asd
Viac

  Prečo sa podľa Akadémie štěstí ľudia boja zarábať peniaze

  Každý človek v sebe nesie dar, aby ním mohol obdarovať celý svet. Jedinečný talent, ktorý potrebujú všetci tí, ktorí ho nemajú. Napríklad, keď ma niekto dar maľovať pekné obrazy, mal by nimi potešiť ľudí vo svojom okolí a ak sa podarí, tak aj na celom svete. Keď máte dar uvariť výborné jedlo, mali by ste tou skvelou chuťou potešiť ľudí vo svojej reštaurácii. Ak máte dar porozumieť číslam a tabuľkám, tak by ste mali pomôcť tým, ktorí potrebujú napríklad účtovníka. A takýchto príkladov je mnoho. Každý má svoj jedinečný talent, ktorý môže využívať vo svojej profesii.

  Podľa Jiřího Černáka z Akadémie štěstí veľa ľudí zarába málo peňazí práve kvôli tomu, že majú strach zarábať viac. Majú totiž pocit, že keď im niečo ide ľahko, od ruky, samo, tak si za to nemôžu pýtať peniaze. “Nič ma to nestálo, nemôžem si predsa za to pýtať peniaze.” Lenže peniaze sú súčasťou života a podmienkou prežitia. Bez nich sa v dnešnej spoločnosti žiť nedá. Všetci teda musíme zarábať peniaze a prečo by mal niekto robiť to, čo mu ide ťažko a k čomu nemá vzťah? Každý by mal vedieť za svoj dar prijať peniaze, aby nemusel robiť nič iné. Niečo, čo ho bude ubíjať. A tých prípadov je priveľa. Objavujú sa aj v životopisoch slávnych ľudí, ktorí nerobili to čo chceli a na čo mali talent, ale dreli na tom, čo od nich chcel niekto iný. Neboli však šťastní. To šťastie prišlo až vtedy, keď tú slávnu kariéru zavesili na klinec a začali sa venovať tomu, čo naozaj chceli robiť. Pretože ono v skutočnosti neplatí to, že si máte vybrať tú najťažšiu cestu zo všetkých, pretože tam je vraj ten pravý úspech. Aj cesta za tým úspechom má byť príjemná. A v tom človeku pomáha práve talent. Veď aká škoda to je, keď niekto nemaľuje obrazy, lebo má pocit že mu to ide príliš ľahko a radšej ide robiť obkladača? Svet je chudobnejší o umelca a jeho diela. Skúste občas porovnať tie novodobé motivačné frázy s tým, čo vravia starí majstri. O ľahkosti, talente, šťastí, dlhovekosti. Staré pravdy, ktoré fungujú tisíce rokov, budú fungovať stále.

  Nemalo by sa stávať, aby skvelý kuchár pracoval ako predavač v obchode. Aby šikovný opravár robil šoféra autobusu. Aby liečiteľ zarábal ako úradník. Je to totiž škoda. Premárnený dar. Toľko vyhodeného talentu. Potom mnoho ľudí robí to, na čo talent nemá a tak to vyzerá aj s kvalitou. Ak chcete kvalitný život nielen žiť, ale ho umožniť aj ostatným, musíte robiť iba to, na čo máte skutočný talent. A aby ste to mohli robiť a venovať tomu svoj život, musíte sa tým naučiť zarábať peniaze. A čím viac si tým zarobíte peňazí, tým viac prostriedkov budete mať na ďalší rozvoj toho svojho talentu. Takže budete schopní dať ostatným ešte vyššiu kvalitu.

  Peniaze nie sú zlo. Môžu byť použité pre zlé veci, to áno, ale za to peniaze ako také nemôžu. Za to môžu iba zlí ľudia, čo vy určite nie ste. A keď ste dobrí, vaše peniaze budú slúžiť dobrým veciam. Možno aj na charitu, ako investícia do budúcnosti či na zlepšenie kvality života vašich detí.

  Čím viac peňazí bude v rukách dobrých ľudí, tým viac dobra vybudujeme a zlo bude strácať svoju moc.

  https://akademiestesti.wordpress.com/

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články