V ktorých mestách žijú „ultra boháči“? Pozrite si rebríček.

Ultra High-net-worth individuals (UHNWI), resp. jedinci s mimoriadnou čistou hodnotou, predstavujú skupinu mimoriadne bohatých ľudí, s čistým imaním nad 30 miliónov dolárov.

946

Ultra High-net-worth individuals (UHNWI), resp. jedinci s mimoriadnou čistou hodnotou, predstavujú skupinu mimoriadne bohatých ľudí, s čistým imaním nad 30 miliónov dolárov.

Hoci tvoria len 0,003 percenta svetovej populácie, vlastnia až 13 percent celkového svetového bohatstva, v celkovej výške takmer 30 biliónov dolárov.

Vychádza to z najnovšieho Wealth Reportu spoločnosti Knigh Frank. Napriek zhoršenému ekonomickému výhľadu sa predpokladá rast UHNWI populácie o 22 percent do roku 2023, čo predstavuje prírastok viac ako 43-tisíc ľudí k 198 432 v minulom roku.

Hoci títo mimoriadne bohatí milionári a miliardári sú roztrúsení po celom svete, realita je taká, že väčšina má tendenciu zhromažďovať sa vo významných mestách daného regiónu, ktoré prispievajú k ochrane a zveľaďovaniu ich bohatstva, a zároveň im poskytujú prístup k špičkovým službám, zariadeniam a vymoženostiam, ktoré im umožňujú užívať si pohodlie a luxus.

Najviac mimoriadne bohatých ľudí žije v Londýne, ktoré kraľuje rebríčku už niekoľko rokov. Svoju pozíciu by sa mal s prehľadom udržať aj počas najbližších piatich rokov.

V Tokiu, ktoré je momentálne na druhom mieste, by mal byť nárast najpomalší z miest v prvej desiatke a do päť rokov by ho mal prebehnúť Singapur.

Až za nimi sa nachádza jediné americké mesto v prvej desiatke, a to New York. Odstup na ďalších miestach už je značný. Nachádzajú sa tam zástupcovia z Ázie – Peking, Soul, Tchaj-pej, Šanghaj a Európy – Paríž a Zürich.

Zaujímavosťou je, že čínske mestá dokážu chrliť ultra bohatých ľudí rýchlejšie ako ktorékoľvek iné z rebríčka.

Rebríček miest podľa počtu UHNWI v rokoch 2018 a 2023

/data/MediaLibrary/articles/15073/graf11.png

Zdroj: Knight Frank – The Wealth Report


PRIDAŤ KOMENTÁR