Viac

  Úsmev nádych úsmev – tak sa odpovedá na kritiku

  Keď začnete podnikať a robíte prvé kroky, mnoho ľudí sa len pousmeje nad vašou nekonečnou prácou bez efektu. Trvá to niekedy dlho predlho, než sa vám začne dariť...

  Keď začnete podnikať a robíte prvé kroky, mnoho ľudí sa len pousmeje nad vašou nekonečnou prácou bez efektu. Trvá to niekedy dlho predlho, než sa vám začne dariť.

  Ťaháte ťažké kufre po snehu, v Dubline zúfalo hľadáte miesto, kde ste mali už pred hodinou vystúpiť, v úschovni či v Mac Donalde ste ako doma. Stále niečo presúvate, niekam telefonujete, stále niečo musíte veľmi rýchlo a dobre vyriešiť.

  Ľudia majúci pevné zamestnanie, splatenú hypotéku a jediný problém, či si dnes ráno dať alebo nedať slnečné okuliare, vás pozorujú s úsmevom. Ste pre nich smiešny, keď vás vidia ako upotený ťaháte plné tašky divadelných rekvizít. Keď si v autobuse konečne sadnete, vstávate len ťažko.

  Ak máte kuráž a výdrž, necháte na seba kričať, znesiete iróniu, dvojzmyselnosť aj výsmech, tak sa môže stať, že sa Vám po čase začne dariť. Ak to samozrejme nevzdáte a bojujete ďalej bez straty entuziazmu.

  Ak sa Vám však naozaj začne dariť, ak vám telefón začne vyzváňať a sem tam si vás už aj niekto váži, tak sa môže stať, že Vám začnú závidieť a robiť vám zle. A sú to často tí istí ľudia, ktorí sa z vás predtým smiali.

  Odrazu ľudia, ktorí by pre vás ani rukou nemávli, začnú vypisovať aký ste zlý a neschopný a upotený a klamár a zlodej. Nenechajú na vás nitku suchú a urobia všetko preto aby vám poškodili na povesti a aby sa vám preto prestalo dariť.

  Ak s takouto formou zloby nemáte skúsenosť, tak to bude pre vás pekný šok. Bolo to tak aj v mojom prípade.

  Po nociach nespíte, strácate sebavedomie a nechápete čo sa deje, tú kritiku. Ľudia sa začnú od vás odvracať so slovami: „Prepáčte, ale máte veľmi zlé referencie.“

  A tak ďalej po nociach nespíte, trápite sa. Nechápete čo sa stalo a ako sa to dá zmeniť. Čo sa vlastne stalo? Stalo sa jediné. Začalo sa vám konečne dariť a niekto, kto by v živote nebol ochotný tak ťažko pracovať ako vy, vám z celej duše závidí.

  Závidí vám úspech u publika, závidí vám zarobené peniaze. Závidí vám obrovské množstvo práce a hlavne týchto závistlivcov neskutočne irituje vaše sabavedomie, vaša istota a radosť s práce.

  Nikto si už neuvedomí, že tá istota vzniká až vtedy, ako ste si boli stotisíc krát neistý. Ako ste sa stotisíc krát triasli, lebo ste sa báli či to, čo robíte, robíte aj dobre. Či sa to bude ľuďom páčiť, či vás budú brať.

  Tak neskutočne ich svojou prácou iritujete, že povyťahujú svoje vysokoškolské a stredoškolské tituly a spustia na vás nehoráznu a nechutnú križiacku výpravu s jediným cieľom – ublížiť vám. Ohovoriť, zosmiešniť, zraniť a uraziť vás. V prvom rade im však ide o to, aby ste stratili chuť do práce, aby ste ostali zlomený stáť.

  A to práve nesmiete

  Nech vám akokoľvek ublíži ľudská zloba, je znakom toho, že sa vám začalo dariť.

  Ak vaše meno začnú v zlom skloňovať naprieč krajinou – znamená to často (nie však vždy), že sa vám KONEČNE začalo dariť a že Vás preto niektorí rozumbradovia a závistlivci nemôžu vystáť.

  Otvorte si šampanské a pripite si na úspech, nech už je to akokoľvek absurdné. Vo veľkom sa malí ľudia striafujú len do tých, čo už niečo znamenajú. S ľudskou zlobou sa bojuje ťažko. Ja tak ľahké človeku ublížiť.

  Pre cudzieho je tak ľahké podkopnúť to, čo roky ťažko budujete.Snažte sa ale neprestať pracovať a buďte polichotený tak veľkým záujmom o vašu osobu.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  • Autor: MgA. Alexander Pallesitz
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články