test
Viac

  8 vecí, ktoré musíte nechať ísť, aby ste našli úspech, ktorý hľadáte

  Ak chcete nájsť úspech, po ktorom túžite, je dôležité, aby ste sa naučili vo vašom živote nechať ísť nasledujúce sily...

  Ak chcete nájsť úspech, po ktorom túžite, je dôležité, aby ste sa naučili vo vašom živote nechať ísť nasledujúce sily.

  Nechajte ísť:

  1. Negatívne presvedčenia

  Naše životy sú reprezentáciou našich názorov a myšlienok a každý má inú kombináciu tých pozitívnych a negatívnych. Musíte zistiť, ktoré presvedčenia vás ťahajú nadol. Sú naozaj pravdivé? Stojí za to s nimi žiť?

  2. Zónu pohodlia

  Väčšina ľudí trávi svoje životy bez toho, aby riskovali. Nikdy netúžia po niečom lepšom. Prečo? Pretože cieľ je často príliš ťažko dosiahnuteľný a akcie, ktoré sú pre jeho dosiahnutie nevyhnutné, ich dostanú do zložitých situácií. Ak sa však chcete stať nadpriemernými, nemôžete sa správať ako väčšina ľudí.

  3. Toxických ľudí

  Na vašom sociálnom prostredí záleží. Toxickí ľudia – ľudia, ktorí do vás neustále hádžu kamene alebo ktorí predstierajú, že sú vaši priatelia – by nemali mať miesto vo vašom živote.

  Ich postoj a myslenie iba znížia vaše štandardy úspechu a budú na vás vplývať rušivo.

  4. Strach z neúspechu

  Strach z neúspechu je najväčším nepriateľom úspechu. Ak sa bojíte, že zlyháte, všetky vaše akcie, správanie a výsledky budú toho dôkazom a čoskoro budete cítiť, že nie ste dosť dobrý.

  Odstráňte strach z neúspechu z vášho života. Stačí usúdiť, že zlyhania sú systémy spätnej väzby. Ak zlyháte, dozviete sa, že ste nevykonali správne kroky.

  5. Nezdravý životný štýl

  Nezdravý životný štýl spôsobí problémy v dlhodobom časovom horizonte. Nejde tu však len o výživu a cvičenie, ale aj o stres a iné negatívne duševné stavy. Musíte venovať pozornosť ako fyzickému, tak aj vášmu duševnému stavu.

  6. Odkladanie

  Akonáhle sa rozhodnete, že chcete dosiahnuť úspech, nie je cesty späť. Prokrastinácia často zasiahne a bude vás lákať, aby ste to vzdali.

  Ak odkladáte nevyhnutné kroky k naplneniu vašich cieľov, znamená to, že to naozaj nechcete a že toho nie ste hodný. Riešenie? Zistite, čo skutočne chcete. Ak vám na tom bude naozaj záležať, nebudete už viac odkladať.

  7. Túžbu po okamžitom uspokojení

  Väčšina ľudí dnes hľadá okamžité uspokojenie. Avšak, krátkodobé potešenie nie je to isté ako trvalé šťastie. Všímajte si, čo vedie k pocitu okamžitého uspokojenia a uvedomte si, že to nemusí byť priaznivé pre vaše dlhodobé ciele, ako ste si pôvodne mysleli.

  8. Minulosť

  Minulosť je len ilúzia. Pamätáme si to, čo sme už predtým zažili a cítili, ale pamätáme si nedokonale. Zakaždým, keď premýšľame o minulosti, máme tendenciu modifikovať skutočné udalosti.

  Nakoniec budeme mať celkom inú verziu toho, čo sa skutočne stalo. Ak ste predtým padli pred 50-krát, nezáleží na tom – je to minulosť. Počnúc týmto momentom môžete zmeniť svoje myslenie a život k lepšiemu.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  • Zdroj titulného obrázka: www.pixabay.com

   

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články