test
Viac

  Predstavujeme vám luxusný sedan Volvo S90

  Nové Volvo S90 znamená pre spoločnosť Volvo obrovský krok vpred. Model predstavený 2. decembra na slávnostnom odhalení vo švédskom Göteborgu je pre švédskeho výrobcu automobilov vstupenku do klubu luxusných sedanov.

  Z interiéru nového modelu VOLVO S90 aj z jeho zovňajška vyžaruje dôkladná starostlivosť a premyslenosť. Každučký detail, od vzácneho severského dreva až po jemnú lemujúcu líniu kapoty, je dokonalým vyjadrením pravého škandinávskeho remeselného majstrovstva.

  Nové Volvo S90 znamená pre spoločnosť Volvo obrovský krok vpred. Model predstavený 2. decembra na slávnostnom odhalení vo švédskom Göteborgu je pre švédskeho výrobcu automobilov vstupenku do klubu luxusných sedanov.

  Hoci sa Volvo viac preslávilo svojimi vozidlami typu SUV a kombi, uvedením modelu S90 dáva jasne najavo, že tento nápadný prémiový sedan otrasie základmi segmentu luxusných sedanov.

  Model S90, vybavený množstvom nových technológií od špičkových bezpečnostných prvkov až po cloudové aplikácie a služby, je ďalším dôkazom neustálej premeny tejto švédskej značky.

  volvo s90 predna maska

  Uvedením modelu XC90 na trh sme jasne vyjadrili svoj zámer. Jasne a jednoznačne sme teraz v hre. Investíciami vo výške 11 miliárd amerických dolárov v priebehu posledných piatich rokov sme nielen zmenili predstavu o tom, čím môže Volvo Cars byť – plníme aj náš prísľub oživenia a dôležitosti značky Volvo Cars,

  povedal Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Car Group.

  Nový model Volvo S90 je vybavený pokročilým systémom čiastočne autonómneho riadenia s názvom Pilot Assist.

  volvo s90 sedadla z predu

  Systém poskytuje jemné zásahy do riadenia, čím udržiava vozidlo v správnej stope medzi deliacimi čiarami jazdného pruhu až do diaľničnej rýchlosti cca 130 km/h a nevyžaduje iné vozidlo, ktoré by systém musel sledovať.

  Systém Pilot Assist predstavuje ďalší krok smerom k plnoautonómnemu riadeniu – táto oblasť inovácií je pre značku Volvo kľúčová.

  volvo s90 predna vonku

  Model S90 sa navyše bude môcť pochváliť čistou a výkonnou hybridnou pohonnou sústavou typu plug-in s dvomi motormi T8 Twin Engine a tiež jedným z najluxusnejšie spracovaných interiérov v segmente veľkých sedanov, ako aj multimediálnym systémom so skvelými možnosťami pripojenia.

  Naším cieľom bolo priniesť do tohto konzervatívneho segmentu niečo úplne nové a poskytnúť vizuálny dojem, z ktorého navonok vyžaruje dominancia a sebaistota. Interiér modelu S90 sme zasa pozdvihli na úplne novú úroveň. Prináša maximálne luxusný zážitok, ktorý je prísľubom komfortu a kontroly nad vozidlom,

  povedal Thomas Ingenlath, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Car Group pre dizajn.

  volvo s90

  V modeli S90 sa okrem toho predstaví svetová novinka v podobe novej funkcie systému City Safety, ktorou je schopnosť zaznamenávať väčšie zvieratá.

  Systém dokáže vďaka tomu rozpoznať väčšie zvieratá, ako sú losy a kone, či už vo dne alebo v noci. Technológia poskytuje intuitívne výstrahy a podporu brzdenia s cieľom zabrániť zrážke.

  volvo s90 pocitac

  Model S90 navyše profituje z nedávnej investície spoločnosti Volvo do vysoko pokročilého podvozkového simulátora.

  Model S90 dosiahol obrovský pokrok z hľadiska jazdnej dynamiky, výkonnosti a kvality jazdy. Úplne od základu sme zmenili zážitok z jazdy s vozidlom Volvo v snahe ponúknuť pocit presnosti, aktívnej kontroly a komfortu,

  povedal Dr. Peter Mertens, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Car Group pre výskum a vývoj.

  volvo s90 sedadla zadne

  Model S90 sa verejnosti predstaví na Severoamerickom medzinárodnom autosalóne v Detroite.

  Galéria:

  Video:

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články