Viac

  Prečo sa nebáť odmietnutia? Jednoducho si to spočítajte

  Brendon Burchard je popredným svetovým vysoko výkonným trénerom a jedným z najsledovanejších trénerov osobného rozvoja. Je najpredávanejším autorom New York Times, patrí do top 100 najsledovanejších verejných osôb na Facebooku.

  Brendon Burchard je popredným svetovým vysoko výkonným trénerom a jedným z najsledovanejších trénerov osobného rozvoja.

  Je najpredávanejším autorom New York Times, patrí do top 100 najsledovanejších verejných osôb na Facebooku a je hviezdou The Charged Life, podcastu, ktorý patrí medzi top 10 podcastov svojho druhu.

  Má viac ako 5 miliónov sledovateľov na Facebooku a viac ako 75 000 000 ľudí sledovalo jeho videá. Magazín SUCCESS ho označil za „jedného z Top 25 najvplyvnejších lídrov v osobnom raste a úspechu.“

  Stojím si za tým, že odmietnutie je niečo, pre čo by ste sa nemali trápiť. Nechajte ma vám to vysvetliť.

  Odmietnutie sa takmer nikdy nestáva

  V skutočnosti je odmietnutie – aspoň ten druh, ktorého sa tak veľmi zúfalo obávame – extrémne zriedkavé. Aby som to dokázal, pýtam sa svojho publika 2 otázky.

  „Koľkí z vás boli odmietnutí osobou, ktorá naozaj poškodila vašu identitu a vyhliadky v živote takým spôsobom, ktorý výrazne ovplyvnil vaše pocity a navždy zmenil vašu vlastnú hodnotu alebo potenciál?“

  Každý na túto otázku zdvihne ruku hore.

  Potom pokračujem.

  „Koľkí z vás boli týmto významným spôsobom odmietnutí?“

  Teraz zdvihne ruku menej ľudí. Idem ďalej. 7 ľudí? 10? 15? 20?

  Premýšľajte o tom: Ak by ste vy a ja zašli na obed, koľko ľudí, ktorí vás odmietli takým negatívnym a životom meniacim spôsobom, ktorý navždy ovplyvnil to, ako zmýšľate o sebe alebo vašej budúcnosti, by ste v rýchlosti napočítali?

  Nehovorím o tom, že vám niekto povie „nie“ v predaji, v láskavosti, na rande alebo v práci. Hovorím o odmietnutí, ktoré zraní psychiku.

  Spýtal som sa publika v 35 krajinách na túto otázku. Priemerný počet celého sveta? Asi 7. Ale povedzme, že sa mýlim. Takže to zdvojnásobme. 14 ľudí vás odmietlo spôsobom, ktorý navždy ovplyvnil vašu identitu, vlastnú hodnotu a vyhliadky v živote.

  Teraz poďme hovoriť o druhej otázke, ktorú sa spýtam svojho publika

  „Koľkí z vás ste sa stretli, poznáte alebo ste spolupracovali aspoň s 10 ľuďmi, s ktorými ste v živote dobre vychádzali?“

  Všetci sa začnú smiať. Každý zdvihne svoju ruku.

  „Koľkí z vás ste dobre vychádzali najmenej s 50 ľuďmi vo svojom živote spôsobom, že vám títo ľudia neublížili, neodmietli vás alebo vás neobťažovali?“

  Všetci zdvihnú ruky. 100 ľudí? 200? 500?

  Priemer? Väčšina dospelých v strednom veku sa rozprávala, spoznala a bola v interakcii s tisíckami ľudí. A títo ľudia ich neodmietli, neuškodili im a ani s nimi nemali problémy.

  Čo z toho vyplýva?

  Ak ste dospelý a ešte stále riadite svoj život na základe strachu z odmietnutia – čo mnohí robia – musíte si to znovu spočítať.

  Ak by na vás bolo milých viac ako 1000 ľudí a menej ako 14 ľudí vás odmietlo spôsobom, ktorý vás naozaj sformoval, možno je načase si uvedomiť niekoľko vecí:

  1. Existuje oveľa vyššia šanca, že s vami budú ľudia vychádzať, takže buďte sami sebou.
  2. Tých 1000 ľudí by mohlo zmiesť zo stola 14 čudákov, ktorí vám nerozumejú. Nechajte ich vám dať silu.
  3. Bez ohľadu na číslo, opýtajte sa, „Nechám to málo, tie štatistické anomálie medzi tisíckami, diktovať mi veľkosť mojej budúcnosti?“ Odpoveď by mala byť nie.

  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články