test
Viac

  10 ľahkých psychologických trikov, ktoré (snáď) aj využijete

  Ako by ste si mohli život spraviť jednoduchším? Všetko je zložité, aspoň niečo by mohlo dávať aký – taký zmysel, no nie?

  Vzťahy sú zložité (a to ani nevravím ako si ich sami komplikujeme), stretávať sa s novými ľuďmi rovnako. Určite by bolo výhodné vedieť ako na tom s nimi ste. Alebo ako ich ovplyvniť.

  Dnes vám prinášam niekoľko ľahkých psychologických trikov, ktoré by vám s tým mali pomôcť. Dúfam, že sa minimálne zabavíte pri ich čítaní:

  Vedeli ste že:

  1. Keď sa človek smeje, inštinktívne sa pozrie na osobu, ku ktorej cíti najsilnejšie puto (alebo ho túži cítiť).
  1. Keď sa rozprávate s človekom, pozrite sa mu na nohy. Ak smerujú jeho špičky k vám, cíti sa s vami príjemne. Ak nie, najradšej by zdupkal. Alebo nevenuje konverzácii dostatok energie.
  1. Keď stretnete človeka po prvýkrát, snažte sa rozpoznať farbu jeho očí. Osobe sa začnete páčiť, pretože s ňou týmto trikom nadviažete dlhý očný kontakt. Nezabudnite občas aj žmurkať, nech nevyzeráte desivo…
  1. Kam vziať kočku na prvé rande? Určite niekde, kde zažije poriadny adrenalín. V našich podmienkach by to mohli byť niektoré kolotoče a dráhy, lezenie na horolezeckú stenu, lanové parky alebo aspoň sa popreháňať na autokárach. Budú si spájať dobrý pocit z adrenalínu s vami.
  1. Ak máte poradu, kde o vás niekto chce povedať niečo zlé, posaďte sa hneď vedľa neho. Zneutralizujete tým jeho sebavedomie a jeho urážky budú slabšie alebo vymiznú úplne.
  1. Keď na prvom stretnutí budete hovoriť „ja si myslím“, „ja verím“ slabým, tichučkým hlasom, budete vyzerať ako človek s nízkym sebavedomím. Úprimne, po takých málokto túži.
  1. Ak pracujete na mieste, kde sa tvoria dlhé rady (ako napríklad úrady), postavte za seba zrkadlo. Ľudia, čo čakajú v rade sa budú doň automaticky pozerať a ich státie sa stane menej nudné (a oni menej protivní).
  1. Ak ste veľmi šťastný v prvých minútach každého stretnutia, zvýšite si tým šancu, že pri opätovných stretnutiach bude aj druhá osoba šťastnejšia. Môžeme to prirovnať k šteniatkam, ktoré sú vždy šťastné keď vás vidia (aj 99ty raz za hodinu). Mnoho ľudí ich preto zbožňuje.
  1. Smiech z vás spraví šťastnejšieho človeka (kto by to povedal…). Dôležité je, že budete mať väčšiu šancu na úspech vo svojich plánoch, snoch a v živote. Úsmevom oklamete svoj mozog.
  1. Vaše nedostatky sú ľuďom ukradnuté. Skôr vďaka nim vyzeráte atraktívnejšie (najmä ak ich viete aj prezentovať) ako ostatní ľudia. Berte si príklad z Jennifer Lopez, ktorá zo svojej riadnej zadnice spravila skvelú prednosť.

  • autor článku: Barbora Grey
  Komentáre

  Najnovšie články

  Predchádzajúci článokHodinky ako investícia
  Ďalší článokČo o vás prezrádzajú vaše hodinky

  Podobné články