtail, v ktorých môže byť oblečenie pre všetkých troch pasažierov.

  Výroba sa začne koncom roka 2019 a všetkých 106 plánovaných exemplárov už má svojho majiteľa. Všetci potenciálni záujemcovia museli zložiť zálohu. Cena sa pritom nemusí zastaviť na spomínaných 2,1 mil. libier. McLaren totiž ponúka dodatočnú výbavu, s ktorou sa môže zvýšiť ešte o ďalšieho pol milióna.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články