Nepodceňte výber MLM firmy

1454

Denne dostávam emaily od ľudí, ktorí sa ma pýtajú s akou MLM firmou spolupracujem. Keď s nimi nadviažem bližšiu komunikáciu, zisťujem s akými problémami sa stretávaju v MLM firmách, s ktorými spolupracujú. Preto si myslím, že výber MLM firmy je veľmi dôležitý.

V prvom rade si treba uvedomiť, čo od spolupráce s MLM firmou očakávate. Či to beriete len ako privyrobenie si, alebo si chcete vybudovať finančnú a osobnú slobodu. Preto je veľmi dôležité si správne vybrať MLM firmu.

Pár typov na výber MLM firmy

  • MLM firma by mala mať určitú históriu. Približne 95% začínajúcich firiem skrachuje do 5-tich rokov. Preto MLM firma, ktorá úspešne podniká niekoľko desaťročí, má preukázateľný úspech a tradíciu. Jej obchodný model funguje dlhodobo a bude fungovať aj pre vás.
  • MLM firma by mala byť členom Svetovej federácie priameho predaja (WFDSA) a tiež Európskej federácie priameho predaja (FEDSA). Členovia týchto organizácií sa zaviazali podporovať rozvoj priameho predaja, hájiť jeho záujmy, dbať na etiku a korektnosť tohto podnikania a vytvárať pre neho priaznivé verejné mienenie.
  • Produkty, ktoré daná MLM spoločnosť ponúka na trh by mali byť rýchlo obrátkové. Ideálne sú veci spotrebného tovaru. Veci, čo sa pravidelne a rýchlo spotrebúvajú, vám zabezpečia pravidelný obrat vo vašej skupine. Je ďaleko jednoduchšie pracovať s produktami, ktoré každý používa, ako s produktami, ktoré si kúpite len občas..
  • Uistite sa, či v MLM skupine sa organizujú info večery alebo stretnutia, kde môžete získať potrebné vzdelanie pre úspešné budovanie siete. Tento bod je veľmi dôležitý, pretože, tou najhodnotnejšou vecou pre vás v podnikaní v sieťovom marketingu je osobný rast. Samozrejmosťou by mali byť videá a audio nahrávky, literatúra, online  kurzy, atď.
  • Spolupracujte len s takou skupinou ľudí z MLM firmy, ktorá je vám sympatická a príjemne komunikuje s ľuďmi. Ľudia, s ktorými sa máte častejšie stretávať, vám musia vystupovaním vyhovovať.

Vyššie uvedené rady vám výrazne zvýšia šance na úspech. Stále majte na pamäti, že úspech v MLM nepríde zo dňa na deň a bez práce. Potom by sa nemalo stávať to, čo píšem v článku Super úžasná príležitosť. Ak podceníte výber MLM firmy, pravdepodobne úspech v MLM nedosiahnete.

Ak sa vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!


dusan daniel

Networkér, autor blogu www.dusandaniel.sk. Podnikám v oblasti multilevel marketingu. Pomáham ľudom dosiahnuť úspech v MLM. Robím to čo ma baví a to je práca s ľudmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať prospektov.

PRIDAŤ KOMENTÁR