Viac

  Podhodnotené akcie ponúkajú aktuálne atraktívnu príležitosť

  Podhodnotené akcie …

  Po katastrofálnom začiatku tohto roka, ktorý strhol hlavné akciové indexy o šesť až desať percent a niektoré ďalšie indexy aj o 20 percent, nadol, by sa negatívny sentiment mohol nateraz vyčerpať a akcie by aktuálne mohli zaznamenať svoje dno, od ktorého sa odrazia. Štatistická pravdepodobnosť jednoznačne hovorí o návrate k rastu.

  Graf nižšie ukazuje, že len 11 percent akcií z indexu S&P 500 sa dnes obchoduje nad ich 50 dňovým kĺzavým priemerom. Keď pridáme toto číslo k hodnotám sentimentu investorov, vidíme, že podobné čísla sme zaznamenali počas eurokrízy z augusta 2011 a aj počas gréckej krízy z leta 2012. Vždy po tomto dne sa však index S&P 500 začal otáčať a rásť.

  akcie

  Doterajší vývoj, keď panický výpredaj nasleduje bod obratu, po ňom rast a neskôr ďalší predaj, sme dali do kontextu so širšími udalosťami. Vyšlo nám, že aktuálne by sa trh mal otočiť k rastu.

  Impulzom môžu byť aktuálne zverejnené dobré výsledky HDP Číny za štvrtý kvartál, ktoré priniesli trhom úľavu.

  Ďalej to môžu byť široko očakávané stimuly zo strany čínskej vlády, a aj očakávanie ďalšieho uvoľňovania politiky ECB. To všetko môže byť tým, čo trhy k ceste nahor potrebujú.

  fondy

  Myslíme si teda, že tento týždeň bude prvým pozitívnym týždňom na akciových trhoch od začiatku tohto roku.

  Najprv to budú síce len krátkodobé špekulácie, no hneď ako budú trhy vyzerať čo i len opticky silnejšie, vstúpia do hry aj dlhodobí hráči. Budú sa snažiť využiť to, že hlavné akciové indexy sa dnes obchodujú v porovnaní s dlhopisovými trhmi na nízkych úrovniach.

  Opakovane tak už niekoľko mesiacov tvrdíme, že európske a japonské akciové trhy sú našim favoritom.


  • autor článku: Peter Garnry, hlavný akciový stratég Saxo Bank
  • zdroj: Saxo Bank
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články