Prekvapenie: MLM je všade okolo nás

1077

K napísaniu tohto článku ma inšpiroval príspevok od Donalda TrumpaV MLM jsme všichni, jen to nevíme.

Možno sa aj vy stretávate s rôznymi názormi ľudí na podnikanie v MLM.  Niektorí sú naklonení tomuto druhu podnikania, iný sú zase skeptickí. Niektorí vedia, čo je to MLM, iní zase len tušía a väčšina ani nemá potuchy, ale sú skalopevne presvedčení že vedia o čom to je. Pritom sa môžu mýliť. Teraz sem nerátam tzv. „rýpačov“, ktorí už len z princípu ohovárajú všetko. Títo ľudia MLM podnikanie nepochopia nikdy, pretože ani pochopiť nechcú a bránia sa tomu. Pritom ani netušia, že sú súčasťou systému MLM.

Každý z nás vychádza zo svojich skúseností, prípadne zážitkov. Takto sme si vytvorili názor o MLM. Na tom nie je nič zlé, ale horšie je to, keď sa bránime novým informáciám. Veď žijeme v informačnej dobe a informácie hýbu svetom.

Sme príliš zmanipulovaní reklamou a informáciami z TV, ktoré nám predkladajú, čo máme robiť, ako sa máme správať, čo je dobré, vnucujú nám názory iných, hovoria nám čo si máme myslieť, atď. Pasívny človek je naučený informácie len prijímať  bez toho, aby sa nad nimi zamyslel. Pre pochopenie princípu MLM stačí pritom použiť zdravý sedliacky rozum. Nič viac. Ale myslenie bolí a je nepopulárne.

Všetci sme súčasťou systému MLM

Každý z nás chodí do obchodov, používame veci spotrebného charakteru, telefonujeme, tankujeme. To znamená, každý robí maloobchod. Akurát zadarmo a pre niekoho iného. Každý z nás doporučuje všetko možné. Pritom to robíme tak automaticky, že si to ani nevšímame. A reklama v TV nás v tom ešte podporuje. Určite poznáte reklamy od mobilných operátorov, ktoré nás vyzývajú k tomu,  aby sme doporučili svojho známeho a vy aj váš známi dostane zľavu. Toto je tiež MLM. Budujete sieť niekomu inému.

Predstavte si, že naučíte svojho známemo zarábať peniaze. Za to, že ste ho to naučili, dostanete odmenu. Vždy keď zarobí váš známy, dostanete odmenu aj vy. Je to spravodlivé? Určite áno.

Stalo sa vám, že vám chutilo v reštaurácií, kde ste boli na obede? Stavím sa, že ste o tom povedali vašim známym. Vaši známi dali zarobiť majiteľovi reštaurácie a majiteľ má nových zákazníkov. Stalo sa to vašim pričinením. Vy za to ale nič nemáte. Robíte reklamu niekomu inému. V MLM podnikaní robíte reklamu sebe.

To bolo len pár príkladov z bežného života. MLM model je výborný model, ale aj dobrú myšlienku vie neseriózny človek zneužiť. Aj z tohto dôvodu majú niektorí ľudia zlú skúsenosť.

„Tí najbohatší ľudia na svete hľadajú a budujú siete, všetci ostatní hľadajú prácu.“ (Robert T. Kiyosaki)

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

dusan daniel

Networkér, autor blogu www.dusandaniel.sk. Podnikám v oblasti multilevel marketingu. Pomáham ľudom dosiahnuť úspech v MLM. Robím to čo ma baví a to je práca s ľudmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať prospektov.

PRIDAŤ KOMENTÁR