Viac

  Nemáte peniaze na podnikanie? Bez problémov. Skúste týchto 5 možností

  Keď chcete začať podnikať, môžete byť obmedzovaný striktným rozpočtom, ale to neznamená, že nemáte žiadne ďalšie možnosti. Je možné začať obchodovať s malým množstvom peňazí, ak máte dobrú kombináciu zručností, pracovnú etiku a marketingové know-how.

  Keď chcete začať podnikať, môžete byť obmedzovaný striktným rozpočtom, ale to neznamená, že nemáte žiadne ďalšie možnosti. Je možné začať obchodovať s malým množstvom peňazí, ak máte dobrú kombináciu zručností, pracovnú etiku a marketingové know-how.

  Podľa Chrisa Guillebeaua, autora „The $100 Startup, aby ste uspeli v obchodných projektoch, pomáha dôkladne porozmýšľať nad vašimi zručnosťami, ktoré môžu byť pomocné ostatným a najmä na ich kombinácii.

  Nasledujte týchto 5 jednoduchých pravidiel a začnite obchodovať, hoci máte málo alebo dokonca žiadne peniaze. Naučte sa zarobiť peniaze ešte dnes!

  Vytvorte niečo

  Áno, vytvoriť niečo potrebuje určitý počiatočný vklad, ale často môže byť produkt predaný za niekoľkonásobok svojej skutočnej ceny. Čo sa rozhodnete vytvoriť je na vás, ale existuje niekoľko online miest, kde môžete predať svoje ručne vyrobené veci:

  Abe´s Market obchoduje s prírodnými a organickými položkami ako sú mlieka, sviečky a iné.

  Etsy je jedným z najväčších internetových obchodov pre ručne robené veci od šperkov až po drevené hračky pre deti.

  Bonanza je ďalší rastúci obchod pre ručne tvorené veci, podobný Etsy. Podľa PC World má vyše 10 miliónov návštevníkov za mesiac.

  eBay je jedným z najväčších online obchodov na svete a jeho poprepájané obchodné možnosti, jednoduchá platba cez Paypal a upraviteľné možnosti výpisu z neho robia výbornú voľbu na predaj položiek.

  Mnoho obchodníkov predáva svoje produkty na rozličných platformách, aby sa čo najviac zverejnili. To je dôležité, ale uistite sa, že vaše zásoby budú aktuálne vo všetkých obchodoch. Ak sa chcete naučiť viac o predaji ručne robených položiek, pozrite sa na Lifehacker.

  Opätovne niečo predajte

  Ak nechcete nič vytvárať (alebo sa nepovažujete za kreatívneho človeka), mnohí vlastníci businessu si vytvorili veľké obchody vďaka opätovnému predaju produktov, ktoré sa už vytvorili. Môžete to skúsiť rozličnými cestami:

  Veľkoobchodník – sprostredkovateľ: Vytvorte si online obchod a spojte sa so spoločnosťami, ktoré sprostredkovávajú objednávky od kupujúcich a posielajú ich výrobcom. Online sprostredkovateľská platforma Shopify má skvelého sprievodcu na tento typ obchodu a Tim Ferriss ho rovnako skvelo vysvetľuje vo svojej knihe „The Four Hour Work Week.“

  Lacné obchody a garážové výpredaje: Ak viete, kde hľadať, nájdite položky v lacných obchodoch, starožitníctvach, blších trhoch a garážových výpredajoch a opätovne ich predajte vo svojich online obchodoch alebo vo vašej miestnej komunite za viac než ste ich kupovali. Jeden extrémne úspešný príklad je Sophia Amoruso, zakladateľka Nasty Gal.

  Amoruso začala kupovať a opätovne predávať starožitné a unikátne módne doplnky na eBay a jej spoločnosť vzrástla na príjem 24 miliónov dolárov v 2011 s vyše 200 zamestnancami. Jej kniha „#GIRLBOSS je inšpiratívny pohľad na jej začiatky.

  Predajte svoje služby

  Ďalším začiatkom vášho obchodu s malým alebo žiadnym kapitálom je predávať vaše služby miesto fyzického produktu. Existuje veľké množstvo služieb, ktoré môžete ponúknuť v závislosti na vašej minulosti a záujmoch.

  Niektoré požadujú vyššie vzdelanie ako účtovníctvo, kým iné vyžadujú málo vedomostí (ako stráženie detí, kosenie trávy, osobná asistencia).

  Pretože predávate tieto služby, potrebujete plán, aby ste sa uistili, že vaše meno a spoločnosť sa dostane pred ľudí, ktorí tieto služby potrebujú. Niektoré miesta ponúkajú propagáciu vašich služieb ako Fiverr, Craiglist, Elance, Taskrabbit a Skillshare.

  Rovnako je užitočné mať webovú stránku, ktorá ukazuje príklady vašej práce, opisuje vaše skúsenosti a články o vašej práci na pritiahnutie návštevníkov. Ak sa chcete naučiť viac o budovaní vlastnej značky a online marketingu, pozrite sa na blog.bufferapp.com, blog.hubspot.com, contentmarketinginstitute.com alebo copypress.com/blog/.

  Bartrový obchod – aby si dostal, čo potrebuješ

  Nanešťastie, je extrémne ťažké začať obchod bez akéhokoľvek vkladu. Dokonca aj tvorba freelance písania vďaka Elance a Wordpressu alebo Wixu bude stále požadovať počítač, na ktorom budete pracovať a Internet. Napriek tomu existujú možnosti ako získať zdroje, ktoré potrebujete.

  Napríklad ak potrebujete laptop, skúste ho za niečo vymeniť. Vytvorte novú stránku pre dodávateľa použitých elektrických zariadení alebo ponúknite svoje služby na stráženie detí susedovi s nepoužívaným notebookom.

  Využívajte nízkonákladové služby

  Ako sme spomenuli vyššie, môžete využiť stránky ako Fiverr alebo Elance, aby ste reklamovali svoje produkty a služby, ale môžete ich použiť aj na vytvorenie svojej vlastnej spoločnosti.

  Napríklad, mnoho dizajnérov ponúka 5 – 25 dolárov za tvorbu loga. Pozrite si jeho kritiku a predchádzajúce príklady a nájdite dizajnéra alebo službu, ktorá vyhovuje vášmu štýlu.

  Je to skvelá cesta ako získať propagačný materiál, tlačené položky (Vistapring alebo Zazzle sú skvelé miesta na kúpu osobných položiek) alebo iné potrebné položky za nízku cenu. A pre ďalšie šetrenie skúste využiť kupóny.

  Začatie businessu vyžaduje vynaliezavosť a vášeň pre to, čo robíte. Ak raz začnete robiť niečo, čo máte radi, pravdepodobne nájdete viac ciest pre fungovanie.


  • Zdroj: entrepreneur.com
  • Preklad: Barbora Grey
  • Titulná fotografia: Pixabay.com
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články