Viac

  Aké sú najobľúbenejšie hobby bohatých ľudí? Toto je rebríček!

  Aj bohatí ľudia potrebujú niekedy „vypnúť“. Najnovší rebríček Global Wealth Migration Review 2019 od juhoafrickej spoločnosti New World Wealth, ktorá sa zaoberá globálnym prieskumom trhu, je zameraný na voľnočasové aktivity a záľuby milionárov, ktorí v nich hľadajú potešenie a pocit sebarealizácie.

  Aj bohatí ľudia potrebujú niekedy „vypnúť“. Aké sú najobľúbenejšie hobby bohatých ľudí?

  Najnovší rebríček Global Wealth Migration Review 2019 od juhoafrickej spoločnosti New World Wealth, ktorá sa zaoberá globálnym prieskumom trhu, je zameraný na voľnočasové aktivity a záľuby milionárov, ktorí v nich hľadajú potešenie a pocit sebarealizácie.

  S rastúcim podielom voľného času hrajú koníčky čoraz významnejšiu úlohu v ekonomike a napríklad taká zberateľská činnosť často vedie k akumulácii a k ďalšiemu zhodnocovaniu majetku.

  Najobľúbenejšie hobby bohatých ľudí je zberateľstvo

  Najobľúbenejšou aktivitou medzi milionármi je už tradične zbieranie umeleckých predmetov ako obrazy, sochy, porcelán, grafika, fotografie, platne a pod.

  Hodnota najvýznamnejších zbierok sa pohybuje v desiatkach až stovkách miliónov dolárov.

  K najžiadanejším patria diela maliarov Leonarda da Vinci, Vincenta van Gogha, Pabla Picassa, Clauda Moneta, Maneta, Rembrandta, Renoira, Cézanna, Andyho Warhola, Jacksona Pollocka a Gustava Klimta.

  K bohatým ľuďom neodmysliteľne patria aj luxusné jachty. Najobľúbenejšie destinácie na oddych sa nachádzajú v Stredozemnom mori a v Karibiku.

  Zimnú dovolenku milionári veľmi radi trávia na horách, kde je preferovaným športom lyžovanie.

  K najobľúbenejším strediskám patria luxusné rezorty v Alpách ako Zermatt a ST. Moritz vo Švajčiarsku, Zürs a Kitzbühel v Rakúsku, Courchevel a Méribel vo Francúzsku.

  Luxusné strediská ako Beaver Creek a Whistler sa nachádzajú v Severnej Amerike.

  Doménou bohatých ľudí je aj golf, spolu s tenisom a koňmi je však v posledných rokoch na ústupe a štafetu postupne preberajú cyklistika, rybárčenie a zbieranie hodiniek.

  Populárnymi značkami hodiniek sú Patek Phillipe, Breguet a Vacheron Constantin.

  Medzi milionármi zostáva naďalej populárne zbieranie drahých a luxusných áut, ktoré sú výbornou príležitosťou na investovanie.

  Za posledných desať rokov vzrástla cena takýchto zbierok až o 150 percent.

  Najväčšou zbierkou áut na svete, ktorá obsahuje podľa odhadov až 7 000 automobilov, s celkovou hodnotou presahujúcou päť miliárd dolárov sa môže pochváliť brunejský sultán Hassanal Bolkiah.

  Rebríček najobľúbenejších hobby aktivít ľudí s majetkom nad 1 milión dolárov

  /data/MediaLibrary/articles/15453/graf1.png
  Zdroj: NWWealth-Global Wealth Migration Review 2019/ AfrAsia Bank

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články