test
Viac

  4 knihy na mesiac október – čo sa oplatí čítať

  Tento mesiac sme si pre vás pripravili 4 knihy od vydavateľstva eastonebooks z oblasti biznisu, osobného rozvoja a životného štýlu. Na tieto 4 knihy by ste sa v mesiaci október mali pozrieť.

  Tento mesiac sme si pre vás pripravili 4 knihy od vydavateľstva eastonebooks z oblasti biznisu, osobného rozvoja a životného štýlu.

  Ako firmy stúpajú a padajú – a ako môžu opäť začať stúpať

  Desať rokov po úspešnej knihe Náš ľadovec sa roztápa, v ktorej John Kotter a Holger Rathgeber na príbehu tučniakov vysvetlili, ako viesť ľudí v časoch turbulentných zmien, prichádzajú autori s novým a rovnako zaujímavým príbehom o tom, ako zmeniť výzvy na príležitosti.

  Tentoraz je dejiskom ich bájky kolónia surikát, žijúca v nehostinných podmienkach Kalaharskej púšte. Ide o spoločenstvo s množstvom pravidiel a zákonov, rozdelené na skupiny, ktorých lídri sú zodpovední za jednotlivé činnosti.

  Striktné dodržiavanie dlhoročne zavedených pravidiel však nemusí byť tým najlepším spôsobom fungovania a hlavne nachádzania riešení, ak sa spoločenstvo (organizácia, firma) ocitne v neľahkej situácii v rýchlo sa meniacom prostredí.

  9 rád pre dlhý život od ľudí, ktorí sa dožili vysokého veku

  Každý z nás chce prežiť dlhý a zdravý život. Vravíte si, že ide hlavne o gény a kus šťastia? Nuž, nie je to celkom tak, ako zistil Dan Buettner, ktorý so svojím tímom počas niekoľkých rokov navštívil rôzne kúty Zeme, kde sa ľudia dožívajú veľmi vysokého veku v dobrom zdraví.

  Tieto miesta nazval “modré zóny”. Zovšeobecnením toho, ako najdlhšie žijúci obyvatelia planéty žijú, ako sú aktívni, čo jedia, pijú, aké vyznávajú hodnoty a aký majú postoj k životu a Bohu, sa autor knihy snaží poskytnúť recept a dlhovekosť. Začítajte sa do tejto pozoruhodnej knihy aj vy a objavte recept na dlhovekosť praktizovaný v piatich modrých zónach našej planéty.

  Ak si osvojíte zvyky a spôsoby dlhovekých, vytvoríte si svoju “osobnú modrú zónu” a je možné, že pridáte k svojmu životu desaťročia!

  Ako komunikovať, keď ide o veľa

  Zažívame ich všetci. Situácie, v ktorých ide o veľa a kde od toho, ako sa vyvinú, závisí naša budúcnosť, kariéra a duševná pohoda. Je preto paradoxom, že rozhodujúce momenty v našich životoch buď prehliadame, podceňujeme a neriešime, alebo čakáme, kým ich vyrieši niekto iný. Prečo je to tak?

  Uznávaní školitelia a autori tejto knihy dlhé roky skúmali najschopnejších diskutérov – lídrov aj obyčajných ľudí, aby zozbierali základné pravidlá pre zvládanie rozhodujúcich rozhovorov.

  Vytvorili tak jednotný a prehľadný systém, vďaka ktorému:

  1. sa dokážete pripraviť na rozhodujúce momenty vo svojom živote,
  2. odstránite z rozhovorov negatívne emócie (svoje aj iných ľudí),
  3. vytvoríte takú bezpečnú a priateľskú atmosféru, v ktorej bude možné diskutovať o všetkom,
  4. budete sebaistí, presvedčiví, ale nie drsní.

  Inšpiratívny príbeh o tom, ako zistiť svoj potenciál a žiť najlepšie, ako viete

  Medzi hercami sa hovorí, že „neexistuje malá rola“. To isté platí v biznise, rodine, živote. Keby sa každý z nás za každých okolností správal ako líder a vydal zo seba to najlepšie, svet by bol iný.

  Len si predstavte, ako by sa nám všetkým žilo, keby túto myšlienku prijali v každej rodine či inštitúcii. Všetci máme v sebe studnicu vodcovského potenciálu.

  Každý má nepovšimnuté schopnosti, ktoré sú dôležitejšie než právomoci udelené titulom, pracovným zaradením, dosiahnutým vzdelaním alebo prirodzenou hierarchiou v rodine.

  Stačí si ich len uvedomiť a začať používať…
  … a k tomu slúži táto kniha, ktorá veľmi pútavo na pozadí príbehu vysvetľuje, ako na to.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články