test
Viac

  Balíme balíky na odoslanie

  V dnešnej dobe elektronickej pošty a online nákupov sa na poštu dostaneme naozaj len zriedkavo a môžeme preto povedať, že zasielateľstvo sa veľmi zmenilo. Každý z nás však občas rieši odosielanie balíkov.

  V dnešnej dobe elektronickej pošty a online nákupov sa na poštu dostaneme naozaj len zriedkavo a môžeme preto povedať, že zasielateľstvo sa veľmi zmenilo. Každý z nás však občas rieši odosielanie balíkov.

  Správnym zabalením balíka predchádzame poškodeniu tovaru a nehovoríme o úspore času. Môže sa totiž stať, že nás pani na pošte alebo kuriér pošle zabaliť balík s poznámkou – zabaliť ešte raz a poriadne.

  Viete, ako správne zabaliť balík?

  • Kamiónová doprava, kuriér či letecká doprava. Všade sa manipuluje s balíkmi a sú viackrát prekladané. Tu je niekoľko tipov, ako správne zabaliť váš odosielaný balík a predísť poškodeniu:
  • Dbajte na označenie balíka. Aby vaša zásielka bola prijatá poštou, musí byť jasne vyznačený odosielateľ aj adresát. Zároveň je vhodné, najmä pri krehkom obsahu balíka, mať balík náležite označený.
  • Vyberte správny baliaci materiál. Pokiaľ ide o menší balík, postačí baliaci papier. Uprednostnite však vždy balenie do kartónového papiera či krabice. Ak je krabica priveľká, vyplňte ju dodatočným baliacim a ochranným materiálom ako sú bublinkové fólie.
  • Na krehké veci ako porcelán, keramiku či sklo, použite iba kartónový, spevnený materiál. Kamiónová doprava a jej personál je vyškolený, ale stále hrozí riziko poškodenia. Práve vhodným pevným materiálom predídete poškodeniu.
  • Berte ohľad na veľkosť. Ak sa dá, rozdeľte jeden veľký balík na niekoľko menších.
  • Buďte dôsledný pri balení. Možno sa na prvý pohľad bude zdať, že balík je dostatočne zabalený, opak môže byť pravdou. Skúste preto využiť viac spôsobov a okrem klasického kartónu a lepiacej pásky použiť aj špagát na finálne upevnenie balíku.

  Na záver k baleniu balíkov

  Dôležité je uvedomiť si, že váš balík môže byť počas prepravy viackrát prekladaný. Tomu by malo byť preto prispôsobené aj jeho následné zabalenie.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články