Viac

  V Turecku sa už dá prostredníctvom Bitcoinu kúpiť apartmán

  Vlastník projektu MiaVita v Ankare oznámil, že jeho luxusné apartmány si môžu záujemcovia kúpiť pomocou Bitcoinu. Predpokladá sa, že pôjde o prvú reálnu transakciu s nehnuteľnosťami v Turecku uskutočnenú prostredníctvom kryptomeny.

  Vlastník projektu MiaVita v Ankare oznámil, že jeho luxusné apartmány si môžu záujemcovia kúpiť pomocou Bitcoinu. Predpokladá sa, že pôjde o prvú reálnu transakciu s nehnuteľnosťami v Turecku uskutočnenú prostredníctvom kryptomeny.

  Luxusné apartmány v Turecku sa dajú kúpiť pomocou Bitcoinu pri snahe zúročiť rastúci záujem tureckých investorov o kryptomeny.

  Luxusné apartmány postavila turecká spoločnosť Anadolu Akaryakıt ve Ticaret Ltd. Sti, ktorá pomenovala 114 bytový komplex projektom „MiaVita Beytepe“.

  Erdal Daldaban, „vlastník a vedúci projektu“, s nadšením opisoval prienik MiaVita Beytepe smerom k digitálnej mene, pričom zdôraznil rastúci záujem tureckých investorov o bitcoin.

  „Rozhodli sme sa realizovať predaj cez Bitcoin, ktorý si nedávno získal pozornosť tureckých investorov nedávnym cenovým vývojom, pretože by sme tak mohli upútať našich zákazníkov, ktorí oceňujú takéto investície.“

  Dalgaban ďalej dodal, že „digitálne peniaze sa stali prvkom, ktorý už dlhšie nemožno ignorovať v globálnej ekonomike“.

  Bitcoin poskytol stabilitu

  Najvýraznejším pokrokom pri týchto digitálnych menách bol fakt, že Bitcoin poskytol stabilitu technickej infraštruktúry a získal si povedomie a zaslúžene aj pozornosť tureckých investorov.

  Daldaban sa snažil ubezpečiť potenciálnych investorov, keď uviedol, že „bitcoin je nezávislý od menovej politiky, ktorá kontroluje bežné meny a funguje na vlastných mechanizmoch, čím nie je viazaný na žiadnu centrálnu banku“.

  Turecká agentúra pre bankovú reguláciu a dohľad vydala v roku 2013 vyhlásenie, ktoré údajne potvrdzuje legalitu bitcoinu.

  Vyhlásenie z roku 2013 konštatuje, že bitcoin sa podľa tureckej legislatívy nepovažuje za elektronické peniaze, a preto „dohľad a kontrola nad ním nie je v rámci zákona možný“.

  Aj keď Turecko od roku 2013 neaktualizovalo svoju oficiálnu pozíciu v súvislosti s bitcoinom, Turecká agentúra pre bankovú reguláciu a dohľad oznámila, že sa bude usilovať o to, aby „pri nelegálnych hazardných hrách zabránila používaniu alternatívnych spôsobov platby, akými sú bitcoin, ethereum a ripple“.

  Tento krok bol súčasťou iniciatívy zameranej na obmedzenie trhu s čiernym hazardom. V auguste minulého roka turecká bitcoin burza BTCturk oznámila, že končí s prevádzkou z dôvodu neschopnosti nájsť bankového partnera – čo naznačuje, že napriek legálnemu postaveniu bitcoinu v Turecku finančné inštitúcie váhajú pri spolupráci s kryptobiznisom.

  Ďalšie projekty

  Projekt MiaVita Beytepe sa pridal k množstvu exkluzívnych nehnuteľností, ktoré boli v posledných mesiacoch ponúknuté na predaj za bitcoiny. Počas minulého týždňa bol dom v Austine v štáte Texas predaný výmenou za bitcoin.

  Dom v Londýne bol zaradený minulý týždeň na zoznam nehnuteľností na predaj s minimálnou požadovanou cenou 500 bitcoinov. Na začiatku mesiaca Michelle Mone a Douglas Barrowman oznámili, že plánujú predať 1 133 bytov v Dubaji výmenou za bitcoin v spolupráci s Bitpay a Knox Group.

  KÚPIŤ BITCOIN
  40 poschodové mrakodrapové apartmány by sa mali stať prvými nehnuteľnosťami v dubajskom Science parku, ktoré budú ocenené a predané výmenou za kryptomenu.

  Tento rok sme zaznamenali aj dve nehnuteľnosti situované v kanadskom meste Coquitlam, ktoré boli uvedené na Craigliste (Hongkong) výmenou za bitcoin, hoci kryptomena nepodlieha kanadským finančným reguláciám.


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články