Viac

  Celebrity, ktoré boli bezdomovcami

  Nie každá hviezda a uznávaná celebrita mala na ružiach ustlané. Za mnohými osobnosťami stojí silný a inšpiratívny príbeh, ktorý dokazuje, že je možné vyhrabať sa z najhoršieho a začať žiť svoj sen. Či už šlo o zlé rozhodnutia, závislosti, kriminálnu minulosť či obdobia bez domova. A dnes sú pre mnohých ľudí idolmi a stelesnením toho, že je možné sa zmeniť.

  Halle Berry bola tak na mizine, že prespávala v útulku pre bezdomovcov. Do tejto situácie sa dostala potom, čo sa rozhodla stať herečkou a odísť do Chicaga. Nakoniec sa však stala úspešnou modelkou a herečkou.

  Chris Pratt, jeden zo strážcov galaxie, mal také finančné problémy, že po strednej škole prespával v dodávke. Neskôr získal menšiu rolu, ktorá mu pomohla k ponuke na celovečerný film.

  wikipedia.org

  Sam Wortinghton taktiež prespával v aute, až kým sa nezúčastnil konkurzu na tajný projekt. Na to mu zavolal režisér James Cameron s tým, že si ho vybral do filmu Avatar.

  Jennifer Lopez po hádke s matkou, ktorá chcela, aby šla na vysokú školu, odišla z domu. Chcela byť totiž tanečníčkou. Keď jej došli peniaze, musela prespávať v tanečnom štúdiu, kde pracovala. Svoju kariéru začala obsadením menšej role v seriáli.

  Svetoznámy komik Jim Carrey nemal vždy dôvod na dobrú náladu. Aby pomohol svojej rodine pretrpieť finančné problémy, odišiel zo strednej školy a musel pracovať. Býval v dodávke a pracoval ako upratovač. Za prácou cestoval po celej Kanade. Behom cestovania si vraj vybudoval zmysel pre humor, ktorým sa začal živit.

  wikipedia.org

  Aj filmový James Bond Daniel Craig to nemal jednoduché a užil si drsnosť ulice. Prespával u známych, ale aj na lavičkách a aby zahnal hlad, musel sa uchýliť aj k drobným krádežiam. Za desať rokov sa však stal jedným z najznámejších hercov.

  Aj Silvester Stallone ostal na ulici a niekoľko týždňov prespával na autobusovej stanici. Aby zarobil, prijal rolu vo filme pre dospelých. Z týchto peňazí sa postavil na nohy. Dokonca bol nútený predať svojho psa za 50 dolárov. Po získaní roly Rockyho kúpil svojho psa za 3 tisíc dolárov späť.

  wikipedia.org

  Charlie Chaplin od svojich desiatich rokov vyrastal na ulici po tom, čo mu umrel otec a matku zavreli do psychiatrickej liečebne. A keďže jeho rodičia pracovali v zábavnom priemysle, rozhodol sa v ich stopách pokračovať.

  wikipedia.org

  Steve Jobs kedysi taktiež nemal peniaze ani na nájom, ani na internát, a tak prespával na podlahe u svojich kamarátov. Aby mal na jedlo, zbieral a vracal fľaše od Coca Coly.

  Aj z týchto, aj z mnohých iných životných príbehov vyplýva, že od dna sa dá odraziť. Že je možné nájsť svoje šťastie v chopení sa príležitosti a jej správnom využití. Stačí len nevzdávať sa a nezačať sa ľutovať. Pretože žiadna situácia, či už je to chudoba, neúspech či strata zamestnania, nemusí byť trvalým stavom. Len sa k tomu musíte vedieť správne postaviť. A samozrejme treba aj trochu šťastia.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články