Začať stíhať, znamená PRESTAŤ sa ponáhľať …FAKT ?!

Keď som to prvykrát počul, vôbec som nechápal. Ako môžem do kelu začať stíhať, keď sa mám prestať ponáhľať ? A k tomu mám toľko práce ?

1618

Je to odpočinok strata času ? Je oddych strata času ? Neutečie mi niečo ? Veď mám veľa práce…nič nestíham.

Poznáte tieto otázky ? Ja veľmi dôverne ?

Posledné mesiace dokončujem FOCUS acamedy– kurz zameraný na vďačnosť, popri tom pracujem ako predajca, trénujem na maratón a stále som mal pocit, že nič nestíham. Že mám málo času.

Asi to poznáte…

 

Tak som si nakladal stále viac a viac, aby som stíhal. Vonku som už ani poriadne nechodil. Úplne vážne. Ale priznám sa, že nejak som sa už necítil OK. Už som nemal ani nápady, práca, ktorá ma bežne veľmi baví, mi prišla všedná…

A tak som sa rozhodol, že si dám veget. 21.8. som mal 25-ku, na ďalší deň som mal oslavu a celý týždeň som si povedal, že si dám voľno aj z práce. A stále mi bolo málo. Nebolo to ono.

Tak som sa rozhodol, že úplne vypnem od elektroniky. A tak som môj milovaný notebook na 3 dni odložil. Až mi to bolo zvláááštne. Poriadne zvláštne.

Medzi tým som ten čas vypĺňal behom, čítaním, išiel som sám do prírody alebo som len tak sedel a proste “nerobil nič”.

“Z najväčšieho kľudu prichádzajú najlepšie nápady.”

A tak aj bolo…

Po týždni v pondelok som sa pustil do práce. Veci, ktoré som odkladal mesiac, som zvládol za 5 hodín !! Makal som ako fredka a úplne nadšený a nažhavený ako sánky na jeseň ?

Nápady, inšpirácia sa len tak hrnuli a ja Vám môžem k tomu povedať len toľko:

“Odpočinok NIEJE strata času!”

Čítal som to mesiaca na stránka Pavla Říhu (jeden z najlepších Českých infopodnikateľov), a samozrejme som súhlasil, bral som na vedomie, no proste stále som mal pocit, že takto nič nestihnem.

Úplne sa zo seba po týždni smejem, že aký je človek niekedy naivný. Telo, intuícia dáva podnety na oddych, ale my si stále LOGICKY odôvodníme, prečo si oddych nezobrať ?

Pripomína mi to výrok môjho obľúbeného Marka Dzirasu, ktorý povedal:

“Začať stíhať, znamená PRESTAŤ sa ponáhľať.”

Keď som to prvykrát počul, vôbec som nechápal. Ako môžem do kelu začať stíhať, keď sa mám prestať ponáhľať ? A k tomu mám toľko práce ? Nooo až prax Vás presvedčí o tejto pravde.

 

A ako je to vôbec možné, že ak sa prestanete ponáhľať, tak budete mať viac času a k tomu ešte aj viac stihnete.

Na margo toho, doporučujem ešte si dať meditáciu. Tá Vás ukľudní a dá Vám nový pohľad na svet – taký z nadhľadu.

Takže ak nestíhate, ak máte toho veľa, ak si myslíte, že iba ak by mal deň 48-hodín, tak všetko stihnete, tak PRESNE vtedy sa zastavte. Zrekapitulujte, urobte analýzu života a možno koniec-koncov aj zistíte, že honba za tým, za čím sa ženiete nieje vôbec to, čo chcete… ?

A ak to je TO, čo chcete, tak Vás to privedie na nové myšlienky a možno aj oveľa jednoduchšie a rýchlejšie ako ste si doteraz mysleli ?

AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


PRIDAŤ KOMENTÁR