Kto je Elon Musk

Elon Musk je modernou kombináciou Thomasa Edisona, Henryho Forda, Howarda Hughesa a Steva Jobsa.

Elon Musk je človek, ktorý stojí za spoločnosťami PayPal, Tesla Motors, SpaceX, SolarCity či projektom Hyperloop. Každá z nich vyvolala v americkom biznise a priemysle veľký rozruch. Viac než ktorýkoľvek iný dnešný manažér, zasvätil Musk svoju energiu a vlastný obrovský majetok vylepšovaniu budúcnosti, ktorá je podobne bohatá a vizionárska ako fantázia sci-fi.

Radšej by som svoj majetok odovzdal Muskovi ako charite

Larry Page

kniha Elon Musk

Čo už Elon Musk dosiahol:

 • V roku 1989 emigroval z Juhoafrickej republiky do Kanady
 • Ako 12 ročný naprogramoval svoju prvú video-hru pod názvom Blastar, ktorú predal za 500 USD
 • V roku 1999 predal svoju prvú spoločnosť Zip2 za 22.000.000 USD firme Compaq
 • Následne Musk zakladá spoločnosť X.com, neskôr známu ako PayPal, ktorú odkúpil eBay v roku 2002 za 1,5 miliardy USD.
 • Ešte pred predajom spoločnosti PayPal rozbieha Elon Musk projekt SpaceX. Táto firma prevádzkujúca komerčné lety do vesmíru a vyvíja kozmickú loď Dragon
 • V roku 2004 Musk vstupuje do spoločnosti Tesla Motors ako investor a stáva sa tiež predsedom predstavenstva.
 • V roku 2006 spoločnosť SpaceX získala kontrakt pre americkú vesmírnu agentúru NASA. Ešte v tomto roku Musk spolu s bratrancom zakladá ďalšiu spoločnosť SolarCity. Projekt ma za cieľ stať sa najväčším dodávateľom solárnej energie v USA
 • Elon Musk sa v roku 2008 stáva CEO v spoločnsti Tesla Motors. Bolo to v roku, keď spoločnosť prišla na trhu s prvým modelom Tesla Roadster.
 • Spoločnosť Daimler AG odkupuje v roku 2009 10% podiel v automobilke Tesla Motors za 50.000.000 USD
 • V roku 2012 spoločnosť Tesla uviedla na trh svoj luxusný sedan Tesla Model S, ktorý je dodnes považovaný za najlepšie auto na elektrický pohon.
 • Zatiaľ posledným revolučným počinom Elona Muska je projekt Hyperloop. Ide o super rýchlu hromadnú dopravu, ktorá na svoj pohon využíva vzduchové kompresory a princíp magnetickej indukcie cez lineárne indukčné motory. Rýchlosť tejto dopravy sa bude približovať rýchlosti zvuku. Táto technológia pravdepodobne spojí Budapešť, Bratislavu a Videden. Pôjde vôbec o prvú takúto technológiu v Európe. Cesta z Bratislavy do Budapešti by mala trvať 10 minút!

To ani z ďaleka nie je koniec!

Ani tu ale Elon Musk nekončí. Jeho ďalším cieľom je vybudovať mesto na planéte Mars. A že Elon Musk to ako stále myslí vo veľkom, dokazuje aj fakt, že v meste na “červenej” planéte ma žiť asi 80.000 ľudí!

Elon Musk

Ľudstvo sa musí dostať zo Zeme

Musk nevidí inú možnosť na prežitie nášho druhu, ako to, že sa staneme multiplanetárnym druhom.

Ľudstvo sa musí dostať zo Zeme a stať sa “mulTiplanetárnym” druhom tak rýchlo, ako to bude možné.

Elon Musk

Elon Musk Tesla Motors

Elon Musk ma stále len 44 rokov a je dosť možné, že budúce generácie ho budú považovať za človeka, ktorý sa veľkou mierou pričinil o ďalšiu vlnu technologickej revolúcie. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť a technológie a ako sa zmení náš svet.

Ak ťa osoba Elona Muska zaujíma viac, odporúčame ti skvelú knihu, ktorá je venovaná práve jeho osobe:

PRIDAŤ KOMENTÁR