Recyclix – investujte ekologicky!

Ochrancovia prírody Greenpeace vypočítali, že v mori pláva šesť krát viac plastu ako planktónov. Je to možné zastaviť?

1277

Písal sa rok 1990. V Nemecku to znamenalo iba bežný pracovný deň, počas ktorého sa z paliet kamiónov na obchodné pulty potravinových reťazcov vykladali kolové nápoje s červenou etiketou.

Prví zákazníci si však hneď všimli zmenu – nápoj, ktorý predtým opatrne nosili v sieťkovaných taškách, bol razom ľahší a nerozbitný. Spoločnosť Coca Cola pristúpila na razantný krok – pôvodné sklenené fľaše nahradila novými – plastovými.

Plastové fľaše zaznamenali obrovský úspech. Na trhu sa začali objavovať rôzne druhy, farby a veľkosti, prispôsobené na rozličné príležitosti. Tento trend pokračoval aj po ďalšie roky a pretrváva až do dnes.

Jedna paleta plastových fliaš obľúbeného nápoja je dnes iba úsmevný prirovnaním súčasným štatistikám.  Len za jediný rok sa ich v Nemecku dostane do obehu vyše 800 miliónov.

Ako to však už býva, každá minca má svoju druhú stranu a tou je v tomto prírode dopad na prírodu. Plastové fľaše tvoria obrovskú súčasť odpadu, ktorý často končí na smetiskách, skládkach, v lesoch a moriach, pričom jeho rozklad trvá stovky rokov.

Ochrancovia prírody Greenpeace dokonca vypočítali, že v mori pláva šesť krát viac plastu ako planktónov. Je to možné zastaviť?

Spoločnosť Recyclix sa už druhý rok úspešne venuje výkupu odpadu, čím výrazne napomáha k zníženiu odpadu, ktorý skončí v prírode. Je to tak jednoduché – čím viac odpadu v rukách pracovníkov firmy Recyclix, tým menej odpadu v lesoch aj našej republiky.

Spoločnosť sa navyše venuje recyklácii na novej, vo svete veľmi obľúbenej úrovni – umožňuje pomôcť prírode aj bežným ľuďom vďaka investičnému systému výkupu odpadu. Z tohto systému tak môže ťažiť nielen spoločnosť, planéta Zem ale pokojne aj VY.

spracovanie plastu

Investícia funguje nasledovne

Za Vašu vloženú čiastku nakúpi spoločnosť Recyclix nepotrebný odpad, z ktorého vytvorí polotovar vo forme granulátu. Ten je naozaj cenným artiklom, ktorý sa predáva za vyššie sumy ako nespracovaný odpad a stáva sa súčasťou výrobného procesu pre plastové výrobky.

Či už ide o povrch Vášho počítača, puzdro mobilného telefónu či hračky Vašich ratolestí – každá z týchto vecí môže byť vytvorená granulátmi zo spracovaného a recyklovaného odpadu. Ku koncu dňa – v tomto prípade 35 dňového recyklačného obdobia – sa na Váš účet pripíše podiel zo zisku.Recyclix - ako investovať ekologicky

K vyšším ziskom navyše prispieva aj fakt, že v súčasnej dobe je moderné recyklovať a chrániť prírodu a preto sa zvyšuje záujem firiem a korporácií o nákup tohto artiklu. Viac o konkrétnych možnostiach a výnosoch pri ekologickom investovaní sa dozviete na stránke Recyclix.

Za jeden jediný pracovný deň sa v Nemecku prepísala história, ktorá zmenila budúcnosť a celé smerovanie planéty. Vy môžete tiež priložiť ruku k dielu a zmeniť tak budúcnosť Vašu.

ID Mastera – F094-F71C-307B

Myslite rozumne, investujte ekologicky!

PRIDAŤ KOMENTÁR