Viac

  Multimilionár Andy Frisella: Toto je myšlienka, ktorá sformovala môj prístup k životu

  Mám rád veľa rôznych citátov. Bolo toľko chytrých ľudí, ktorí kráčali po Zemi, že vybrať si „obľúbenca“ by bolo veľmi limitujúce.

  „Ak existujú bohovia a sú spravodliví, nebudú sa starať o to, ako ste boli zbožní, ale privítajú vás na základe cností, podľa ktorých ste žili.

  Ak existujú bohovia, ale nie sú spravodliví, nemali by ste sa im chcieť klaňať.

  Ak neexistujú bohovia,tak budete preč, ale prežijete vznešený život, ktorý bude žiť v spomienkach vašich blízkych.“

  Marcus Aurelius

  Mám rád veľa rôznych citátov. Bolo toľko chytrých ľudí, ktorí kráčali po Zemi, že vybrať si „obľúbenca“ by bolo veľmi limitujúce.

  Je to však jedna z mnohých citácií, ktoré mi pomohli viesť môj život a filozofiu o tom, ako by som mal pristupovať k svojmu životu.

  Robím to dokonale?

  Rozhodne nie. Pochybil som, som človek, ale vždy som robil všetko, čo bolo v mojich silách, aby som napravil svoje chyby a vykonal úpravy do budúcnosti.

  Nie je to to, čo sa od nás očakáva? Kedy sme sa stali spoločnosťou dokonalých ľudí? Tak dokonalých, že sa pokúšame zničiť ľudí, keď s nimi nesúhlasíme?

  Pochybil som. Vy ste pochybili. To je ľudskosť. Sme nedokonalé stvorenia.

  Zmyslom života nie je dokonalosť. Je ním učenie sa, vyvíjanie sa, rast a nakoniec transformácia do lepšieho príkladu pre ľudstvo a pre našu ďalšiu generáciu.

  Aspoň to je tá myšlienka, ktorej verím.


  www.stavamesauspesnymi.sk

    Oliver Olejník

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články