test
Viac

  Seriál o prehľade platov: Bankovníctvo a finančné služby

  Bankovníctvo a finančné služby …

  V uplynulom roku bolo v Českej republike, Poľsku a Maďarsku zaznamenaných množstvo pracovných príležitostí v oblasti účtovníctva a finančných služieb.

  Táto skutočnosť je tiež spojená s rastom centier zdieľaných služieb v uvedených regiónoch. Na slovenskom trhu je možné pozorovať rastúci počet pozícií spoločností operujúcich v oblasti správy majetku alebo obchodu na kapitálových trhoch.

  „Agentúra Grafton Recruitment v priebehu minulého roka rovnako zaznamenala zvýšený počet pozícií v oblasti účtovníctva, ale i financií. Záujem o kvalifikovaných a skúsených uchádzačov s praxou zohráva v tomto segmente kľúčovú úlohu, zamestnávatelia však svoju pozornosť sústredili aj na absolventov vysokých škôl,“

  uviedol Miroslav Garaj, Country Manager Grafton Recruitment na Slovensku.

  Veľký záujem je taktiež o kandidátov hlásiacich sa na pozície obchodného analytika, nevynímajúc pozície finančného analytika a finančného manažéra, ktorých zvýšený dopyt bol zaznamenaný predovšetkým v Českej republike.

  bankovníctvo a financieZamestnávatelia boli ochotní ponúknuť kandidátom nielen štandardný plat, ale aj motivujúcu bonusovú zložku, ktorej hodnota sa pohybovala približne medzi 5 a 15 % ročnej hrubej mzdy.

  Narastajúci počet voľných pracovných miest v oblasti controllingu bol zaznamenaný v Maďarsku.

  Stále rastie konkurencia medzi žiadateľmi o prácu vo veľkých medzinárodných a menších poradenských spoločnostiach, kde dopyt po pracovných príležitostiach výrazne prevyšuje počet ponúkaných pracovných miest.

  V tomto segmente zamestnávatelia ponúkli príležitosť predovšetkým šikovným a ambicióznym absolventom, s ukončením ekonomickým vzdelaním a aktívnymi jazykovými zručnosťami.

  bankovníctvo a financiePrečítajte si prvú časť seriálu: Prehľad platov – IT a telekomunikácie

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články