test
Viac

  Vačšina mladých ľudí by v prípade recesie investovala do kryptomien

  Z prieskumu platformy eToro vyplynulo, že viac ako dve tretiny investorov z USA, ktorí sa obávajú recesie, by zvážilo možnosť previesť časť svojich akciových portfólií na bezpečnejšie investície alebo zaistiť sa kryptomenami, komoditami a nehnuteľnosťami.

  Z prieskumu platformy eToro vyplynulo, že viac ako dve tretiny investorov z USA, ktorí sa obávajú recesie, by zvážilo možnosť previesť časť svojich akciových portfólií na bezpečnejšie investície alebo zaistiť sa kryptomenami, komoditami a nehnuteľnosťami.

  Nové údaje naznačujú, že 40 % mileniálov by v prípade recesie uprednostnilo investovanie do kryptomien.

  V tlačovej správe z 10. septembra, platforma pre investovanie do viacerých aktív a sociálna sieť eToro citovala prieskum o investíciách, uskutočnený od 18. do 31. júla medzi 1 000 online investormi v Spojených štátoch.

  Respondenti vo veku od 20 do 65 rokov predstavovali generáciu Z (1996-2009), mileniálov (1980- 1995) a generáciu X (1961-1981).

  Z prieskumu vyplynulo, že viac ako dve tretiny investorov, sídliacich v USA, sa obávajú recesie a zvážili by možnosť previesť časť svojich akciových portfólií na bezpečnejšie investície alebo zaistiť sa kryptomenami, komoditami a nehnuteľnosťami.

  Mileniáli uprednostňujú krypto aktíva

  Medzi účastníkmi prieskumu 40 % mileniálov uviedlo, že v prípade recesie by radšej investovali do krypto aktív, zatiaľ čo 50 % z generácie Z uviedlo, že by si vybrali nehnuteľnosti.

  Pokiaľ ide o Generáciu X, 38 % uviedlo, že by sa zaistili komoditami. Guy Hirsch, generálny riaditeľ spoločnosti eToro U.S., uviedol:

  „Sme presvedčení, že ak by nastala recesia, tak by sme zaznamenali zmenšujúce sa portfóliá akcií a rast v iných triedach aktív, ako je krypto aj nové modely čiastkového vlastníctva.

  Historicky boli tieto investičné príležitosti obmedzené len pre inštitucionálnych investorov, ale inovácie odomykajú tieto príležitosti pre každodenných investorov a tieto výsledky jasne naznačujú, že dopyt existuje.“

  Čiastkové vlastníctvo si razí cestu

  Recesia by údajne podnietila záujem investorov o čiastkové vlastníctvo a nové triedy aktív, pričom 92 % tých, ktorí sa najviac obávajú recesie, uviedlo, že by okrem iných druhov investícií vlastnili aj časti slávnych umeleckých diel, významných budov a súkromných startupov.

  55 % zo všetkých respondentov uviedlo, že by predali časť svojho akciového portfólia na financovanie svojich investícií do vlastníctva týchto nových druhov aktív.

  Podľa Hirscha investori chcú viac slobody, ako umožňuje súčasná finančná situácia, čo by pomohlo zapojiť mladších investorov.

  Nedávny prieskum spoločnosti Huru India ukázal, že jednotlivci s veľkýmm majetkom v Indii častejšie investujú do Bitcoinu (BTC) ako do iných kryptomien.

  Digitálne meny boli celkovo štvrtým najpreferovanejším aktívom, hoci takmer polovica respondentov nevedela, čo sú kryptomeny.


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 4 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články