test
Viac

  Táto rutina Warrena Buffetta vám pomôže byť každý deň chytrejšími

  Väčšina z nás prechádza životom bez toho, aby sme sa stávali chytrejšími. Iní expandujú svoju myseľ každý deň. V čom je rozdiel?

  Väčšina z nás prechádza životom bez toho, aby sme sa stávali chytrejšími. Iní expandujú svoju myseľ každý deň.

  V čom je rozdiel?

  Ľudia, ktorí sa každodenne stávajú chytrejšími, vykonávajú prácu potrebnú na zhromažďovanie vedomostí.

  Každý deň môžete nadobudnúť vedomosti – ak naozaj chcete. V skutočnosti existuje jednoduchý vzorec, ktorý vyvinul Warren Buffett a jeho dlhoročný obchodný partner, Charlie Munger. Buffett a Munger sú neuveriteľnou kombináciou myslí a boli opísaní ako „stroje na učenie.“

  Tu je to, čo musíte urobiť:

  Čítajte. Veľa.

  Buffett hovorí: „Sedím v mojej kancelárii a celý deň čítam.“

  Odhaduje, že 80% pracovného dňa strávi čítaním a čo je najdôležitejšie – premýšľaním o tom, čo číta.

  Buffetta sa raz pýtali, ako sa stáva chytrejším a odpovedal tým, že nadvihol vo svojej kancelárii hromady papiera. Povedal: „Každý týždeň prečítajte 500 takýchto stránok. Takto sa budujú vedomosti.“

  Munger hovorí o svojom obchodnom partnerstve s Buffettom: „Ťažko by ste mohli nájsť nejaké partnerstvo, v ktorom dvaja ľudia prečítajú viac hodín dňa, ako to je u nás.“

  Nejde iba o trávenie hodín čítaním stoviek stránok každý deň. Na čom záleží je aj to, ako čítate.

  Musíte byť kritickými ohľadom vedomostí, ktoré prijímate; zhodnotiť, či sa hodia do vašej súčasnej perspektívy a či potrebujete prehodnotiť niektoré z vašich domnienok.

  Dôležité je, že vedomosti, ktoré zhromažďujete, znamenajú, že musíte podniknúť kroky.

  Nečítajte názory iných ľudí. Namiesto toho, aby ste čítali názory iných ľudí, naučte sa myslieť sami za seba. Dostaňte sa k faktom, aby ste mohli vyhodnotiť, na čom vám záleží.

  „Nie,“ hovorí Warren. „Nečítame názory iných ľudí. Chceme sa dostať k faktom, a potom premýšľať.“

  „Ani Warren a ani ja nie sme dostatočne inteligentní na to, aby sme mohli robiť rozhodnutia bez toho, aby sme mali čas si to premyslieť,“ povedal Munger raz reportérovi.

  „Robíme skutočné rozhodnutia veľmi rýchlo, ale je to preto, že sme strávili toľko času prípravou tým, že sme ticho sedeli, čítali a premýšľali.“

  Vyčleňte si čas na čítanie. Je to jednoduchšie, ako si možno myslíte. Môžete začať tým, že si vyčleníte 30 minút denne len na čítanie, napríklad počas rannej kávy.


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články