asd
Viac

  10 dôvodov prečo sa nikdy nevzdávať

  Ak padnete na zem, nie je dôležité to, ako hlboko ste padli, ale ako rýchlo a vysoko vyskočíte. Zaviažte sa už teraz, že vás nezastaví ani fakt, že vám niečo nevyjde, že sa vám niečo nepodarí tak, ako ste predpokladali alebo očakávali...

  Odvaha spojená s energiou a vytrvalosťou, premôže aj neprekonateľné ťažkosti, dodá silu, dôraz a nepripustí žiaden ústup. Samuel Smiles

  Tí, čo ma poznajú tak vedia, že celý môj život sprevádza citát „Never give up – Nikdy sa nevzdávaj“.

  Mám ho v mailovom podpise, volá sa tak môj úspešný seminár, často toto slovné spojenie používam v dennej komunikácii a aj moja fanúšikovská stránka na facebooku nesie tento názov.

  Úspech sa nedá dosiahnuť bez toho, aby ste neprešli skúškou vytrvalosti. Je to niečo ako

  „skrytý sprievodca, ktorého úlohou je skúšať ľudí prostredníctvom najrôznejších znechucujúcich skúseností. Tí, ktorí sa po porážke dokážu pozbierať a skúšajú to ďalej, dorazia do cieľa.

  Ak padnete na zem, nie je dôležité to, ako hlboko ste padli, ale ako rýchlo a vysoko vyskočíte. Zaviažte sa už teraz, že vás nezastaví ani fakt, že vám niečo nevyjde, že sa vám niečo nepodarí tak, ako ste predpokladali alebo očakávali.

  Odmietnite sebaľútosť a odmietnite obviňovať druhých a vymýšľať si výhovorky. Skôr hľadajte dôvody, ako ste vy zodpovední za to, čo sa vám stalo, ako ste vy k tomu prispeli.

  Tu je 10 dôvodov, prečo sa nikdy nevzdávať


  Ak ste živí, tak všetko je možné

  Jediným dôvodom pre to, aby ste sa vzdali a kapitulovali, je smrť. Pokiaľ žijete, stále sa môžete snažiť uskutočniť svoje sny a dosahovať svoje ciele. A to, či sa budete snažiť alebo nie, máte absolútne vo svojich rukách. Je to vase rozhodnutie, je to vaša voľba.

  Úspech znamená prax

  Buďte realisti. Buďte si vedomí toho, že pravdepodobnosť, že niečo zvládnete na prvý pokus je skutočne malá. Je potrebný čas a postupné získavanie skúseností, aby ste sa naučili ako na to.

  A pri skúšaní a experimentovaní, človek robí aj chyby. To k procesu učenia sa a rastu patrí. Dôležité je, čo s nimi urobíte.

  Či sa z nich poučíte, zoberiete si z nich to dôležité pre seba, teda ponaučenie a necháte, aby vás posilnili, alebo naopak, budete ich vnímať ako dôvod na zastavenie sa a návrat späť do komfortnej zóny. Úspech to je prax. Úspech to je experimentovanie a objavovanie.

  Ste silnejší ako si myslíte

  Jeden z najznámejších citátov Michaela Jordana znie: “Netrafil som kôš asi deväťtisíckrát, prehral som asi 300 zápasov, 26 krát na mne závisel výsledok celého zápasu, ale ja som môj tím sklamal.

  Vo svojom živote som bol často neúspešný a práve preto som úspešný. Uvažujte, ako je možné, že človek, ktorý veľakrát zlyhal, nakoniec uspel? Pretože má v sebe obrovský potenciál, obrovskú silu, neutíchajúce zdroje.

  Objavte svoju vnútornú silu a silné stránky na dovolenke v nádhernej Portoroži.
  Viac info nájdete kliknutím na tento odkaz.

  Dokázal to už niekto pred vami?

  Ak to, o čo sa snažíte vy, už niekto pred vami dokázal, potom je viac než isté, že to dokážete aj vy. Aj keď viete hoc len o jedinom človeku na svete, ktorému sa to podarilo. Je to dosť silný dôvod na to, aby ste to ani vy nevzdali.

  A ak to nikdy nikto pred vami nedokázal, nie je dôvod vzdať sa, buďte prvý, kto to zvládne. Neúspech prichádza iba vtedy, keď sa vzdáte a vy ste jediný kto rozhoduje o tom, kedy alebo či vôbec sa vzdáte.

  Veriť v seba je voľba

  Ak máte byť úspešní vo vytváraní života svojich snov, musíte veriť, že ste schopní niečo dokázať. Musíte veriť, že máte správny materiál, že ste schopní uskutočniť to, čo chcete. Musíte veriť v seba a svoje schopnosti.

  Nezáleží na tom, či to nazývate sebadôverou, sebaistotou alebo sebavedomím, je to hlboko zakorenená viera, že máte to, čo je potrebné – schopnosti, vnútorné zdroje, silné stránky, talent a zručnosti, aby ste dospeli k žiaducim výsledkom.

  Dokážete vyriešiť nedokončené úlohy

  Vyriešte všetko, s čím ste sa doteraz nevysporiadali, uzavrite nedokončené veci. Ak ich nevyriešite a necháte ich aj naďalej narastať, budú znižovať vašu sebadôveru a sebavedomie a nakoniec vás úplne pohltia.

