Pohľad na svet očami milionára prekvapí

Súčasťou úspechu je aj odlišný pohľad na okolitý svet. Je prirodzené vidieť súvislosti tam, kde ich iní nevidia, alebo premýšľať „out of box“...

3413

Súčasťou úspechu je aj odlišný pohľad na okolitý svet. Je prirodzené vidieť súvislosti tam, kde ich iní nevidia, alebo premýšľať „out of box“. Teda inak a v prospech seba.

Najväčšia vec, ktorá brzdí väčšinu ľudí dosiahnuť veľký úspech, je ich myslenie, presvedčenie a filozofia v otázke peňazí. Rozdiely v pohľadoch na peniaze medzi bohatými a strednou triedou sú extrémne. Je to akoby tieto dve skupiny žili na úplne iných planétach.

Najdôležitejšie pri peniazoch, čo treba mať na pamäti, je to, že bez ohľadu na úroveň vzdelania, výšku IQ alebo na výsledky v škole máte všetko potrebné na to, aby ste sa stali milionárom a dosiahli všetky svoje požiadavky a očakávania.

Ako hovorí kouč Marshall Goldsmith, ktorý mal v týchto dňoch vystúpiť v Bratislave, ale seminár presunul na budúci rok, prestaňte rozmýšľať o peniazoch v rovine strachu a nedostatku a začnite o nich premýšľať očami slobody, možností, príležitostí a hojnosti.

Ak ste bohatí, rozmýšľajte aj naďalej tak, ako rozmýšľate. Ak nie, možno je čas zmeniť spôsob vášho myslenia o peniazoch.

Takže aké je tajomstvo milionárov pri zarábaní peňazí?

1. Bohatí sa zameriavajú na zárobok

Masy sa zameriavajú na to, ako zabezpečiť a hromadiť svoje peniaze. Aj bohatí vedia, že sporenie je dôležité. Vedia však, že zarábanie peňazí je ešte dôležitejšie.

Väčšina ľudí sa viac orientuje na drobný zisk, ktorý hromadia zo svojich úspor a investícií, nevyužívajú miliardové myslenie na vytvorenie bohatstva.

Namiesto toho, aby sa upriamili na strihanie kupónov a žili skromne, bohatí odmietajú myslenie más v centoch a duševnú energiu zameriavajú tam, kam patrí: na veľké peniaze.

2. Bohatí využívajú svoje schopnosti a možnosti naplno

V myslení milionárov je leverage (pákový efekt) všetkým. Bohatí strategicky zameriavajú úsilie na najziskovejšie oblasti svojho podnikania s využitím svojich kontaktov, dôveryhodnosti a zdrojov s cieľom maximalizácie výsledkov každého rozhodnutia, ktoré prijali.

Stredná trieda vníma tvrdú prácu ako znak cti. Bohatí vnímajú úspech ako dôležitejší znak cti. Porozmýšľajte o tom, čo vás v detstve učili o tvrdej práci.

Ak sa priamo nezameriavate na akumulovanie peňazí, rozhodnite sa zbaviť sa akejkoľvek obmedzujúcej predstavy, akú máte o tvrdej práci, a začnite premýšľať o tom, ako môžete využívať investovanie, aby ste sa stali úspešnejší.

3. Bohatí premýšľajú o peniazoch v nelineárnych podmienkach

Masy vymieňajú čas za peniaze. To vytvára presvedčenie, že zarábanie peňazí je lineárny proces prepojený priamo s časom. Priemerný človek je presvedčený, že jediný spôsob, ako zarobiť viac peňazí – s výnimkou zvýšenia platu a bonusov – je pracovať viac hodín.

Milionári vedia, že veľké peniaze vyžadujú myslenie v nelineárnych podmienkach. Sú majstrami vo vytváraní peňazí prostredníctvom myšlienok, ktorými riešia problémy. Uvedomujú si, že na myšlienky neexistuje žiadny limit, preto neexistuje žiadny limit ani na to, koľko peňazí môžete zarobiť.

Bohatstvo môže byť vytvorené s tou správnou myšlienkou takmer za noc, v ten správny čas, ale iba v prípade, že autor chápe tento nelineárny jav.

4. Bohatí vidia peniaze očami logiky

Bohužiaľ, len málo ľudí je schopných premýšľať o peniazoch bez toho, aby bolo ich myslenie zahmlené negatívnymi emóciami. Tie pochádzajú z desiatok presvedčení strednej triedy, hlboko zakorenených v našej mysli už od mladosti. Emócie majú užitočné miesto v našom živote.

Pokiaľ však príde na premýšľanie o peniazoch, odložte svoje emócie na policu a nedopusťte, aby vás sprevádzali. Keď prestanete rozmýšľať o peniazoch cez emócie, oslobodíte sa od záväzných psychologických reťazí a môžete tak získať všetko, čo sa dá.

Rozhodnite sa dnes používať logiku na diktovanie vašej finančnej stratégie a emócie ako motiváciu k jej dodržaniu.

5. Bohatí veria, že byť bohatým je v poriadku

Priemerný človek je presvedčený, že byť bohatým je privilégium udelené iba šťastným ľuďom. Svetoví myslitelia vedia, že v kapitalistickej krajine majú právo byť bohatí, ak sú ochotní vytvárať masívne hodnoty pre ostatných.

Veria, že ak robia život lepším alebo jednoduchším pre ostatných, majú právo byť bohatými. Stále rozmýšľajú o nových spôsoboch, ako vytvoriť pascu na myši. Veľkí veria, že majú právo byť bohatí ako hodnoty, ktoré vytvárajú.

Prestaňte veriť tomu, že „self-made“ milionári mali jednoducho šťastie. Začnite veriť tomu, že ste hodní každého eura, ktoré ste zarobili, a ešte viac.

AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


PRIDAŤ KOMENTÁR