Viac

  Slováci sa najviac zadlžujú v bankovom sektore

  Na produktoch od bánk sa dlhuje najviac, s oveľa nižším objemom meškajúcich úhrad nasledujú nebankové spoločnosti a telekomunikácie. Takéto poradie oblastí, kde sa Slováci najviac zadlžujú, bolo zaznamenané v databázach spoločnosti EOS KSI Slovensko.

  Na produktoch od bánk sa dlhuje najviac, s oveľa nižším objemom meškajúcich úhrad nasledujú nebankové spoločnosti a telekomunikácie. Takéto poradie oblastí, kde sa Slováci najviac zadlžujú, bolo zaznamenané v databázach spoločnosti EOS KSI Slovensko.

  Najvyššia suma jedného dlhu v segmente B2C, teda Business to Consumer, sa podľa dát EOS KSI v roku 2016 vyšplhala na rekordných 664 816,89 eura.

  Fyzická osoba v priemere dlhovala čiastku 1 390 eur. Najmenší dlh vznikal v oblasti poistných služieb (1,28 %). Kritickými boli nebankové spoločnosti (20,21%) a najhoršie dopadli banky (69,74%).

  Oblasti, kde najčastejšie vznikal dlh:

  Poistenie 1,28%
  Energetika 3,78%
  Telekomunikácie 4,88%
  Nebankové spoločnosti 20,21%
  Banky 69,74%
  • Zdroj: EOS KSI Slovensko, s.r.o.

  Spoločnosť EOS KSI Slovensko, ktorá sa venuje správe a inkasu pohľadávok, slávi v auguste tohto roku 20 rokov na slovenskom trhu.

  Za celú svoju históriu spracovala viac ako 2,4 mil. pohľadávok, v rámci kontaktovania dlžníkov vykonala 4,6 mil. hovorov a podarilo sa jej zinkasovať od dlžníkov objem peňazí vo výške viac ako 412,3 mil. EUR.

  Sme tu pre tých, ktorí majú problémy s nedisciplinovanými klientmi a meškajú s úhradami faktúr, prípadne neplatia vôbec. Pomáhame tak vysporiadať záväzky bez komplikovaných súdnych procesov či exekúcií,“

  uviedol Michal Šoltes, konateľ spoločnosti, ktorá do dnešného dňa poskytla služby viac ako 1500 klientom.

  EOS KSI Slovensko bola založená v roku 1997 pod názvom Kasolvenzia Slovensko, s.r.o. Spoločnosť sa začala rýchlo rozrastať a poskytovala služby mimosúdneho inkasa pohľadávok viacerým veľkým spoločnostiam už od začiatku.

  Postupne rozšírila portfólio svojich služieb o oblasti odkupovania pohľadávok, poradenstva, úverových informácií a právnych služieb. V januári 2006 sa spoločnosť stala súčasťou medzinárodnej skupiny EOS Group, ktorá je jedným z najvýznamnejších európskych poskytovateľov finančných služieb, pôsobiacim vo viac ako 25 krajinách.

  Prepojenie so skupinou EOS znamenalo pre EOS KSI Slovensko začiatok významnej fázy rozvoja, behom ktorej sa výrazne presadila na trhu s odkupovaním portfólií pohľadávok a medzinárodného inkasa.

  V roku 2010 sa spoločnosť EOS KSI Slovensko stala jedným zo zakladajúcich členov ASINS (Asociácie slovenských inkasných spoločností), členom medzinárodnej asociácie FENCA (Európske združenie národných inkasných asociácií) a prispieva tak ku kultivácii slovenského inkasného trhu.

  Vysokú profesionalitu a kvalitu služieb si obhájila aj v roku 2016, kedy získala od Národnej banky Slovenska licenciu k poskytovaniu a odkupovaniu spotrebiteľských úverov.

  Počas svojho 20-ročného pôsobenia sa stala najúspešnejšou inkasnou spoločnosťou na slovenskom trhu a do dnešného dňa nakúpila portfóliá v celkovej hodnote viac ako 800 miliónov EUR.


  • O spoločnosti EOS Group:
   Spoločnosť EOS Group je jedným z popredných medzinárodných poskytovateľov finančných služieb na mieru. Jej hlavnou činnosťou je správa a manažment pohľadávok. S počtom zamestnancov viac ako 8 000 zaisťuje finančnú bezpečnosť pre svojich približne 20 000 zákazníkov v 28 krajinách po celom svete, a to prostredníctvom viac ako 60 dcérskych spoločností. V rámci medzinárodnej siete partnerských spoločností EOS Group ponúka svojim zákazníkom služby vo viac než 180 krajinách na všetkých kontinentoch. Jej kľúčovými sektormi sú bankovníctvo, poisťovníctvo, sieťové odvetvia, telekomunikácie, zásielkový predaj a a e-commerce.
  • Viac informácií nájdete na: www.eos-solutions.com.
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články