  Postavte sa problémom tvárou v tvár.

  Priznajte si, že niečo nefunguje a začnite na tom pracovať. Urobte si zoznam všetkých nedokončených úloh alebo/a nefungujúcich vecí zo všetkých oblastí vášho života – váš fyzický stav, intímny život, rodina, vzťahy, kariéra, financie, zmysel života, domáce prostredie.

  Ste schopní zabojovať s vašimi najväčšími obavami

  Položte si otázku: „Čo je to, čoho sa naozaj bojím?“, „Z čoho mám skutočne strach?“ Všetky odpovede, ktoré vám napadnú, si zapíšte.

  Počas tohto cvičenia spoznáte samých seba a zistíte prečo a ako sabotujete svoj úspech. Ujasníte si mnoho vecí.

  Akonáhle si pomenujete to, čoho sa bojíte, môžete začať pracovať na tom, ako váš strach zmierniť alebo odstrániť. „Čo môžem urobiť na to, aby som to prekonal/a alebo zmiernil/a?“

  Predstavte si, že sa k Zemi nezadržateľne rúti meteorit

  Na sekundu presne, za 7 dní, kompletne zničí celú planétu. Niet úniku. Ako strávite posledných 7 dní? Čo presne budete robiť? Bude to presne to, čo robíte teraz, alebo to bude niečo kompletne iné? Alebo inak.

  Keby bol dnešok váš posledný deň v živote, chceli by ste urobiť to, čo sa dnes chystáte urobiť? Za čo platíte vo svojom živote vyššiu cenu? Za to, že necháte všetko bežať tak, ako to je teraz, že sa vzdáte alebo za to, že naštartujete cielený proces zmeny s vyhliadkou úspechu?

  Chcete podporovať druhých na ceste za ich úspechom? Objavte, ako efektívne a účinne koučovať, viesť a motivovať ľudí. Získajte väčšie sebavedomie a sebaistotu pri koučovaní. Osvojte si (len) fungujúce koučovacie nástroje a techniky.

  Posuňte vaše koučovacie zručnosti a koučovací štýl na vyšší level.
  Kliknite na tento odkaz a zistite viac.

  Rozhodnutie máte vo svojich rukách

  To, či vo vašom živote ostane všetko tak, ako doteraz alebo či sa niečo zmení, je vaše rozhodnutie. Je to o vašom postoji, o tom, ako sa na to budete pozerať. O tom, ako zmenu vnímate. Zmeňte postoj k prínosom, nie k stratám.

  Definujte zmeny, na ktoré sa môžete tešiť. Zamerajte pozornosť na to, čo pozitívne vám prinesú, aký budú mať dopad na váš život? Je to o vašom postoji, či zmenu budete vítať alebo nenávidieť. Nečakajte na to, až bude všetko v poriadku, nikdy nebude totiž všetko dokonalé.

  Začnite hneď teraz. Väčšina životných problémov má jednoduché riešenie – pozrite sa na ne s určitým odstupom a z rôznych uhlov pohľadu. Položte si otázku: „Čo musím urobiť preto, aby som sa mohol/la stať tým, kým chcem byť?“

  Neostávajte zaseknutí v nejakej časti vášho života a netvárte sa, že to nie je až také zlé. Neklamte samých seba a neodôvodňujte si vlastnú nečinnosť tým, že sa chcete vyhnúť strachu z rizika.

  Už vopred sa pripravte na to, že pri každom zisku niečo stratíte a vnímajte to ako cenu, ktorú je potrebné zaplatiť za to, že vo vašom živote nastane pozitívna zmena.

  Ľudia sa zmenám bránia, pretože to od nich vyžaduje opustiť „komfortnú zónu“ a urobiť často krok do neznáma. Vyžaduje si to od nich „napnúť sily“ a robiť veci inak, ťažšie, náročnejšie.

  Ľudia sa boja, čo zmenou stratia a rovnako sa zmenám bránia zo strachu z neznámeho. Desí nás to, čo nepoznáme. Ale uvedomte si, že jediná vec, ktorej by sme sa mali obávať, je strach samotný, ktorý nás paralyzuje a drží v nehybnom stave na jednom mieste.

  Úspech prichádza meter pred porážkou

  Nikdy neviete či už nie ste meter od zlata. Často, keď cítite, že to chcete vzdať, nachádzate sa blízko k tomu, aby ste urobili veľký krok dopredu. V každom okamžiku svojho života na nachádzate iba jediný krok od úspechu.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI


  Mgr. Ján Dubnička, ACC (ICF) – brain based coach

  Je medzinárodne certifikovaný kouč – International coach federation (ACC). Results Coaching Systems študoval u spoločnosti NeuroLeadership Group a študoval priamo pod vedením „praotca“ koučingu a autora metódy Inner Game – Timothyho Gallweya. Je expert na neuroleadership, koučovanie podľa mozgu, presvedčivú komunikáciu, motiváciu s rešpektom. Nadnárodným spoločnostiam pomáha budovať vysoko efektívne a angažované tímy, jeho rukami prechádzajú mnohí top manažéri, majitelia firiem, politici a športovcom pomáham dosahovať vysoké a stabilné výkony. Je autorom manuálu pozitívneho myslenia „Vytvorte si život, po akom túžite“.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články