Viac

  Na čo si dávať pozor pri výbere pánskych značkových hodiniek?

  Hodinky odrážajú charakter a reprezentujú osobnosť. Sú neoddeliteľnou súčasťou osobného štýlu muža a jeho spoločenskej prestíže.

  Hodinky odrážajú charakter a reprezentujú osobnosť. Sú neoddeliteľnou súčasťou osobného štýlu muža a jeho spoločenskej prestíže.

  Pánske hodinky sú vhodným darčekom a často aj investíciou na niekoľko rokov, preto by ste si mali dať pri ich výbere záležať. Na čo sa zamerať?

  Pri výbere pánskych hodiniek musíte brať do úvahy ich účel, s ktorým súvisí aj vzhľad hodiniek. Pánske náramkové hodinky môžeme vyberať z klasických, luxusných i športových modelov.

  Nie je ničím nezvyčajným, a je dokonca vhodné, aby muž striedal hodinky do práce a pre voľnočasové aktivity a šport. Ak si už premyslíte ich účel, zamerajte sa na samotný hodinkový strojček.

  Rozlišujeme hodinky s mechanickým strojčekom, teda klasické ručičkové hodinky, hodinky s quartzovým strojčekom a hodinky digitálne.

  Ako sa v nich vyznať? Mechanické hodinky sú zostrojené ručne a nie sú závislé od batérií, quartzové hodinky sú vyrábané masovo strojmi. Rozhodnite sa, ktorým dáte prednosť.

  Nezanedbajte ani vodeodolnosť

  Hľadajte na hodinkách označenie vodeodolnosti alebo vodotesnosti. Spojenie „water resistant“ označuje vodeodolnosť, hodinky s týmto údajom neprepúšťajú vlhkosť i dážď, nie sú však vhodné na kúpalisko alebo k moru, nakoľko sú len vlhkotesné.

  Ak chcete hodinky vodotesné, hľadajte údaj „water proof“. Aký je medzi nimi rozdiel? Muž ich môže pokojne používať aj vo vode, sú totiž voči dlhodobému pobytu vo vode odolné.

  Aby ste sa lepšie zorientovali, máme pre vás vysvetlenie dôležitých označení vodotesných hodiniek.

  Neignorujte informácie o tlaku uvedenom v atmosférach (ATM) alebo hĺbke uvedenej v metroch, udáva, do akej hĺbky sa môžete s hodinkami kúpať alebo potápať:

  5 ATM = 50 m bežné kúpanie, pre potápanie úplne nevhodné

  10 ATM = 100 m šnorchlovanie

  20 ATM = 200 m potápanie

  100 ATM = 1000 m profesionálne potápanie

  „Posvieťte“ si aj na sklíčko a remienok

  Informujte sa, z akého materiálu je vyrobené hodinkové krycie sklíčko – práve ono je zodpovedné za prípadné škrabance.

  Najkvalitnejšie pánske hodinky disponujú syntetickým zafírovým sklom. Bežne na hodinkách nájdete plastové, minerálne a zafírové sklíčko. A čo remienok?

  Najčastejšie sa používa hovädzia, bravčová alebo teľacia koža. Nerezová oceľ je zas kvalitná, no masívna, plastový remienok využijú najmä športovci. Nie je na škodu preveriť si aj alergie na materiály.

  Vždy kupujte len overenú kvalitu

  Dbajte na kvalitu overenú časom, jednou z najlepších značiek na trhu je napríklad Festina. Stavte na presnosť, neporuchovosť, osvedčené a žiadané značky.

  Pánske hodinky sú šperkom, ktorý bude muža sprevádzať na každom kroku. Kupujte ich iba u preverených a dôveryhodných predajcov, nenechajte sa oklamať lákavými ponukami na eBay, často ide o falzifikáty a repliky kvalitných značkových hodiniek.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články