Viac

Tínedžer vyhral 3 milióny $ za výhru v počítačovej hre Fortnite

Bol to doteraz najväčší svetový turnaj v elektronickom športe. Suma pre víťaza bola dokonca vyššia ako pre víťaza prestížneho tenisového turnaja vo Wimbledone.

Americký tínedžer Kyle Giersdorf sa stal svetovým šampiónom v počítačovej hre Fortnite. Okrem tohto titulu si 16-ročný hráč pripísal na konto 3 milióny dolárov.

Svetové finále sa konalo minulý týždeň od piatka do nedele na štadióne v New Yorku.

Na finále sa počas desiatich týždňov online súťaženia pokúšalo kvalifikovať 40 miliónov hráčov.

Do New Yorku sa prebojovalo 100 hráčov z vyše 30 krajín.

Najviac ich bolo z USA, Francúzska a z Británie, ale dostali sa tam aj dvaja mladí Česi. Už len za účasť dostali vyše 40 000 dolárov.

Celkovo si finalisti rozdelili 30 miliónov dolárov, čo je najvyššia suma v histórii elektronického športu.

Už tento mesiac to však prekoná ďalší turnaj nazvaný The International.

zdroj: The Washington Post

Čo spravia s výhrou?

Vo finále Fortnite vysadili 100 hráčov na virtuálnom ostrove, kde mali nájsť zbrane, postaviť si úkryty a postupne vyradiť jeden druhého, až zostane iba víťaz.

Stal sa ním spomínaný 16-ročný Američan Kyle prezývaný Bugha.

Výhru si chce odložiť. „Jediné, čo chcem, je nový stôl a možno polička na moju trofej,“ vyhlásil.

V súťaži dvojíc uspeli Rakúšan David a Nór Emil, ktorí vyhrali 2,9 milióna dolárov.

Za nimi skončili Brit Jaden a Holanďan Dave, ktorí si rozdelia 2,25 milióna.

Pätnásťročný Jaden Ashman povedal, že predtým mu mama zakazovala tráviť dlhé hodiny pri počítači a raz mu dokonca vyhodila konzolu.

Teraz jej za výhru chce kúpiť nový dom.

Čelia kritike

Hra Fortnite má po celom svete 200 miliónov registrovaných hráčov.

Jej stiahnutie je zadarmo, používatelia však môžu míňať peniaze na nákup doplnkov počas hry.

Podľa kritikov jej tvorcovia nerobia dosť pre to, aby si overovali vek hráčov, a pre to, aby si používatelia počas dlhého hrania dávali prestávky. To môže spôsobovať závislosť.