Viac

  10 spôsobov ako môžete reálne využiť kryptomeny

  Väčšina ľudí vidí kryptomeny ako investície s vysokým rizikom a špekuláciami. Viacero digitálnych mien, ako napríklad aj Bitcoin, boli vytvorené , aby mali širokú škálu prípadov využitia.

  Väčšina ľudí vidí kryptomeny ako investície s vysokým rizikom a špekuláciami. Viacero digitálnych mien, ako napríklad aj Bitcoin, boli vytvorené , aby mali širokú škálu prípadov využitia. Predstavíme vám 10 z nich:

  1. Nízkonákladové prevody peňazí.

  Najznámejším prínosom kryptomien je ich schopnosť odosielať a prijímať platby za nízke náklady a pri vysokej rýchlosti. Napríklad nedávna transakcia vo výške 99 miliónov dolárov (LTC) trvala iba dve a pol minúty a náklady na transakčné poplatky boli iba 0,40 USD.

  Ak by tento prevod peňazí prešiel cez finančného sprostredkovateľa, poplatky by boli oveľa vyššie a prevod by trval niekoľko dní.

  Nízke poplatky spojené s transakciami využívajúcimi digitálne meny, ako sú Litecoin (LTC), Stellar (XLM) alebo Bitcoin cash (BCH), sú vynikajúcimi platobnými systémami pre medzinárodné prevody peňazí.

  2. Alternatívny sklad bohatstva odolný voči cenzúre

  Pravdepodobne si nemyslíte, že by váš bankový účet a aktíva mohli byť zmrazené, no v skutočnosti k tomu dochádza častejšie, než si ľudia uvedomujú – najmä v jurisdikciách s pochybnými zásadami právneho štátu.

  Keď sa to stane, ľudia sa ocitnú s malým alebo žiadnym prístupom k hotovosti. Kryptomena, ako je Bitcoin, je rezistetná voči cenzúre a má prístup jedine so súkromnými kľúčmi k peňaženke. Z tohto dôvodu nie je možné, aby ju úrady zmrazili.

  3. Investujte do inovatívnych začínajúcich projektov

  Vznik digitálnej kampane na získavanie finančných prostriedkov založenej na tokenoch umožní komukoľvek, kto má pripojenie na internet, aby sa stal investorom v inovatívnych začínajúcich projektoch, a zároveň poskytoval nové začínajúce projekty so základným kapitálom.

  Počiatočné ponuky mincí (ICO) predstavujú novú formu získavania finančných prostriedkov, ktorá poskytuje začínajúcim podnikateľom príležitosť získať kapitál predajom novovytvoreného digitálneho tokenu výmenou za kryptomeny, ako sú Bitcoin (BTC) alebo Ethereum (ETH ).

  V niektorých prípadoch sa digitálne tokeny najúspešnejších ICO zvýšili o hodnotu niekoľko tisíc percent a kryptomeny výrazne pomohli začínajúcim projektom získať viac ako 12 miliárd dolárov za posledných 18 mesiacov.

  4. Uskutočňujte súkromné ​​transakcie

  Digitálne meny zamerané na súkromie, ako napríklad Monero (XMR), Zcash (ZEC) a PIVX (PIVX) umožňujú používateľom robiť anonymné finančné transakcie.

  To znamená, že jednotlivci môžu vykonávať peňažné prevody bez toho, aby museli banke vysvetľovať, prečo posielajú veľkú sumu peňazí a aké sú zdroje fondov, na ktoré ich posielajú.

  5. Odoslanie nepeňažných prevodov

  Ďalším silným príkladom využitia kryptomien sú bezhotovostné prevody. Nigérijská štartovacia blokáda SureRemit umožňuje používateľom posielať bezhotovostné prevody finančných prostriedkov vybraným africkým štátom odkiaľkoľvek na svete.

  Afričania môžu zakúpiť tovary RMB spoločnosti SureRemit, ktoré sa potom v rámci aplikácie SureRemit používajú na prevod peňažných prostriedkov bezhotovostných platieb, ako sú dobropisy mobilných dát alebo platby za úhradu poplatkov za služby pre svojich príbuzných v Afrike.

  Spoločnosť SureRemit získala počas svojej počiatočnej ponuky mincí v decembri 2017 7 miliónov dolárov a plánuje využiť tieto peniaze na zlepšenie svojej platformy a rozšírenie na nové trhy.

  6. Platba za uverejnenie obsahu

  Prvá stimulačná platforma pre sociálne médiá a blogovanie na svete, Steemit, umožňuje vydavateľom získať finančné odmeny vo forme kryptomien.

  Spoločnosť Steemit finančne posilňuje svojich používateľov tým, že ich odmeňuje za to, že prispievajú na platformu, na rozdiel od získania údajov o používateľoch a predaja tretím stranám, ako je Facebook.

  Z tohto dôvodu sa spoločnosť Steemit stala obzvlášť populárnou na rozvíjajúcich sa trhoch, kde sa môže pochváliť vysokým počtom používateľov.

  7. Prenajať svoj voľný priestor na pevnom disku do cloudu

  Storj umožňuje používateľom získavať kryptomeny výmenou za prenájom ich úložného priestoru na pevnom disku tým, ktorí ich potrebujú na báze peer-to-peer.

  “Storj môže byť rýchlejší, lacnejší a bezpečnejší ako tradičné platformy cloud storage. Rýchlejší, pretože viaceré počítače vám ponúkajú súbory súčasne, lacnejší, pretože prenajímate náhradný priestor na pevný disk pre ľudí, namiesto toho, aby ste zaplatili za účelovo vytvorené dátové centrum a bezpečnejší, pretože súbor je šifrovaný aj skartovaný.

  Storj a ďalšie decentralizované riešenia na ukladanie dát v cloude, ako napríklad Siacoin a Filecoin, poskytujú nielen lacnejšiu a bezpečnejšiu alternatívu k existujúcim platformám cloud storage, ale poskytujú používateľom aj nový tok príjmov.

  8. Cestovanie po svete

  Zriadené cestovné kancelárie, ako napríklad CheapAir a Destinia, prijímajú bitcoin ako spôsob platby za rezerváciu letov, prenájmov áut a hotelov a pre tých, ktorí uprednostňujú pobyt v byte pri cestovaní, si môžu rezervovať ubytovanie pomocou Bitcoinu (BTC) alebo Etherea (ETH) prostredníctvom CryptoCribs.

  Väčší počet bankomatov tiež znamená, že cestovatelia teraz dokážu konvertovať svoje kryptomeny do miestnej meny vo väčšine veľkých miest po celom svete.

  9. Cestovanie do vesmíru

  Obchodná spoločnosť Richarda Bransona pre vesmírne cesty- Virgin Galactic, oznámila v novembri 2013, že akceptuje platby v Bitcoine za rezervácie do vesmíru.

  Zatiaľ čo spoločnosť so sídlom v Kalifornii nedokázala úspešne spustiť komerčný vesmírny let, niekoľko budúcich astronautov už zaplatilo za vstupenky – v hodnote 250 000 dolárov – v Bitcoine, vrátane adokátov Cameron a Tyler Winklevoss.

  10. Kúpenie Lamborghini

  V neposlednom rade môžete tiež použiť svoje kryptomeny na nákup Lamborghini. Luxusné trhovisko De Louvois umožňuje “krypto bohatým” nakupovať športové automobily Lamborghini pomocou Bitcoinu.


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články