Tri kroky na zvýšenie príjmu

Na Slovensku máme takmer dva milióny ľudí v hlavnom pracovnom pomere. Teda takých, ktorí chodia do zamestnania. Zrieknu sa voľného času v prospech svojho zamestnávateľa,plnia pracovné úlohy a raz do mesiaca majú úžasný deň, deň výplaty.

9304

Niekto múdry raz povedal:

“Peniaze ležia na ceste, len ich treba pozbierať.”

Ako týmto slovám rozumiete? Zamyslite sa nad tým, chvíľku pouvažujte.

Zvýšenie príjmu

Na Slovensku máme takmer dva milióny ľudí v hlavnom pracovnom pomere. Teda takých, ktorí chodia do zamestnania. Zrieknu sa voľného času v prospech svojho zamestnávateľa, plnia pracovné úlohy a raz do mesiaca majú úžasný deň, deň výplaty.

Pokiaľ je príjem dostatočný a práca nás napĺňa a baví, cítime uspokojenie, všetko je v poriadku. Čo ale, keď to tak nie je?

Skôr ako začneme si zadefinujme pojmy príjem a aktíva. Príjem predstavuje prírastok peňazí. Aktíva predstavujú všetko, čo nám peniaze prináša. Môže to byť čokoľvek, čo zabezpečí prírastok peňazí.

Vezmite si čistý papier a pero, štartujeme…

po prvé…

V bežnom živote platí, čo je napísané, to sa ráta. Pri peniazoch to platí dvojnásobne. Spravte si sumár Vašich príjmov. V pokoji si sadnite, spravte si pohodlie a zamyslite sa nad tým, čo tvorí Váš mesačný príjem a aká je jeho výška.

Podstatné je, aby ste mali pohodu a kľud, lebo len vtedy Vás napadnú tie správne veci. Len vtedy sa dokážete sústrediť. Pokiaľ máte napísaný len jeden druh príjmu, výplata, nevadí. Takých ľudí je veľa.

po druhé…

Na druhú stranu toho istého papiera si spíšte, čo viete robiť. Čo Vám robí radosť, v čom vynikáte. Spíšte všetky činnosti ktorým sa chcete venovať vo voľnom čase. Pokojne to môže byť Vaše hobby.

Skrátka poľavte uzdu fantázií a spíšte všetko čo Vás v danom pohodovom momente napadne. Nezamýšľajte sa nad tým. Skrátka len píšte, píšte, píšte. Ak to zo začiatku nejde, buďte pokojní. Len premýšľajte a ono to príde. Každý človek má aspoň jednu vlastnosť, v ktorej vyniká. Nájdite tú Vašu.

po tretie…

Teraz sa pozrite na všetky činnosti a vyberte si jednu, ktorej sa chcete venovať. Jej výberu venujte náležitú pozornosť. Ide o rozhodujúcu fázu zvýšenia Vášho príjmu. Nemôže to byť činnosť, ktorá Vás po mesiaci prestane baviť.

Musí to byť niečo “silné”, kvôli čomu ste ochotní vypnúť televízor, zaťať zuby a venovať sa jej aj v časoch, keď sa to nebude vyvíjať podľa Vašich predstáv.

Podstatné je, že Vás to napĺňa a máte z toho radosť. Následne svoje výrobky viete ponúknuť ďalej, viete svoje služby ponúknuť ďalej. Pomôcť ľuďom, spraviť im radosť a rozkríknuť to do sveta. Je len otázkou času, kedy príde úspech a Vy budete mať vytvorený ďalší zaujímavý zdroj Vášho príjmu.

Vytvoríte si svoje vlastné aktívum, ktoré Vám bude prinášať peniaze. A tie viete použiť na vytvorenie ďalšieho aktíva a ďalšieho. A s tým súvisí ďalší a ďalší príjem, ktorý bude len Váš. Pamätajte, že úspech máte vo vlastných rukách.

Ak sa rozhodnete nastúpiť na danú cestu, vydržte. Ak príde prvý úspech, vyvarujte sa chybám začiatočníkov. V žiadnom prípade nemôžete poľaviť. Práve naopak, musíte pridať.

Viete prečo nie je v televízií reklama na ferari? Lebo kúpiť si ho môžu len bohatí a tí televízor nepozerajú. Tí vytvárajú aktíva, tvoria svoj príjem.

“Peniaze ležia na ceste, len ich treba pozbierať.”


Spoločnosť poskytujúca finančné vzdelávanie. Ako hovoríme: „Schopnosť správne narábať s peniazmi je umením.” Učíme ľudí zamyslieť sa nad vlastnými peniazmi. Najprv premýšľať a potom míňať.

Ako prví sme uviedli na Slovensku Finančné pexeso a Slovník finančnej gramotnosti. Tešíme sa aj rastúcemu záujmu o naše prednášky. Efektívne hospodárenie s peniazmi sa dostáva čoraz viac do popredia. Najlepšie to vystihuje náš slogan: „Byť finančne gramotným je IN.”

PRIDAŤ KOMENTÁR