Partnerstvá sú dobrá vec, najmä ak prinášajú pridanú hodnotu. A v biznise to platí obzvlášť. Je to už takmer pätnásť rokov, odkedy vznikla špecifická spolupráca dvoch najluxusnejších značiek z celkom odlišných, ale zároveň prepojených svetov.

Breitling oslavuje značku Bentley dodnes. A naopak. Pôvodne malo ísť len o špecifickú zákazku, keď v roku 2002 automobilka Bentley oslovila výrobcu hodiniek a značku Breitling, aby sa podieľala na dotvorení jej novinky.

Išlo o jedinečný model Bentley Continental GT, doteraz najsilnejší model v tejto luxusnej triede od Bentley, ktorý v tom roku uzrel svetlo sveta. Breitling neodmietol a svojím dizajnom technických inštrumentov a návrhom palubných hodiniek sa upísal na dlhoročnú spoluprácu perfekcie a luxusu.

Spolupráca dvoch titanov sa naplno rozbehla v nasledujúcom roku 2003, keď Bentley získalo prvé miesta na legendárnych pretekoch Le Mans 24 a ešte toho roku uviedli na trh prvé hodinky Breitling for Bentley s modelom A.

Pred štyrmi rokmi si toto partnerstvo značka pripomenula verziami B04, B05 Unitime a B06 k desiatemu výročiu. A odvtedy v datovaní svojich míľnikov pokračuje.

/data/MediaLibrary/articles/11045/bentley-supersports-b55-limited-edition-chronograph-1.jpg

EXKLUZÍVNA PÄŤSTOVKA

Doteraz partnerstvo Breitling for Bentley prinieslo niekoľko radov modelových hodiniek, ktoré dotvárajú imidž áut Bentley, a naopak.

Okrídlené písmeno „B“ je tak symbolom dvoch luxusných značiek a najnovší počin prestížneho hodinára dáva tejto spolupráci ďalší rozmer. Má ísť totiž o oslavu superšportov, ktoré v automobilke vznikli, a najmä modelu Continental GT.

Modrá, oranžová a čierna sú farbami, ktoré majú najlepšie reprezentovať tento model . Ide však najmä o športový dizajn, ktorý sa skrýva pod drsnou a decentnou karosériou Continentalu.

Aj preto sprvu pripomínajú skôr stopové hodinky. Napriek tomu je model B55 špecifickou verziou chronografov s titánovým telom a s vnútrajškom z karbónových vlákien od Breitlingu, ktorých sa vyrobí len päťsto.

/data/MediaLibrary/articles/11045/bentley-supersports-b55-limited-edition-chronograph-3.jpg

S TVÁROU BECKHAMA

Aj preto si Breitling dovolil vybaviť hodinky číselníkom, ktorý má symbolizovať športového ducha modelu GT. Tak ako niektoré špeciálne funkcie hodiniek. Napríklad funkcia „Chrono rally“slúži na záznam až 30 okruhov s trvaním ich obehov, rovnako ako medzičasu na každý okruh.

Iná funkcia „Chrono preteky“ je určená pre trate pretekov a umožňuje používateľovi zaznamenávať medzičas na každé kolo alebo vypočítať priemernú rýchlosť na jedno kolo. Samozrejme, hodinky sú prepojiteľné s aplikáciou v telefóne.

Tak už môžu všetci vedieť, koľko dokáže vaše Bentley Continental GT zo seba vydať na pretekárskom okruhu. A to dokážu pochopiť najmä majitelia okrídleného GT-čka. Preto nečudo, že tvárou Breitling for Bentley už dlhodobo je anglický symbol elegancie a úspechu David Beckham.

/data/MediaLibrary/articles/11045/bentley-supersports-b55-limited-edition-chronograph-2.jpg