Viac

  Ako si vybrať vhodný toner do svojej tlačiarne

  Niekedy nás môže prekvapiť minutý toner v našej tlačiarni. Predstavte si situáciu, že si potrebujete súrne niečo vytlačiť a minul sa vám toner. Zistíte, že doma nemáte žiadny náhradný a toner ste nikdy predtým nekupovali. Čo v takom prípade robiť? Je samozrejmé, že si v najbližšej dobe budete musieť kúpiť novú náplň do tlačiarne. Ako pri tom postupovať

  Zdroj obrázku: H_Ko / Shutterstock.com

  Minul sa vám toner v tlačiarni. Čo teraz? Ako by ste mali postupovať? Základný postup vám predstavíme v dnešnom článku. 

  KROK 1 – Vyhodenie starého toneru 

  Starý a minutý toner nepatrí do obyčajného koša, pretože nepatrí medzi rozložiteľný odpad. Ak sa vám toner minul, skúste nájsť iné – ekologickejšie riešenie. Môžete ho napríklad odovzdať na technických službách. Najlepšie však spravíte, ak si zistíte, ktoré firmy prázdne tonery odkupujú alebo zbierajú. Spravíte tak správnu vec. 

  Výborným riešením je kupovať taký toner, ktorý sa dá opätovne viackrát dopĺňať, čo je ekonomickejšia voľba.

  KROK 2 – Výber nového toneru 

  Na trhu nájdete rôzne náplne do tlačiarní. Ako si medzi nimi vybrať? V prvom rade si pozrite, akej značky máte tlačiareň. Ak viete značku, zistite, či máte laserovú, atramentovú alebo ihličkovú tlačiareň. Keď viete značku a typ, rýchlo viete zistiť konkrétny model. Pre rýchle zistenie viete využiť aj internet. 

  Ak nájdete správny toner, môžete skontrolovať, či sedí číslo tonera s číslom na tlačiarni. Vo väčšine prípadov by sa mali zhodovať. Ak si neviete dať rady, obráťte sa na odborníka priamo na predajni alebo využite „chatovacie“ okienko priamo na stránke, ktorá tonery ponúka. 

  KROK 3 – Vložte toner správne 

  Ku každej tlačiarni by ste mali mať priloženú informáciu o tom, ako sa daný toner vkladá. Rôzne typy tonerov sa môžu vkladať inak. Inak sa budú vkladať tonery Canon a inak tonery Epson. Pri nesprávnom vložení tonera by sa samotná náplň mohla poškodiť alebo v horšom prípade, aj samotná tlačiareň. 

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články