Viac

  5 dôvodov, prečo väčšina ľudí nedokáže zbohatnúť od Briana Tracyho

  Brian Tracy je medzinárodný spíker, mentor, kouč a autor 70 bestsellerov. Špecializuje sa na vzdelávanie a rozvoj jednotlivcov aj celých organizácií. Počas svojej dlhoročnej praxe taktiež zistil, prečo ľudia nedokážu zbohatnúť a stať sa finančne nezávislými...

  Brian Tracy je medzinárodný spíker, mentor, kouč a autor 70 bestsellerov. Špecializuje sa na vzdelávanie a rozvoj jednotlivcov aj celých organizácií. Počas svojej dlhoročnej praxe taktiež zistil, prečo ľudia nedokážu zbohatnúť a stať sa finančne nezávislými.

  Tu je 5 dôvodov, prečo ľudia nedokážu zbohatnúť:

  1. Nevedia, že by mohli byť bohatými

  Priemerný človek je vychovaný v rodine, kde nikdy nestretne alebo nespozná bohatého človeka, chodí do školy a stretáva sa s ľuďmi, ktorí nie sú bohatí, pracuje s ľuďmi, ktorí nie sú bohatí, má kamarátov, ktorí nie sú bohatí a nemá žiadnu predstavu o tom, ako vyzerá a ako sa správa bohatý človek.

  2. Nerozhodnú sa byť bohatými

  Hlavný dôvod pre malé ciele alebo neúspechy je ten, že ľudia sa nerozhodnú byť úspešnými. Aj keď človek číta knihy o bohatstve a úspechu, stretáva sa s úspešnými, tak aj tak sa pre neho nič nemení, pokiaľ sa nerozhodne byť úspešným.

  Prípadne aj keď ho napadne, že by mohol byť bohatý a úspešný a splniť si svoje ciele, pokiaľ sa pre to nerozhodne, tak zostáva tam, kde je.

  3. Prokrastinujú

  Výhovorky tipu: dnes je zlý deň/mesiac/rok. Stále je dôvod prečo to odkladať a vo výsledku to všetko odkladajú tak dlho, až je neskoro. Aj keď ich napadne, že by mohli zbohatnúť a rozhodnú sa pre to, tak prichádza na rad odkladanie, ktoré všetko pošle do vzdialenej budúcnosti.

  4. Nie sú schopní odložiť uspokojenie

  Drvivá väčšina ľudí má neprekonateľnú potrebu ihneď všetky zarobené peniaze minúť za rôzne veci, alebo si na nich požičať a pokiaľ sa tohto zlozvyku nezbavíte, tak sa nemôžete stať bohatými.

  Pokiaľ si nedokážete stanoviť a pracovať s vlastným rozpočtom, tak pre vás bude nemožné stať sa finančne nezávislými.

  Ak nedokážete šetriť peniaze, tak semienko veľkosti vo vás nie jeW. Clement Stone

  5. Nemajú dostatok časovej perspektívy

  Definícia je taká, že vezmete do úvahy množstvo času, keď si plánujete denné aktivity alebo pokiaľ robíte dôležité rozhodnutia.

  Mladé páry, ktoré začnú každý mesiac odkladať 50$ na zvláštny účet, aby ich novonarodené dieťa mohlo v budúcnosti navštevovať školu, ktorú si samo vyberie, je pár s dlhou časovou perspektívou.

  Obetujú nejakú krátkodobú vec, aby zaistili dobrý výsledok z dlhodobého hľadiska. Ľudia s dlhou časovou perspektívou sa skoro stále ekonomicky pohybujú v priebehu svojho života smerom hore.

  5 dôvodov, prečo ľudia nedokážu zbohatnúť, si môžete pozrieť aj vo forme videa (video je v angličtine):

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články