test
Viac

  Blíži sa koniec kryptomien? Trhová kapitalizácia klesla na tohtoročné minimum

  Ceny kryptomien padajú a trh prudko klesol už dvakrát za tento týždeň. Minulý týždeň klesla trhová kapitalizácia kryptomien o 26 miliárd USD za iba 24 hodín.

  Ceny kryptomien padajú a trh prudko klesol už dvakrát za tento týždeň. Minulý týždeň klesla trhová kapitalizácia kryptomien o 26 miliárd USD za iba 24 hodín.

  Cena Bitcoinu (BTC) klesla o 11% za 12 hodín, pričom sa prepadla na hlavný support hladinu $ 6,000 a cena sa znížila až na ročné low $ 5,300.

  Market cap sa prepadol na $ 100 miliárd prvýkrát od októbra 2017. To je skoro 75% prepad od decembra 2017, kedy sme mohli vidieť najvyššiu cenu $ 20,000 za BTC.

  Etheureum vykazuje stratu 10.5% a prepadlo sa na 16-mesačnú low $ 163 – skoro 80% prepad od januára, kedy sme mohli zaznamenať najvyššiu cenu $ 1,412.

  Za posledných 24 hodín sa situácia zhoršila, BTC klesol o viac ako 17% – a jeho celková trhová kapitalizácia klesla na $ 80 miliárd. Ethereum kleslo na $ 133 – pokles o 17% za 24 hodín a o 33% za týždeň.

  Ak sa pozrieme na celý trh s kryptomenami, žiadna kryptomena sa poklesu nevyhla:

  BTC / EUR – pokles o 17.05%
  BTC / USD – pokles o 16.22%
  LTC / USD – pokles o 12.21%
  LTC / EUR – pokles o 13.60%
  ETH / USD – pokles o 15.53%
  XRP / USD – pokles o 14.26%
  Celková trhová kapitalizácia kryptomien teraz klesla na $ 152 miliárd – najnižšie číslo od októbra 2017!

  Bitcoin USD

  BTC/USD daily chart – Zdroj: Admiral Markets MT5, 20. novembra 2018, 10: 2 AM EET

  Prečo došlo ku krachu kryptomien?

  Brian Kelly, zakladateľ a CEO BKCM povedal na CNBC v relácii ‚Fast Money‘, že krach bol spôsobený hard Fork-om na Bitcoin CASH. Avšak je tu niekoľko faktorov, ktoré prispeli k tejto trhovej volatilite:

  Zlé správy

  Tento rok došlo k niekoľkým krachom po dosiahnutí najvyšších cien ku koncu roka 2017 a na začiatku roka 2018 a všetky tieto krachy boli médiami veľmi prepierané.

  V júni došlo k prepadu o $ 15 miliárd za dve hodiny a v októbri došlo k prepadu o $ 13 miliárd, tento týždeň sa kryptomeny prepadli o spomínaných $ 26 miliárd.

  Problematika bezpečnosti, ako kryptomeny bezpečne uložiť

  Obavy vlád týkajúce sa decentralizácie Bitcoinu, ktoré ohrozuje kybernetická bezpečnosť. A fakt, že vlády odmietli kryptomeny adaptovať.

  Oneskorenie v rozhodnutí SEC (Security and Exchange Commission) o Bitcoin ETF, ktoré prispieva k obavám investorov voči ďalšiemu potenciálnemu rozšírenie trhu.

  Ďalšie publikácie spomenuli, že za krach môže predaj kryptomien americkými daňovými poplatníkmi na vyplatenie dane z kapitálových výnosov na ich podnikoch.

  Pravým dôvodom by mohol byť hard fork, to však bolo iba jedno domino v reťazci faktorov, ktoré prispeli k pesimizmu investorov.

  Je to koniec kryptomien?

  To je otázka mnohých investorov a obchodníkov. Pokiaľ bude negatívny sentiment pokračovať aj v roku 2019, nebolo by prekvapením, že sa trh s kryptomenami ocitne na dne.

  Avšak niektorí komentátori už teraz predpovedajú otočenie, pričom ich argumentom sú voľby v Spojených štátoch amerických a americký dlh. Tieto dve udalosti by mohli zapríčiniť rast trhu ku koncu roka.

  Pozn. KryptoWeb: A čo si myslíte vy? Je toto totálny krach kryptomien alebo sa chystá niečo veľké a niekto si potrebuje opäť len nakúpiť za výpredajové ceny a potom raketovo vystrelit BTC na mesiac, možno ako na prelome rokov 2017/2018…?

  Napríklad na 12. decembra je v pláne Bakkt a tiež Fidelity. Nedávno boli presunuté dosť veľké množstvá BTC na neznáme peňaženky.. nie je to divné?

  Niekto bude potrebovať gazdovať s BTC ale predtým si ho musí dosť nahromadiť a samozrejme za čo najlepšiu cenu. V krátkej dobe budeme múdrejší, no neočakával by som krach, pretože… zvážte však sami.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články