test
Viac

  Ako ušetriť pri nakupovaní na internete?

  Nakupovanie na internete je v súčasnosti obrovským trendom. Pri nakupovaní na internete sa totiž nakupuje z pohodlia domova a nemusíte obchádzať kamenné obchody. Takýmto spôsobom si môžete nakúpiť rôzny tovar, od elektroniky, liekov, drogérie, oblečenia až po rôzne doplnky či nábytok.

  Medzi obrovské výhody nakupovania prostredníctvom internetu patrí ako sme už spomínali nakupovanie z pohodlia domova. Ale toto nie je jedinou výhodou. Ďalšou je najmä možnosť ušetriť peniaze.

  Chcete vedieť, aké spôsoby šetrenia peňazí pri nakupovaní na internete je možné objaviť? Prečítajte si pár rád, ako ušetriť.

  Šetrite pomocou zľavových kódov

  Zľavové kódy sú často voľne dostupné na rôznych internetových stránkach. V niektorých prípadoch sú obmedzené minimálnu hodnotou nákupu, no niektoré sa dajú použiť voľne. Zľavové kódy môžu byť aj časovo obmedzené.

  Po zadaní zľavového kódu pri nákupe tovaru sa v ďalšom kroku odráta z pôvodnej ceny sľúbená čiastka a môžete nakupovať so zľavou. Na internete môžete nájsť obrovské množstvo zľavových kódov, ktoré čakajú na svoje využitie. Zľavové kódy sú priebežne dopĺňané a obnovované.

  TIP: Každý mesiac ponúka Hej.sk zľavové kupóny až do výšky 30€

  Porovnávajte ceny v obchodoch

  Ďalším spôsobom ako ušetriť peniaze pri nákupe na internete je porovnanie cien z viacerých internetových obchodov.

  Existujú stránky s porovnaním všetkých internetových obchodov, ktoré daný produkt na internete ponúkajú. Môžete si zvoliť rôzne vyhľadávanie, či už podľa ceny, nákladov na dopravu alebo podľa relevancie. Takýmto spôsobom teda môžete ušetriť peniaze pri nakupovaní tiež.

  Vyhýbajte sa nakupovaniu v nedeľu

  Chcete vedieť prečo? V nedeľu nakupuje väčšina ľudí prostredníctvom e-shopov. Prišli na to aj predajcovia, a preto nenápadne zvyšujú ceny na nedeľu. Práve takýmto spôsobom sa zvyšujú ich zisky, no keď si nechcete priplatiť za daný produkt, vyhýbajte sa nakupovaniu v tento deň.

  Čítajte si recenzie

  Prečítajte si vždy jednotlivé recenzie obchodov, z ktorých chcete nakupovať. Takto sa dozviete spätné reakcie nakupujúcich, ktorý nakupovali v konkrétnom e-shope alebo si kúpili daný produkt.

  Takýmto spôsobom sa môžete dozvedieť o kvalite či cene produktu, za ktorý si kupujúci produkt zakúpil. Dozviete sa aj, či kvalita zodpovedá cene a či predajca produkt poslal taký, ako ste si ho predstavovali.

  Ušetrite na doprave a spôsobe platby

  Jednotlivé e-shopy ponúkajú rôzne spôsoby dopravy. Väčšina ľudí, aby nemusela nikam chodiť, si vyberá doručenie domov kuriérom. No nie vždy je to najlacnejší spôsob dopravy. V niektorých prípadoch je lacnejšie doručenie prostredníctvom pošty alebo doručenie na najbližšiu vybranú poštu.

  Aj takýmto spôsobom môžete ušetriť. Takýto istý problém je aj pri výbere spôsobu platby za daný tovar. Väčšina ľudí sa totiž bojí platiť za tovar vopred, preferuje platbu dobierkou. No nebojte sa platiť vopred, najmä pri overených predajcoch, môžete ušetriť pár eur, no ak ide o viac nákupov, môžete ušetriť viac.

  Prihláste sa k odberu noviniek

  Ak sa prihlásite k odberu noviniek, pri každej zľave v danom obchode ste informovaní o najnovších zľavách v danom obchode.

  V niektorých prípadoch ste o zľave na dopravu zdarma, či niekoľko percentnom odrátaní z ceny informovaní prostredníctvom SMS správy na váš súkromný telefón, ak zadáte číslo pri registrácii.

  Ak ste si vyhliadli nejaký tovar a nepotrebujete ho akútne, vyčkajte, kým bude naň alebo na celý nákup zľava v danom obchode a verte mi, danému produktu sa budete tešiť viac, akoby ste si ho kúpili za pôvodnú cenu.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články