5 RÝCHLYCH techník ako zlepšiť náladu za 5 MINÚT!

Každý z nás má občas blbé dni alebo zlú náladu. Nepodarené ráno či večer. Alebo sa proste vyskytne nejaký problém, ktorý nás rozhodí...

11717

Každý z nás má občas blbé dni alebo zlú náladu. Nepodarené ráno či večer. Alebo sa proste vyskytne nejaký problém, ktorý nás rozhodí. Dlho som zvažoval ako je možné, že niekto aj po rannom prebudení, ktoré je na dve veci… dokáže zažiť fantastický deň.

Ako je možné, že sa niekomu podarí zase naštartovať a pokračovať ďalej v plnom nasadení, napriek tomu, že vstal ľavou nohou?

Neviem síce presný postup u koho čo funguje, mám však ale 5 TIPOV, ktoré fungujú mne.

Dokážu mi zmeniť náladu za pár minút a zase som celý Happy ? Tu sú:

1  Rituál vďačnosti

Každé ráno, keď vstanem, skôr ako sa oblečiem do práce, alebo spravím čokoľvek iné, poďakujem. Ďakujem za 10 vecí, ktoré sa mi v živote stali.

Ľudí, ktorých v živote mám. Spomienky a krásne zážitky, ktoré som zažil. Za všetko čo som dokázal a koľko cieľov splnil. Proste sa snažím spomenúť na akúkoľvek maličkosť, len aby som dokázal vyjadriť vďaku.

Ak ste aj vstali náhodou ľavou nohou, tento rituál vďačnosti Vám ju raz-dva zmení. Hneď z rána sa zameráte na niečo, čo už máte. A človek má stále VIAC TOHO, na čo smeruje svoju pozornosť. Je tak? Ak je to práve vďačnosť, tak sa hneď vyladíte na viac dobrých vecí. No môže byť krajšie ráno? ?

A aby som nezabudol, všetko si to zapisujem do denníka vďačnosti. Odporúčam to robiť takto tiež, lebo sila slova na papieri má oveľa väčšiu moc ako len samotná myšlienka.

Zapájate tam aj zmysly ako napr. motorika, zrak, či sluch. EFEKT je tak oveľa väčší.

2 Dvojminútový smile ?

O tejto technike som prvýkrát počul v online kurze Jiřího Vokáče Čmolíka a poviem Vám – JE ÚŽASNÁ! A pritom na to stačia len 2 minútky. Celý úspech tejto metódy spočíva v autosugescii.

Stačí ísť na miesto, kde vás 2 minúty nebude nikto rušiť. Dá sa na to použiť kancelária, kabínka v obchode, či WC kabínka (na verejných WC vás niekedy možno aj niekto či NIEČO vyruší ? ). Ako na to:

Postavte sa ROVNO, vystrite sa, držte hlavu hore. A teraz nahoďte najväčší úsmevaký viete ? Úplne vážne. Takzvaný american smile! ?

Stopnite si na mobile alebo odkontrolujte na hodinkách 2 minúty. Počas tejto doby sa nepretržite usmievajte.

Možno vám to príde čudné. Možno sa budete sa vrtieť, nadmerne potiť. Alebo si proste pripadať, že vám už načisto z práce preplo :).

Vydržte! Po dvoch minútach sa stane “zázrak”. Vaša nálada sa zmení doslova na počkanie. GARANTUJEM !

TIP: Ak chcete túto techniku ešte zlepšiť, predstavujte si nejakú skvelú udalosť.

Dobrý vtip, na ktorom ste sa z chuti zasmiali alebo niečo veselé. Kľudne sa smejte aj otvorenými ústami. Je to len PLUS.

#3 Gesto víťazov

Všimli ste si, ako športovci napr. cyklisti, keď dôjdu do cieľa dvihnú ruky nad hlavu? Alebo hokejisti, keď vyhrajú – dvíhajú hokejky hore a hádžu rukavice do vzduchu. Robil sa prieskum na ľuďoch, ktorí nikdy nevideli.

