Viac

  K celkovému prijatiu kryptomien pomáhajú krypto debetné karty

  Svetový šampión v Boxe, Floyd Mayweather, obľúbený pre svoj neobvyklý postoj k peniazom, posunul svoj vzťah ku kryptomenám o krok ďalej. Maywather sa stal partnerom Centra Card a prostredníctvom tejto karty míňa svoje virtuálne peniaze.

  Svetový šampión v Boxe, Floyd Mayweather, obľúbený pre svoj neobvyklý postoj k peniazom, posunul svoj vzťah ku kryptomenám o krok ďalej. Maywather sa stal partnerom Centra Card a prostredníctvom tejto karty míňa svoje virtuálne peniaze.

  Mayweatherov záujem o kryptomeny, vyjadrený na sociálnych sieťach začiatkom tohto roku, vzbudil veľkú pozornosť verejnosti.

  Zatiaľ čo niektorí členovia krypto komunity sa domnievajú, že jeho záujem o kryptomeny predstavuje organický vývoj, iní si myslia, že popularitu celebrít využívajú marketingové spoločnosti, ktorých cieľom je predať svoje mince. Bez ohľadu na to, kto má pravdu, zapojenie Mayweathera a jeho vlastníctvo kryptomien zostáva neodškriepiteľným faktom.

  Debetné krypto karty sa stávajú obľúbené

  Trieda produktov, ktorých popularita v rámci krypto sveta momentálne rastie, sú debetné karty, ktoré umožňujú majiteľom kryptomien míňať svoje virtuálne peniaze v hlavnom obchodnom prostredí.

  Debetné krypto karty, ktoré sú akceptované vo väčšine krajín, kde fungujú bežné debetné karty, ponúkajú používateľom flexibilitu manažovania viacerých kryptomien a fiatu súčasne.

  Keďže digitálne meny viac či menej fungujú na bezhraničnej báze a nie sú obmedzované konkrétnymi vládami, debetné krypto karty tiež slúžia ako pohodlný nástroj pre cestujúcich kvôli ľahkej konverzii na rôzne meny.

  Generálny riaditeľ spoločnosti Trive, David Mondrus, opisuje debetné krypto karty ako „skutočných záchrancov“. Mondrus vysvetľuje, že tieto karty umožňujú používateľom flexibilné používanie krypto peňaženky pre maloobchodný predaj.

  Mondrus hovorí:

  „Prijímanie debetných krypto kariet môže zohrať významnú úlohu pri preklenutí medzery medzi krypto a fiat svetom. Krypto debetná karta umožňuje užívateľom jednoduché používanie svojich krypto peňaženiek v prostredí maloobchodu. Pri svojich cestách naprieč USA a zahraničím som využíval svoju debetnú krypto kartu. Chvíľami išlo o skutočného záchrancu.“

  Kryptokarty pomôžu prijatiu

  Väzby medzi krypto a mainstreamovým obchodom boli označené za kľúčové aspekty vývoja kryptomien. Dôvodom je očakávanie, že takéto prepojenia podporia krypto osvojenie širokou verejnosťou.

  Tieto prepojenia prichádzajú vo forme používateľských rozhraní, ako sú napríklad aplikácie a debetné karty.

  Medzi ďalšie debetné krypto karty patria Bitpay Visa debetná karta, debetná karta Xapo, debetná karta Cryptopay a karta Coinbase / Shift.

  Predseda Auxesis Group, Kumar Gaurav, sa vyjadril, že debetná krypto karta funguje rovnako ako ostatné debetné karty, ale namiesto toho, aby bola spojená s vašim bankovým účtom, je prepojená s vašou peňaženkou digitálnej meny. To umožňuje jednoduché míňanie vašich mincí kdekoľvek sa nachádzate.

  Podľa Gauravu to predstavuje veľmi pohodlný spôsob použitia a sporenia kryptomeny a tiež to znamená podporu pre osvojenie verejnosťou.

  Najmä v krajinách, kde ľudia majú nižšie príjmy, debetné krypto karty slúžia ako jeden z nástrojov pre ľudí túžiacich investovať do kryptomien, ktorí nechcú prísť o svoju kúpnu silu.

  Gaurav vysvetľuje:

  „Vzhľadom na to, Cashaa spúšťa svoje kartové riešenie v Indii, aby uľahčila používanie kryptomien v plne regulovanom spôsobe. To podporí iniciatívu vízie predsedu vlády Narendru Modiho. Skupina Auxesis podporuje túto iniciatívu, ktorú prevádzkuje Auxldger s Indickou vládou a ktorá má 53 mil. užívateľov.“

  Gaurav tiež poznamenal, že Cashaa sa zameriava aj na 167 miliónov ľudí, ktorí v Indii nemajú bankový účet, pretože tak získajú pre krypto ekonomiku viac účastníkov. To výrazne zrýchli rast digitálnej meny, keď bude v Indii funkčná sieť.

  Tlmič poklesu miestnych mien

  V poslednom období využívali vlastníci kryptomien debetné krypto karty ako tlmič pred upadaním miestnych mien. Napríklad vo Venezuele bola vysoká fluktuácia výmenného kurzu miestnej meny dôvodom znepokojenia pri obchodovaní.

  V dôsledku toho majitelia obchodov neustále zvyšujú ceny a spotrebitelia sa opakovane sťažujú na rastúce ceny komodít.

  Debetné krypto karty si zachovávajú výhodu univerzálnej použiteľnosti, osvojenia bez frikcií na rozdiel od ostatných národných mien. V porovnaní s bežnými debetnými kartami majú tiež nižšie poplatky.


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články