Viac

  Chcete byť šťastní a necítiť sa na konci dňa prázdni? Tu je 10 krokov

  „Len chcem byť len šťastný/á.“ Sú vám tieto slová povedomé? Pravdepodobne ste to počuli od priateľov, rodiny a dokonca aj od seba.

  „Chcem byť len šťastný/á.“ Sú vám tieto slová povedomé? Pravdepodobne ste to počuli od priateľov, rodiny a dokonca aj od seba.

  Niektorí ľudia skúšajú rôzne veci v ich túžbe po šťastí, len aby na konci dňa našli prázdnotu v srdciach.

  Je šťastie také nepolapiteľné? Pravdou je, že máme sklon komplikovať šťastie a hľadáme ho na nesprávnych miestach. To vedie len k mnohým frustráciám.

  Ak sa chcete cítiť šťastne, existujú praktiky, ktoré stojí za to vyskúšať:

  1. Milujte sa

  To je číslo jedna na zozname, pretože veľa ľudí na to zabúda. Aby sme boli šťastní, často sa zabúdame milovať a ctiť.

  Poznajte svoje silné stránky a vážte si ich. Zároveň vlastnite svoje nedostatky a naučte sa, ako ich možno obísť. Starajte sa o seba fyzicky, psychicky, emocionálne a duchovne.

  2. Urobte iných ľudí šťastnými

  To neznamená zapôsobiť na iných ľudí. Urobiť iných ľudí šťastnými je rovnako jednoduché, ako pozdraviť cudzinca alebo popriať pekný deň.

  Ak to chcete pozdvihnúť na inú úroveň, môžete pomáhať vo vašej komunite, alebo dokonca pomôcť dieťaťu z krajín tretieho sveta.

  Koniec koncov, nič sa nedá porovnať s pocitom šťastia, že niekto iný kvôli vám ľahšie dýcha.

  3. Buďte k sebe láskaví

  Vo veľmi mladom veku sme boli učení byť láskaví k iným ľuďom, ale nikdy sme neboli učení byť láskaví k sebe. Doprajte si pochopenie, ktoré by ste dopriali iným.

  Byť nedokonalý je v poriadku. Je v poriadku zlyhať a robiť chyby. Najviac záleží na tom, čo sa učíme z našich minulých skúseností.

  4. Strávte čas so sebou

  Ste zaneprázdnení? Vždy existuje spôsob, ako si nájsť na seba čas. Nemusí to byť celý deň alebo celý víkend. Pár minút teplého a relaxačného kúpeľa stačí na to, aby ste sa dobili.

  5. Skrátka to spravte

  Toto je slogan slávnej značky, ale keď sa nad tým zamyslíte, dáva to zmysel. Nestrácajte čas debatovaním so sebou, či by ste mali spraviť niečo, čo ste vždy spraviť chceli.

  Skrátka to spravte! Choďte na tú vysnívanú dovolenku, skočte si padákom, choďte na hodinu tanca. Život je príliš krátky a možno nebude zajtrajška.

  6. Žite dnes

  V tomto rýchlom svete často zabúdame žiť v súčasnosti. Naše mysle vždy putujú, myslia, plánujú, riešia a trápia sa. Výsledok – stres.

  Koľkokrát ste zmeškali radosť z jednoduchých aktivít, ako napríklad popíjanie šálky kávy, pretože ste sa príliš znepokojovali?

  Nie je zlý nápad plánovať, ale preháňať to s ním môže zabiť vaše šťastie. Snažte sa dať vašim mozgovým bunkám raz za čas prestávku a vychutnajte si, čo je okolo vás.

  To vám pomôže oceniť malé veci, ktoré ste predtým prehliadli.

  7. Zahoďte perfekcionizmus

  Nikto nie je dokonalý a to robí tento svet vzrušujúcim. Všetci máme rozdiely a to je v poriadku. Najdôležitejšie je, ako pracujeme na týchto rozdieloch.

  Ak niečo nie je také, aké očakávate, že by to malo byť, skúste to znova alebo len uviďte krásu za nedokonalosťami.

  8. Vžite sa do kože iných ľudí

  Každý má svoje boje. Vy máte svoje boje; tá pani, ktorá vám servíruje vašu kávu, má svoje boje; váš spolucestujúci vo vlaku má svoje boje.

  Predtým, ako na niekoho vyskočíte, pomyslite na to. Zbavenie sa negatív uvoľní viac priestoru pre lepšie veci, a možno aj šťastie.

  9. Zbavte sa toxických ľudí vo vašom živote

  Nemôžete zachrániť každého. Ak je vo vašom živote niekto, kto vás stále bezdôvodne stresuje, možno je čas od tejto osoby odkráčať.

  Ak máte pocit, že ste už urobili všetko preto, aby ste pomohli tejto osobe, ale stále to nestačí, je čas obrátiť sa jej chrbtom a popriať jej pekný život z diaľky.

  10. Dýchajte

  V neposlednom rade, dýchajte. Každý deň sme tak zaneprázdnení a pod tlakom, že sme zabudli na túto jednoduchú vec, dýchať.

  Nie plytké alebo rýchle dýchanie, ale pomalé a hlboké. Cíťte kyslík, ako naplní vaše pľúca a vyživuje vaše telo.

  Môže to znieť ako niečo, čo učia na hodinách meditácie alebo na jóge. Nemusíte byť na jednej z nich, aby ste mohli využívať túto jednoduchú techniku.

  Vyčleňte si minútu alebo dve na dychové cvičenie – najmä keď sa cítite zahltení. Okamžite si všimnete rozdiel.


  www.stavamesauspesnymi.sk

    Oliver Olejník

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články