Viac

  Bankový účet, ako ušetriť na poplatkoch (+video)

  Predstavte si, že požičiate svojmu známemu peniaze za úrok od 0% do 0,10% (bežný ročný úrok v Slovenských bankách na bežnom účte) a on Vám za to bude účtovať mesačný poplatok vo výške od 2,69 do 15 EUR/mesiac (výška poplatku za vedenie bežného účtu vo väčine Slovenských bánk, zdroj: http://ekonomika.sme.sk/bezne-ucty/).

  Zdá sa Vám to choré tak ako mne?

  Lebo takto sa správa väčšina Slovenských bánk. To je dôvod prečo som sa rozhodol natočiť video, ktoré nájdete na konci článku.

  Pritom každá banka s Vašimi peniazmi vytvára zisk (zdroj: http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/341639-zisk-bank-na-slovensku-prekrocil-550-milionov-eur/), či už poskytovaním spotrebných ahypotékarných úverov alebo obchodovaním na kapitálovom trhu. A tento zisk je ďaleko väčší ako zisk, ktorý vytvára účtovaním si poplatkov za vedenie bežných a podnikateľských účtov.

  Väčšina bánk v zahraničí (presne naopak je to na Slovensku) si poplatky za vedenie bežných účtov a s ním spojené poplatky ako výbery z bankomatov, vydanie kreditnej a debetnej karty neúčtuje. Našťastie už aj na Slovensku je zopár bánk, ktoré si poplatky za vedenie bežného účtu neúčtujú. Dokonca tu máme už banky, ktoré si neúčtujú ani za podnikateľské účty.

  Preto ak chcete začať šetriť alebo Vám na Vašich peniazoch záleží, tak máte možnosť zmenou svojej banky ušetriť ročne nemalú sumu od cca 36 až do 180 EUR ročne. Prípadne ak máte aj podnikateľský účet, tak táto suma môže byť dokonca oveľa väčšia. Za pár rokov máte na luxusnú dovolenku, prípadne na čokoľvek iné.

  Stačí nebiť iba lenivý porušiť si všetky trvalé príkazy a inkasá na svojich účtoch v bankách, ktoré Vám účtujú poplatky a následne ísť do novej banky si založiť účty bez poplatkov. Potom už stačí zájsť do svojej starej banky zrušiť účty (tu sa potom nezľaknite, keď Vám Vaša stará banka zaúčtuje poplatok za zrušenie účtu) a zriadiť si trvalé príkazy a inkasá na novom účte.

  Ak by to takto spravila väčšina ľudí na Slovensku, tak verím tomu, že by sa banky, ktoré si účtujú poplatky za vedenie účtov veľmi rýchlo spamätali a poplatky by zrušili. Je to len na nás, máme možnosť to zmeniť.


  Informácie zverejnené v tomto článku a videu prezentujú len moje osobné názory, skúsenosti a poznatky a nepovažujú sa za odporúčania pre konkrétnu osobu alebo návštevníka InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu Investovanie | InvestičnýBlog.sk.

  Tento článok a video neslúži ako reklama na konkrétnu banku a jej ponúkané bankové produkty. Napísanie článku a vytvorenie videa nefinancovala žiadna banka a prevádzkovateľ InvestičnýBlog.sk a YouTube kanálu Investovanie | InvestičnýBlog.sknedostal za video zaplatené od žiadnej banky.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články