test
Viac

  Najlepšie platení tenisti sveta v roku 2024

  Tenisti sveta každým dňom ukazujú rastúcu úroveň konkurencieschopnosti na rôznych veľkých turnajoch. Z času na čas vzinkne nová rivalita, ktorá zaujme fanúšikov tenisu a zvyšuje popularitu tohto športu po celom svete. Výsledkom je výrazný vzrast fondov cien pri veľkých tenisových turnajoch.

  Každý grandslamový turnaj je kľúčový pre svetových popredných tenistov, keďže tieto turnaje ponúkajú obrovské výhry až 65 miliónov dolárov. V článku sa dočítate o piatich najlepšie zarábajúcich tenistoch, ktorí v roku 2024 zbierajú milióny ročne.

  Novak Djokovič

  Novak Djokovič, moderná športová ikona, patrí medzi najlepších svetových tenistov v histórii. Djokovič je momentálne svetovou jednotkou v mužskom rebríčku ATP po tom, čo vlani v septembri ukončil kariéru Roger Federer.

  Srbská superhviezda vyhrala 24 grandslamových titulov v dvojhre vrátane neuveriteľných 10 titulov na Australian Open. Celkovo získal 98 titulov v dvojhre vrátane siedmich ATP, 24 veľkých turnajov a rekordných 40 titulov Masters. Tento 36-ročný hráč je najlepšie zarábajúcim tenistom na svete, pričom ročne zarobí okolo 38,4 milióna dolárov.

  Rafael Nadal

  Aj keď Rafael Nadal bol značnú časť roka 2023 mimo tenisového kurtu, v roku 2024 stále patrí medzi najlepšie zarábajúcich tenistov. Nadal vyhral rekordných 92 dvojhier na ATP, vrátane olympijského zlata a 36 titulov Masters, pričom dokopy 63 z nich vyhral na antuke.

  Španielska hviezda má najdlhšiu sériu víťazstiev na jednom povrchu s 81 po sebe idúcimi víťazstvami v Open ére. Nadal momentálne dúfa, že získa svoj 15. titul na Stade Roland Garros a jeho fanúšikovia môžu sledovať tenisové stávky, kde nájdu tipy, ako staviť na tento turnaj. Očakáva sa, že Nadal v roku 2024 zarobí viac ako 34 miliónov dolárov.

  Carlos Alcaraz

  Súčasnostou svetovou trojkou je úspešný 20-ročný Carloz Alcaraz, ktorého považujú za španielske zázračné dieťa, ktoré očarilo tenisový svet. V roku 2022 sa Carlos stal najmladšou svetovou jednotkou v histórii ATP a to vo veku iba 19 rokov.

  Španiel vyhral dva grandslamové tituly vrátane Wimbledonu 2023 a titulu na US Open 2022. Podľa Forbes vyhral na turnajoch v roku 2023 viac ako 11,4 milióna dolárov a očakáva sa, že v roku 2024 zarobí ešte viac.

  Iga Swiatek

  Vo veku 22 rokov je Iga Swiatek svetovou ženskou tenisovou jednotkou a najlepšie zarábajúcou hráčkou. Mladá hviezda získala vo svojej kariére 20 titulov vrátane štyroch grandslamových a deviatich titulov WTA 1000. Swaitek bol prvou poľskou hráčkou, ktorá vyhrala hlavný tenisový titul vo dvojhre a zarába viac ako 34 miliónov dolárov ročne.

  Daniil Medvedev

  Aj keď kritici môžu označiť štýl hry Daniila Medvedeva za opakujúci sa, monotónny a robotický, tieto vlastnosti mu nezabránili zarobiť obrovské množstvo peňazí. Ruský hráč vyhral svoju najväčšiu cenu počas US Open v roku 2021, odkiaľ si odniesol 2,5 milióna dolárov. 28-ročný hráč je v súčasnosti svetovou štvorkou a ročne zarába viac ako 30 miliónov dolárov.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články