Zistilo sa, že je JEDNO či je človek od narodenia slepí alebo vidí celý život, pri pocite šťastia, úspechu, dosiahnutia niečoho, dvíha ruky nad HLAVU.

Je to jasný znak, že tento pohyb máme zafixovaný hlboko v hlave. A dvíhať ruky nad hlavu alebo robiť gesto víťazov, má OBROVSKÝ vplyv na našu náladu. Neviem čo používate Vy. Či už dvíhate ruky nad hlavu alebo dáte ruku v päsť a stlačíte rameno k sebe, používajte to stále ak si chcete zlepšiť náladu.

To znamená, že automaticky pri určitom pohybe, sa spraví BLIK – aktivituje sa program víťazstva. A akú máte náladu, keď ste niečo dosiahli? No SKVELÚ! To isté sa stane pri tomto pohybe. Určite to vyskúšajte!

TIP: Ak chcete aj túto techniku ešte okoreniť, spomeňte si na nejaké víťazstvo, kde ste mali obrovskú radosť. Spravte gesto a kľudne si aj niečo zakričte! Ak idem v aute alebo v behám prírode, kľudne si povrieskam a je to celkom sranda vám poviem ! ?

#4 Myslite o krok vpred !

O tomto bode by som napísal asi veľa. Ale kedže tento trik mám od Andyho Winsona a on ho dokonca nahral na video, zbytočne by som vám ho opisoval . Radšej si ho pozrite:

https://www.facebook.com/AndyWinsonOfficial/videos/494594380721274

#5  Zmažte tabuľu a prepíšte ju na novo

Prosím? Môže byť odpoveď na tento nadpis. O tejto technike som sa dozvedel od mojej skvelej sestry Zuzky.

Posledné 4 mesiace ju používam doslova na dennej báze (ako aj všetky hore uvedené techniky).

A musím uznať, že ak ju použijete ako zmes s niektorou hore uvedených techník, vznikne strašne silný nástroj na kontrolu svojich myšlienok.

Cela technika spočíva v uvedomení si myšlienky. Hlavne negatívnej. Ak ju podchytíte včas a všimnete si, že myslíte na niečo negatívne, predstavte si celú myšlienku napísanú na tabuli. Na klasickej tabuli zo školy.

Teraz si uvedomte, že proste tú myšlienku máte. Potom zoberte špongiu. Áno presne tú špinavú smradľavú špongiu s ktorou nikdy-nikto nechcel tabuľu zotierať :). Celú vetu alebo myšlienku zmažte. Hneď nato ju prepíšte vetou, ako by sa daná situácia mala zohrať/prehrať/uskutočniť. A umyte si ruky od tej smradľavej špongie ?

Poviem Vám len toľko: neviem ako je to možné, ale FUNGUJE TO! Kto to skúsi, myslím si, že ho výsledky minimálne milo prekvapia. Chcem ale upozorniť, že myšlienka sa môže niekedy vrátiť späť.

Ak by sa to stalo, postup zopakujte. Opakujte dovtedy, dokedy si viete živo predstaviť ideálny scenár situácie. Ideálny scenár podržte pár sekúnd v hlave a potom sa negatívna myšlienka rozplynie.

Pevne verím, že sa Vám týchto 5 TIPOV ako zmeniť náladu behom 5 minút páčilo. POZOR ! Až praxou príde zmena. A tá určite príde! Niekomu možno bude lepšie fungovať jedna metóda, inému druhá. Treba testovať a zisťovať čo pre Vás platí najlepšie.

Niektoré techniky sú náročnejšie a bude to vyžadovať prax (hlavne tá posledná). Iné zase budú sedieť ako…veď viete ako… ?

Držím palce! 


PRIDAŤ KOMENTÁR