Viac

  Airdrop: Ako sa zadarmo dostať ku kryptomenám

  Je možné získať kryptomeny bez investovania čo i len jediného eura? V našom seriáli Bez peňazí ku kryptomenám vám priblížime jednotlivé spôsoby a možnosti získania kryptomien bez investície.

  Je možné získať kryptomeny bez investovania čo i len jediného eura? V našom seriáli Bez peňazí ku kryptomenám vám priblížime jednotlivé spôsoby a možnosti získania kryptomien bez investície.

  Skôr bonus ako príjem

  Príležitostí na uskutočnenie tohto zámeru je mnoho, no pripravte sa, že môžete investovať veľa času a Vaša zaslúžená odmena zostane v ríši fikcie.

  Tento seriál je určený pre študentov, mamičky na materskej, ale aj pre tých, ktorí hľadajú akúkoľvek príležitosť na zlepšenie svojej finančnej situácie o niekoľko desiatok či stoviek eur.

  Na druhej strane je potrebné upozorniť na to, že sa tieto aktivity nemôžu brať ako stabilný príjem, skôr ako malý bonus za Vašu snahu v oblasti šírenia povedomia o kryptomenách.

  Ak sme Vás pár poslednými vetami neodradili, radi by sme Vám predstavili najjednoduchší spôsob získania kryptomeny: Airdrop.

  Takéto balíčky v minulosti znamenali skôr materiálnu pomoc, v svete kryptomien sú ale pomocou finančnou

  Popularita airdropov vo svete kryptomien narastá

  Airdrop sa dá považovať za akýsi „giveaway“ vo svete kryptomien. Pre získanie väčšiny airdropov sa od ľudí požaduje emailová adresa, prípadne zdieľanie projektu na sociálnych sieťach ako je Telegram, Twitter či Facebook.

  Výhodou je, že získanie airdropu si nevyžaduje prakticky žiadne znalosti zo sveta kryptomien.

  Nie je tak prekvapením, že popularita airdropov je dlhodobo na veľmi vysokej úrovni a počet zapojených ľudí do airdropov rýchlo narastá. Toto je pár dôležitých postrehov a rád:

  Keďže záujem o airdropy je obrovský, vo väčšine prípadov je pridelených maximálne 10 % tokenov vyčlenených na propagáciu projektu.

  Aj keď sa projekt rozbehne, po dosiahnutí soft capu môžete získať pár desiatok eur (v tom lepšom prípade).

  • Založte si mail určený výhradne na tieto záležitosti. Nebolo by príjemné zistiť, že pri nejakom útoku hackerov je Vaša osobná emailová adresa v nepovolaných rukách. Opatrnosti jednoducho nie je nikdy dosť.
  • Veľa kryptomenových startupov využíva Formuláre Google na administráciu záujemcov o airdrop. Ak však projekt má pre tieto účely vyčlenenú samostatnú časť vlastnej stránky, vyzerá to omnoho profesionálnejšie a vysiela to signál, že tím je si vedomý dôležitosti marketingu pre svoj úspešný crowdfunding.
  • Nebojte sa zapájať do väčšieho množstva airdropov. Samozrejme, môžete si robiť analýzy a vyhodnocovať potenciál toho daného projektu, no vďaka neveľkým odmenám je tento čas lepšie využiť na pripájanie sa do iných kampaní. Netvrdíme, že vlastné analýzy sú zbytočné, no minimálne tie hĺbkovejšie sú v tomto prípade skôr kontraproduktívne.
  • Využívajte stránky ako coinairdrops.com či airdrops.io, kde sú prehľadne zoradené populárne airdropy a často sa tam uvádza aj potenciálny zisk. Ak ste sa už zapojili do viacerých kampaní a strácate prehľad, odporúčam zaviesť si jednu tabuľku v Exceli, kde si môžete všetko prehľadne rozpísať.

  Záver

  Airdropy sa stali neoddeliteľnou súčasťou propagácie novovznikajúcich startupov vo svete blockchainu.

  Ich popularita rastie najmä vďaka celkovej jednoduchosti zapojenia sa do systému odmien, a to za cenu minimálnej námahy.

  Aj keď Vás samotné odmeny s najväčšou pravdepodobnosťou veľmi neprekvapia, stále je to jeden z najlepších spôsobov ako začať svoju púť v kryptosfére. Dokonca aj s nejakým tým „kapitálom “ na začiatok.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články