test
Viac

  Ako si vďaka 80 eurám vytvoriť biznis na eBay

  Zdá sa vám to ako nemožné? Na eBay je to však realita.

  Vďaka tejto stratégii udržíte vaše počiatočné náklady na skutočne nízkej hodnote.

  Pozrite si video:

   

  Áno, viem, pravdepodobne sa vám to zdá absolútne smiešne a nereálne. Možno si v duchu hovoríte:

  To určite, so sumou 80 eur nespravím ani poriadny nákup potravín, tak ako si môžem teda s takouto sumou začať tvoriť vlastný biznis?

  Odpoveď je však taká, že úplne jednoducho.

  Len si to predstavte…. že nemusíte prenajímať žiadne priestory, kupovať žiadne stroje, mašiny, zariaďovať profesionálnu kanceláriu, zamestnávať ľudí… A aj napriek tomu si dokážete vybudovať vlastné podnikanie a zabezpečiť si tak pravidelný príjem.

  Zdá sa vám to ako nemožné? Na eBay je to však realita.

  Aké sú počiatočné náklady na vytvorenie tohto biznisu?

  Netvrdím, že vaše náklady budú presne suma 80 eur, to by bola dosť veľká náhoda. 🙂 Do tejto sumy som sa zmestil ja, vy ju môžete mať o niečo vyššiu alebo zase naopak aj nižšiu.

  Výška počiatočných nákladov pri vstupu do eBay je veľmi individuálna. Záleží to hlavne od dvoch faktorov:

  1. Výber produktu

  2. Počet nakúpených kusov

  1. Výber produktu

  Absolútne najdôležitejšia vec, ktorá ovplyvňuje počiatočné náklady. Ak si vyberiete produkt s nákupnou cenou 5 eur / kus, udržia sa vaše náklady naveľmi nízkej hodnote. Ak sa však rozhodnete pre produkt s nákupnou cenou 30 eur / kus, vaše náklady výrazne stúpnu.

  Preto pred výberom produktu určite popremýšľajte o tom, akú sumu chcete do prvého produktu investovať. Odporúčam vyhýbať sa príliš drahým produktom, aby ste svoje náklady udržali v čo najnižšej hodnote.

  2. Počet nakúpených kusov

  Aj keď si síce vyberiete produkt za 5 eur / kus, vaše náklady stúpnu na vyššiu sumu, ak objednáte hneď napríklad 100 kusov. Ak ich však objednáte len zopár, vaše náklady sa udržia na veľmi nízkej hodnote.

  Preto pred kúpou produktu určite popremýšľajte o tom, aké množstvo chcete zo začiatku nakúpiť. Rozhodne neodporúčam kupovať veľké množstvo, pokiaľ nemáte istotu, že svoj tovar predáte.

  Najlepším riešením je tieto dva faktory spolu skombinovať.

  Ja osobne som si vybral produkt, ktorý ma stál 10 eur / kus a na prvú várku som nakúpil 8 ks tovaru. Z tohto dôvodu boli moje počiatočné náklady už spomínaných 80 eur.

  Následne mi už nič nebránilo v tom, aby som začal svoje produkty predávať a zarábať. 🙂

  ako predavat na ebay, predaj na ebay, ebay navod

  Obrovská sila eBay

  Pýtate sa, ako to je možné? Skutočne nie je nič iné potrebné?

  Odpoveď znie nie. Na začiatok nepotrebujete investovať peniaze už do ničoho. Áno, dá sa vytvoriť aj reklama, avšak to odporúčam až vtedy, ak už budete trošku pokročilý.

  Zo začiatku vám stačí iba počítač s pripojením na internet a vhodný produkt.

  Vďačíme za to obrovskej sile tohto portálu. Ľudia poznajú eBay po celom svete, navštevujú ho a dôverujú mu. Znamená to, že tie najťažšie veci – získať dôverua vysokú návštevnosť sú už splnené a vám stačí už len ponúknuť produkt, po ktorom ľudia túžia a kúpia ho.

  Vo väčšine prípadoch nie je potrebná dokonca ani platená reklama, nakoľko denne navštívia tento portál milióny ľudí, ktorí nakupujú. Ja osobne využívam reklamu len skutočne minimálne, pretože moje predaje sú postačujúce.

  Áno, je pravda, že platíte aj poplatky, avšak tie platíte až po úspešnom predaji produktu, takže na počiatočných nákladoch to absolútne nepocítite.

  Je potrebné si uvedomiť, že tieto poplatky sú náklad za predaj produktov na mieste, ktoré denne navštevuje niekoľko miliónov ľudí.

  Kto má šancu uspieť?

  Podľa môjho názoru ide o podnikanie, do ktorého sa môže pustiť naozajkaždý a dosiahnuť úspech. Počiatočná investícia je skutočne veľmi nízka, ak to porovnáme s rozbehom iného biznisu.

  Ak by ste si chceli vytvoriť stránku alebo e-shop, vyšlo by vás to na niekoľkotisíc eur, ak by ste si chceli založiť kamenný obchod, investícia by bola ešte vyššia.

  Ďalej by ste si museli vybudovať u ľudí dôveru, lebo v opačnom prípade od vás nenakúpia, ďalej nakúpiť rôzne zariadenie, taktiež by ste museli mať spustenú reklamu, aby ste si privádzali návštevnosť…

  … a to som iba na začiatku zoznamu.

  Ebay už toto všetko spĺňa, takže jediná práca, ktorú musíte spraviť, aby ste mohli začať predávať, je ponúknuť ľuďom to, po čom túžia.

  Zhrnutie

  Ak ľuďom ponúknete niečo, čo chcú, potrebujú to a sú ochotní za to zaplatiť, budú si váš produkt kupovať.

  Aby ste svoje počiatočné náklady udržali v čo najnižších hodnotách, snažte sa vybrať nie príliš drahý produkt a taktiež nekupujte zo začiatku zbytočne veľké množstvo.

  Prajem vám veľa úspechov a verím, že svoje náklady udržíte v čo najnižšej hodnote.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články