test
Viac

  Motivácia – ako si ju vytvoriť a udržať

  V honbe za svojim snom je dôležité ostať motivovanými. Ako ostanete motivovanými a inšpirovanými? Dokážete udržať svoju vášeň a vzrušenie pre vec? Prečítajte si niekoľko našich rád.

  Buďte seriózny

  Rozhodnite sa, že vaša cesta povedie len na vrchol. Doteraz ste si to uvedomili, už to prešlo vašou mysľou. Teraz spravte malé rozhodnutie, že každý krok vás posunie dopredu a skutočne sa tak stane.

  Aj prehry sú cestou k snu, uvedomte si to a radšej sa s tým zmierte.

  Spoznajte svoj limit

  Aký je váš limit? Existuje niečo, čo vás drží vzadu, kvôli čomu nedokážete spraviť čo treba? Ak to neviete, skúste sa spýtať svojej rodiny alebo kamarátov. Poznajú vás a veľakrát si všimnú aj to, čo vy nie.

  Obklopte sa správnymi ľuďmi

  Kto sú to správni ľudia? Víťazi. Zdržiavajte sa v spoločnosti pozitívnych ľudí. Ľudí čo majú sny a plány, ktorí niekam smerujú vo svojom živote a ich ciele sú vysoké.

  A hlavne, odíďte od negatívnych ľudí. Takých, ktorí si stále na niečo sťažujú a hundrú nepotrebujete vo svojom živote. Na to je príliš krátky.

  ľudiaPozitívne rozprávanie

  Nie je nič zlé na tom, že sa pochválite. Mám sa rád/a, svoju prácu, svoju rodinu, svoju záľubu atď. Ak si to budete hovoriť, ale nebudete tomu veriť, účinok pominie. Neklamete sa, ale hovoríte si pravdu vopred, než sa stane. Vsugerujete si svoju predstavu. Vôbec nezáleží na tom odkiaľ idete, ale kam prídete.

  Aj napriek tomu, že sa vám momentálne nedarí, nič netrvá večne. Naštastie.

  Starajte sa o seba

  Postarajte sa o svoje zdravie. To znamená dobrá strava a pravidelný pohyb. Každý predsa vie, že by mal jesť zdravšie jedlá, cvičiť pravidelne a do svojho času zahrnúť aj odpočinok. Ak napríklad budete pracovať tvrdo 5 dní v týždni, choďte týchto 5 dní skoro spať a víkend si nechajte vyhradený pre záľuby.

  Pozerajte sa na seba v dobrom svetle

  Vizualizácia je magická vecička. Predstavujte si seba samého ako robíte svoju vysnívanú vec. Pravidelne. Podobný trik robievajú športovci pred športovým výkonom.

  Nezabudnite, že každé zlepšenie vo vašom živote začína so zlepšením vašich myšlienok – aj keď to znie ako klišé, funguje to. Overené.

  ľudiaNezastavujte sa

  Neodkladajte svoje povinnosti na zajtra. Ani na pozajtra. Takto budete len potláčať svoj úspech. Tým, že odložíte jednu vec na ďalší deň môžete odložiť svoj úspech aj o rok. Musíte pokračovať. Neustále. Už len tým, že na svojom sne pracujete, ho čiastočne aj žijete.

  Disciplína je ťažšia a náročnejšia ako nejaká matematika, ale určite sa vyplatí.


  • autor článku: Barbora Grey
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články