Viac

  Nájsť v každej situácii pozitívnu stránku, nám pomôže vniesť svetlo tam, kde vidíme iba tmu

  Často krát máme strach a obavu z nových, nepoznaných situácii a zo situácii, ktoré vnímame ako negatívne. Dôvod, pre ktorý tieto situácie nevyhľadávame je práve pocit z neznáma, z neistoty...

  Často krát máme strach a obavu z nových, nepoznaných situácii a zo situácii, ktoré vnímame ako negatívne. Dôvod, pre ktorý tieto situácie nevyhľadávame je práve pocit z neznáma, z neistoty a myšlienkového návyku vidieť tieto situácie ako rizikové, negatívne, nové, neznáme.

  Nech by sme boli svedkami, či účastníkmi akejkoľvek menej príjemnej situácie, vždy nám pomôže, ak sústredíme svoju myseľ na nachádzanie, čo i len jedného pozitívneho momentu v danej situácii.

  Neexistuje taká situácia, ktorá by nemala byť pre nás cestou individuálneho osobnostného rozvoja.

  Za každou jednou situáciou sa objaví množstvo nových situácii a možností, ktoré nás privedú na ďalšie cesty a rázcestia, ktoré nás majú neustále posúvať vpred. Nie je možné, aby sa nám v živote nediali situácie, ktoré si neprajeme. Možné však je, ich účinne pochopiť a nachádzať v nich pozitívny odkaz.

  Ako sa hovorí: „Dovtedy treba hľadať v tme svetielko, až kým ho nenájdeme.“ Ak nájdeme, čo i len malé svetielko, verte, že nás dovedie k pravému zdroju svetla. Ak sa však vzdáme, prestaneme hľadať a poddáme sa nepriaznivej situácii, nikdy svetlo nenájdeme.

  Naučiť sa vnímať všetky situácie ako dôležité, nás naučí v prvom rade vidieť podstatu a význam každej situácie. Ak nedáme šancu pozitívnemu vnímaniu aj pri negatívnych situáciách, nikdy v týchto situáciách nič pozitívne neuvidíme.

  Nájsť v každej situácii svetlú stránku, nám pomôže vniesť svetlo tam, kde vidíme iba tmu.

  Ak naučíme naše myslenie nereagovať v náročných a nepríjemných situáciách negatívne, podráždene a nepodľahneme strachu a stresu, postupne sa naučíme tieto situácie prijímať ako prirodzenú súčasť kolobehu života.

  Ak nemôžeme zmeniť situáciu, môžeme zmeniť seba. Svoj prístup, pohľad a myšlienkové prežívanie.

  Naučíme sa nahliadať na všetko cez pozitívny filter videnia, ktorý hneď pri prvom vstupe do nášho myslenia odfiltruje tie najnepríjemnejšie momenty situácie.

  Naučiť sa pýtať „Prečo?, Čo nás má táto situácia naučiť?, Čo nám má ukázať?, Kam nás má posunúť?“, nám pomôže sústrediť našu myseľ na racionálne prežívanie, ktoré nás odpúta od vnútornej paniky, či zúfalstva.

  Nech by sme zaujali akýkoľvek negatívny postoj, situáciu častokrát nezmeníme, iba znásobíme jej negativitu. Ak však začneme hneď zo začiatku nachádzať malé pozitívne svetielko nádeje, nielenže pohľad na situáciu zmiernime, ale ihneď pocítime vnútornú úľavu a pretrhnutie napätia.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Silvia Macháčková

  www.bohatstvomysle.com

  Nekonečné možnosti a genialita nášho myslenia ma fascinuje natoľko, že sa tejto oblasti venujem profesionálne. Som zakladateľkou projektu Bohatstvo Mysle, lektorkou a autorkou viacerých e-bookov v oblasti osobnostného rozvoja a práce s myslením: https://www.bohatstvomysle.com/e-shop/.

  Podporujem pozitívny životný štýl bez prítomnosti stresu, mám rada vnútornú rovnováhu, individualitu osobnosti, diskusie, náročný filozofický a intelektuálny spôsob myslenia. Myslenie je najdôležitejším nástrojom k nášmu osobnostnému rozvoju, a ak sa nám ho podarí skrotiť a prevziať nad nim plnú moc, až vtedy si začneme vytvárať cestu vlastným životom.

  • Zdroj titulného obrázka: pixabay.com
  Komentáre

  Najnovšie články

  Predchádzajúci článokČo znamená byť džentlmenom dneška?!
  Ďalší článokKomu vadí 500-eurovka

  Podobné články