Viac

  ZUNO končí, kam s peniazmi a kde si zriadiť luxusný účet ?

  Začiatkom októbra 2016 spoločnosť RBI, vlastník značky ZUNO, vyhlásil, že ukončí svoju činnosť internetovej banky ZUNO na Slovensku a v Čechách. Činnosť má byť ukončená v prvom polroku 2017...

  Začiatkom októbra 2016 spoločnosť RBI, vlastník značky ZUNO, vyhlásil, že ukončí svoju činnosť internetovej banky ZUNO na Slovensku a v Čechách. Činnosť má byť ukončená v prvom polroku 2017.

  Úverovú agendu v plnom rozsahu preberie Tatrabanka. Pri účtoch bude mať klient na výber či zoberie ponuku od Tatry alebo si nájde niečo iné. ZUNO bola na Slovensku menšia internetová banka, ktorá sa snažila presadiť fér podmienkami a účtami za 0€.

  Veľmi silnú kampaň mala na refinancovanie úverov, kedy sa dokázala hýbať na refinančných sadzbách 4,9%. Väčšinu klientov však mala na sadzbe okolo 6,9%.

  Ja osobne a niekoľko mojich známych sme taktiež využívali služby ZUNO, preto som sa rozhodol napísať tento článok. Zároveň Vám chcem dať svoje tipy, kam s peniazmi a kde si otvoriť účet tak, aby bol pre Vás čo najvýhodnejší.

  Nakoľko ZUNO začína „z ostra“ a od 21.10.2016 znižuje úročenie všetkých vkladov na 0,0 %, začnem tým, ako riešiť vklady. Ja osobne odporúčam presun peňazí určených ako rezervu na realitný fond – o tomto realitnom fonde som písal aj v tomto článku.

  Pracuje na úrovni 3,5 až 4%p.a. a peniaze sú k dispozícii skoro okamžite (prevod trvá cca 5 prac. dní.). Treba myslieť aj na to, že v rámci realitného fondu sa uplatňuje určitý vstupný poplatok, preto odporúčam nechať na ňom peniaze aspoň rok, ideálne dva-tri.

  Poďme k možnostiam bánk – kde si teda otvoriť účet zadarmo?

  Medzi internetové banky patrí Fio Banka a mBank. Pri oboch viete otvoriť účet z pohodlia domova.

  Fio Banka k základnému účtu zadarmo ponúka bez poplatku aj 1 výber z akéhokoľvek bankomatu (aj v cudzine).

  mBank k základnému účtu ponúka výbery z akéhokoľvek bankomatu (v SR aj v cudzine) v hodnote aspoň 70€ bez poplatku. Platobná karta je k účtu zadarmo, ak ňou zaplatíte aspoň 70€ mesačne. Inak je poplatok za kartu 1,30€/mes. Banka však už v minulosti párkrát zmenila túto podmienku.

  Môj favorit pre „kamenné banky“ je Unicredit

  Unicredit ponúka účet zadarmo = 0€ pod podmienkou, že klient splní mesačný obrat 400€ na účte. K účtu dostanete platobnú kartu, s ktorou môžete vyberať peniaze zo všetkých bankomatov v zahraničí a na Slovensku bez poplatku. Je to super voľba pre väčšinu ľudí, ktorí pracujú a ešte potrebujú riešiť úvery.

  Ďalšou možnosťou sú ostatné veľké banky na Slovensku, napríklad Slovenská Sporiteľňa. Slovenská Sporiteľňa má účty za 6€. Po splnení podmienok môžete mať účet za polovicu, prípadne až zadarmo.

  Podmienky na účet za polovicu sú: 3 trvalé príkazy, 1 sporenie (aspoň 10 eur mesačne) a platba kartou minimálne 100€/mes. Ak vykonáte platbu za 200 eur, máte účet zadarmo.

  Ďalšie banky – Tatrabanka, VUB, ČSOB fungujú podobne – vedia dať účet zadarmo výmenou za pár podmienok podobne ako Slovenská sporiteľňa.

  Pri výbere účtu porozmýšľajte aj nad tým, v akej ste životnej situácii. Ak Vás ešte čakajú nejaké úvery a rozmýšľate, že budete potrebovať rekonštrukciu domu, kúpu nehnuteľnosti, kúpu auta, spotrebné úvery – je dobré prechádzať do veľkých bánk, ktoré vedia oceniť to, že ste ich dlhodobý a verný klient.

  Takto to napríklad robí Slovenská sporiteľňa, ktorá dáva lepšie sadzby pre klientov, ktorí u nej aktívne používajú účty.

  Ak ste už v režime, že chcete banku využívať ako elektronickú peňaženku, ak nemusíte už nič splácať, máte úvery za sebou, ale potrebujete len platiť kartou, tak reálne by som zvážil možnosť Fiobanky a mBank.

  Ako ste sa rozhodli Vy? Čo Vám dáva najväčší zmysel, respektíve Čo vyžadujete Vy od svojej banky ?

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Miroslav DzurovcinVolám sa Miroslav Dzurovčin

  Pomáham ľuďom pri výbere a správnom nastavení finančných produktov. Som finančný sprostredkovateľ – odborník na poplatky, malé písmená, ktorý uznáva reč čísel a faktov.

  www.miroslavdzurovcin.eu

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články