Viac

  3 Najlepšie investície s vyhliadkou dlhodobého rastu

  Investovanie je veľmi zaujímavé pre množstvo ľudí. Stále však panuje mienka o tom, že investovať môžu len bohatí a bežní ľudia si to nemôžu dovoliť.

  Investovanie je veľmi zaujímavé pre množstvo ľudí. Stále však panuje mienka o tom, že investovať môžu len bohatí a bežní ľudia si to nemôžu dovoliť.

  Možno skôr tomu tak bolo, ale v dnešnej dobe môžeme začať investovať aj s pár desiatkami alebo stovkami eur.

  Pokiaľ vás investovanie zaujíma, ale neviete do čoho sa oplatí investovať, v tomto článku nájdete 3 najlepšie investície, ktoré môžu v tomto roku priniesť zaujímavé výnosy.

  1. Akcie

  V tomto roku sa určite oplatí investovať do akcií. To ale neznamená, že si kúpite akcie k 1. januáru a vaša investícia bude zisková už 31. decembra.

  Pokiaľ chcete dosiahnuť zaujímavé výnosy, investovanie do akcií najväčších a najlepších spoločností na svete boli v minulom storočí vždy úspešnou stratégiou.

  Posledný štvrťrok roku 2018 bol menej vydarený čo sa týka akcií. Nedovoľte, aby vás to vystrašilo. Najlepšie je začať nakupovať akcie práve po výraznom poklese ceny.

  Do svojho akciového portfólia môžete zahrnúť rastové akcie, ktoré vykazujú nadpriemerné zhodnotenie za posledné roky.

  Populárne rastové akcie predstavujú spoločnosti Google, Apple, Amazon alebo Tesla.

  Môžete tiež začať budovať pasívny príjem prostredníctvom investícií do akcií spoločností, ktoré vyplácajú dividendy.

  Vždy si urobte dôkladnú analýzu každej akcie, ktorú plánujete nakúpiť. Zamerajte sa na spoločnosti so stabilnou výplatou dividend a miernou expozíciou voči dlhom.

  2. Nehnuteľnosti

  Aj keď sme primárne investormi pre dividendové akcie, domnievame sa, že nehnuteľnosť je dlhodobo tiež výnosnou investíciou, ak sa používa na prenájom.

  Veľmi zaujímavým výnosom sú práve príjmy z prenájmu nehnuteľnosti.

  Tiež existuje niekoľko spôsobov, ako financovať kúpu nehnuteľnosti – hotovosťou, hypotekárnym financovaním, súkromným financovaním, domácimi kapitálovými úvermi atď. To vám poskytuje množstvo flexibility.

  Mladí začiatočníci by mali zvážiť stratégiu nazývanú house hacking, čo je skvelý spôsob, ako začať.

  Stredne skúsení a pokročilí investori môžu kúpiť a prenajať rodinný dom, multi-rodinné jednotky, alebo sa pozrieť na možnosti prenájmu nehnuteľnosti na kľúč.

  Investovanie do nehnuteľností si z počiatku vyžaduje vysokú investíciu, vďaka ktorej je pre množstvo malých investorov tento typ investovania veľmi nákladný.

  Ak vás odrádza myšlienka na veľké počiatočné náklady a necítite sa na majiteľa nehnuteľnosti, zvážte crowdfundingové (kolektívne financovanie) platformy s nehnuteľnosťami.

  Príkladom je spoločnosť Fundrise (iba pre občanov USA), prostredníctvom ktorej môžete vlastniť podiel na nehnuteľnosti a stačí vám na to len 500 dolárov.

  3. Investujte do vedľajšieho podnikania s nízkymi počiatočnými nákladmi

  S vyspelosťou internetu a všetkých jeho platforiem, na ktorých môžete zarábať peniaze (napríklad eBay, Upwork, Fiverr, Amazon, atď., a všetkými tými informáciami, ktoré vám radia, ako zarobiť peniaze online, sú vaše možnosti naozaj nekonečné.

  Môžete si vytvoriť malé bočné podnikanie. Nemusíte hneď prejsť k prenájmu nehnuteľností. Začnite v malom a sami prídete na to, ako postupne ďalej.

  Množstvo ľudí sa dnes živí predajom produktov na internete. Niektorí majú vlastný eshop, iný predávajú do celého sveta prostredníctvom platformy Ebay alebo Amazon.

  Iní zarábajú peniaze na Youtube. Tvoria zaujímavé videá, ktoré sleduje množstvo ľudí a za zobrazenie reklamy si vedia zarobiť veľmi zaujímavé sumy.

  Všetky tieto vymenované činnosti môžete väčšinou začať vykonávať s malou počiatočnou investíciou peňazí.

  Hlavne začnite s niečím, pre čo máte vášeň (šport, umenie, cestovanie, počítače atď.)

  A zistite ako ľudia s rovnakými hobby zarábajú peniaze. Skúste zvážiť podnikanie okolo niečoho, čo sa týka vašich záľub.

  Buďte kreatívny. Skúste to. Nebojte sa zlyhať. A potom to skúste znova. Množstvo úspešných ľudí sa nestalo zo dňa na deň boháčmi a veľakrát padli až na dno.

  Pre svoje nápady míňajte viac času a menej peňazí.

  Záver

  Stratégie pre dlhodobých investorov by sa nemali meniť z roka na rok. Nesnažte sa načasovať dokonalú investíciu 1. januára a predať ju za obrovské zisky 31. decembra.

  Nezabudnite však na to, že investovanie je vždy spojené s rizikom. Preto je vhodné svoje portfólio diverzifikovať do viacerých investícií.

  Zamerajte sa na dlhší investičný horizont (minimálne 5, optimálne 10 a viac rokov), u ktorého je pravdepodobnejšie, že splníte svoje investičné ciele v porovnaní s krátkym jednoročným horizontom.

  Použite nový rok na to, aby ste prehodnotili svoje širšie investičné plány a urobili isté vylepšenia.

  Urobte významné investície aj u samého seba prostredníctvom vzdelávania alebo naštartovania podnikania. Investujte svoj čas a energiu namiesto počiatočnej hotovosti.

  Potom presmerujte nadbytočné mesačné peňažné toky do aktív produkujúcich výnosy, aby ste vytvorili pasívny príjem a zaistili bezpečnosť vášho finančného života.

  Začiatok ďalšieho roka je časom na predsavzatia a nové návyky.

  V tomto období prehodnocujte svoje ročné aj dlhodobé ciele a potom sa uistite, že vaše kroky aj vedú k týmto cieľom.


  Zdroj: www.retirebeforedad.com

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články