test
Viac

  Jeho začiatky začínali úspechom a končili krachom. Dnes učí ľudí, ako zbohatnúť

  Určite vám jeho meno niečo hovorí, alebo ste možno čítali jeho knihu. Reč je o svetoznámom podnikateľovi, investorovi, autorovi množstva vzdelávacích kníh, rečníkovi a koučovi Robertovi Kiyosakim...

  Určite vám jeho meno niečo hovorí, alebo ste možno čítali jeho knihu. Reč je o svetoznámom podnikateľovi, investorovi, autorovi množstva vzdelávacích kníh, rečníkovi a koučovi Robertovi Kiyosakim.

  Robert sa narodil na Havajských ostrovoch a pochádzal z prevažne chudobnej učiteľskej rodiny. Ako malý chlapec sa zoznámil so svojim celoživotným priateľom Mikeom, ktorého otec, úspešný podnikateľ, ich oboch zasvecoval do tajomstiev podnikania a investícií.

  To, že Robert vyrastal v prostredí dvoch otcov, mu dalo možnosť sledovať a učiť sa od obidvoch z nich. Tu sa začal príbeh jeho najväčšieho knižného bestselleru Bohatý otec, chudobný otec.

  Kým bohatý otec Roberta učil zásadám a mysleniu úspešného podnikateľa a investora, chudobný otec mu stále vravel, aby sa dobre učil a mohol si nájsť dobrú prácu, kde si môže vybudovať kariéru. Netrvalo dlho a vybral si, od koho sa bude učiť naplno.

  Bohatý otec ich s Mikeom často vzal k sebe, aby mohli sledovať, ako rokuje so svojimi obchodnými partnermi. Robert a Mike spolu pracovali v obchode, ktorého majiteľ bol bohatý otec.

  Za svoju prácu dostávali zaplatené len veľmi málo a neskôr pracovali úplne zadarmo. Cieľom bolo naučiť ich, aby neboli otrokmi peňazí, ale aby pracovali preto, aby sa učili a naberali skúsenosti.

  Po strednej škole Robert nastúpil na námornú obchodnú akadémiu v New Yorku a po promócii vstúpil do námornej pechoty a odišiel do Vietnamu ako dôstojník a pilot vrtuľníka. Jeho obchodná kariéra začala až po návrate z vojny. Najprv pracoval ako predavač kopíriek vo firme Xerox.

  Vo veku 30 rokov založil spoločnosť, ktorá zaviedla na trh prvú velcronylonovú peňaženku pre surferov. Aj keď bola zo začiatku firma úspešná a produkt zarobil viac ako milión dolárov, za krátky čas skrachovala.

  Po prvotnom neúspechu si Robert zohnal licenciu na výrobu peňaženiek s logami známych heavy metalových hudobných skupín, ako napríklad Iron Maiden, Judas Priest, a pod.

  Produkt bol opäť úspešný, ale firma nedokázala dlhodobo konkurovať a nakoniec bol Robert nútený spojiť svoj podnik s konkurenciou a poskytnúť jej licenciu.

  Po skúsenostiach, ktoré získal, založil úspešnú medzinárodnú spoločnosť Rich Dad Company, Inc., ktorá predáva vzdelávacie produkty a knihy na tému „ ako zbohatnúť “ po celom svete. Medzi jeho koníčky patrí napríklad obchodovanie s nehnuteľnosťami, rozvoj menších spoločností a hlavne vyučovanie.

  Je autorom stolnej hry Cashflow, ktorá pomáha ľuďom porozumieť funkcii peňazí v ich živote a vychádza z týchto poznatkov:

  • keď človek číta, zapamätá si 10-20% obsahu
  • keď človek počúva, zapamätá si 20-30% obsahu
  • keď človek niečo aktívne vykonáva, zapamätá si 60-80% obsahu

  Robert spoločne so svojou manželkou Kim odišiel vo veku 47 rokov do dôchodku s pasívnym príjmom 3x väčším, ako boli jeho výdaje. Dnes vlastní Robert majetok vo výške viac ako 80 miliónov dolárov.

  Nepracujte pre peniaze, nechajte peniaze pracovať pre váskrédo Roberta Kiyosakiho

  Ak vás príbeh Roberta Kiyosakiho zaujal, nižšie si môžete pozrieť videorozhovor, v ktorom vysvetľuje, prečo vznikla jeho kniha či jeho postoj k peniazom.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  • Zdroj titulného obrázka: stavamesauspesnymi.sk
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články